Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

MS 406 /free/ 1:50

Moderátori: Jolaus, Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

MS 406 /free/ 1:50

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 09 Feb 2017 20:13

Ahojte vospolok.
Po katastrofe s Aviou chcem spatlať tento krásny model francúzskeho leteckého priemyslu Morane Saulnier MS 406 v službách Švajčiarska. Tu som našiel krásne video z leteckého dňa https://www.youtube.com/watch?v=SMF3DpsJyNU a tu sú informácie o stroji na wikipédii https://cs.wikipedia.org/wiki/Morane-Saulnier_MS.406 a stiahol som ho tu http://www.papercraftsquare.com/wwii-mo ... nload.html . ja som si ho zmenšil z pôvodnej mierky 1:33 do 1:50. A nejaké fotočky.
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
sako1 | 46
Príspevky: 661
Meno: Miro
Bydlisko: Martin

Re: MS 406 /free/ 1:50

Príspevokod užívateľa sako1 » 09 Feb 2017 20:26

Lietadielko vyzerá pekne, držím Ti palce.
Iba nerozumiem, prečo sa nepustíš do nejakého Hala. Odlepeného toho máš veľa a dobre, takže Ti nič nehrozí. Hal má možno detailnejšie/pracnejšie modely, ale osobne si myslím, že práve pri Halovi je najpravdepodobnejšie, že výsledok dopadne dobre a bude stáť za to. Sú to asi najlepšie spracované konštrukcie - a to je dosť dobré vodítko, takže aj tá obtiažnosť je relatívny pojem. Niekedy človek musí porozmýšľať, odkukať, ale to je normálka. A koniec koncov to, že som ja zlepil dvoch, je krásna ukážka toho, že to nie je až tak zložité :P

m.

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: MS 406 /free/ 1:50

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 09 Feb 2017 20:37

Ďakujem za povzbudenie ale na Avii som sa presvedčil že zlepiť lietadlo, hlavne také nie moc prepracované, nie je až tak jednoduché. Ako sa mi podarilo spraviť vrtuľu na trupe aj napriek nekonečným kontrolám presného nalepenia sám neviem a práve preto sa nepustím do Hala ale budem pokračovať v týchto drobcoch aaaaaž do naučenia sa :haha:
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Marmat | 36
Príspevky: 857
Meno: Martin
Bydlisko: Stará Bystrica

Re: MS 406 /free/ 1:50

Príspevokod užívateľa Marmat » 09 Feb 2017 21:12

Sa ti nejako zapáčila táto malá mierka, čo?
Sledujem a dúfam, že to nedopadne tak, ako avia.

Užívateľov profilový obrázok
pisho66 | 39
Príspevky: 1421
Meno: Martin
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: MS 406 /free/ 1:50

Príspevokod užívateľa pisho66 » 09 Feb 2017 21:35

Pištík páči sa mi výber tvojej mierky, len by ma zaujímalo, prečo si to takto vylepšuješ? :big smile: Sledujem
Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

Užívateľov profilový obrázok
sako1 | 46
Príspevky: 661
Meno: Miro
Bydlisko: Martin

Re: MS 406 /free/ 1:50

Príspevokod užívateľa sako1 » 09 Feb 2017 21:45

Štefan Húska napísal:Ďakujem za povzbudenie ale na Avii som sa presvedčil že zlepiť lietadlo, hlavne také nie moc prepracované, nie je až tak jednoduché. Ako sa mi podarilo spraviť vrtuľu na trupe aj napriek nekonečným kontrolám presného nalepenia sám neviem a práve preto sa nepustím do Hala ale budem pokračovať v týchto drobcoch aaaaaž do naučenia sa :haha:


Pišta, myslel som to tak, že práve prepracovanejšia konštrukcia Ti vo výsledku dáva menší priestor to pototo :wink:
m.

Užívateľov profilový obrázok
Peter Bucek | 42
Príspevky: 94
Meno: Jack
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: MS 406 /free/ 1:50

Príspevokod užívateľa Peter Bucek » 09 Feb 2017 23:51

Presne ako píše Sako, čím presnejší model, tým menej priestoru na chyby. Hal ponúka viac detailov, s nimi by si ale v mierke 1:33 nemal mať problém a excelentnú presnosť. Na začiatok je asi lepšie zvoliť niečo jednoduchšie a menej rozsiahle, ale podľa mňa to je istejšia cesta k dokončeniu ako sa trápiť s nepresným modelom.
Netreba sa toho báť!

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: MS 406 /free/ 1:50

Príspevokod užívateľa Oliver » 10 Feb 2017 09:34

Potichu sledujem ako sa ti zväčšuje peruť lietadiel v 1:50 .. je to zaujímavý nápad. :) Budem držať palce. :wink:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: MS 406 /free/ 1:50

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 10 Feb 2017 10:41

Pekná poletucha, držím palce. :victory:
sako1 napísal:Pišta, myslel som to tak, že práve prepracovanejšia konštrukcia Ti vo výsledku dáva menší priestor to pototo :wink:
m.

Tak ty tvrdíš, že Pištík je neschopný? Skromný slovenský chlapec dokáže divy. :P
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
sako1 | 46
Príspevky: 661
Meno: Miro
Bydlisko: Martin

Re: MS 406 /free/ 1:50

Príspevokod užívateľa sako1 » 10 Feb 2017 11:04

To si myslím len o sebe :P
asi sme už offtopic...:)

Návrat na "Letecká technika // Aircrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných