Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Jak-3 /Orlik/ 1:33

Moderátori: Jolaus, Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Jak-3 /Orlik/ 1:33

Príspevokod užívateľa Roman » 26 Mar 2018 17:39

ahoj
nemohli byt na sedacke take pasy ako napr. v il2? sovieti mohli robit jeden typ pasov a ten montovat do roznych lietadiel

Užívateľov profilový obrázok
sony | 39
2K+
Príspevky: 2789
Meno: Martin Seemann
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Jak-3 /Orlik/ 1:33

Príspevokod užívateľa sony » 27 Mar 2018 10:35

veľmi dobre sa mi pozerá na túto tvoju prácičku...
Kvalitka sa pozná!
Radosť z lepenia je nákazlivá a to sa mi páči!
Papierový člen plastikového klubu

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Jak-3 /Orlik/ 1:33

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 27 Mar 2018 20:04

Veď toto Sony, že je to nákazlivé. Až ma svrbia prsty dokončiť folgore, keď očumujem tieto krásy tu.
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
HlavaXXII | 47
Majster - Kráľ lietadiel
Príspevky: 1580
Meno: Marek

Re: Jak-3 /Orlik/ 1:33

Príspevokod užívateľa HlavaXXII » 31 Mar 2018 10:35

Sumec napísal:to HlavaXXII: No ohľadom tých pásov som dlho špekuloval, lebo nenašiel som nejakú dobrú fotku sedačky aj s pôvodnými pásmi. Tak som hľadal inšpiráciu medzi plastikovými modelármi a tam som tiež našiel rôzne ale hlavne tento typ. A následne som našiel ešte niečo k tomu na tomto fóre. Ale ak by si mal nejaké poklady k tomu tak budem rád a možno ak budem mať chuť tak ich prerobím :P


Nazdar.
Tak priznám sa, že som netušil, že sú si tie pásy tak podobné. Reagoval som hlavne kvôli tomu, že presne túto fotku som si sťahoval k podkladom na Hurricane :wink:
Akurát myslím, že tie upínacie prvky sú umiestnené na tých bočných pásoch. Pozri tento inštruktážny film. Je to síce Jak 1/7/9 ale predpokladám, že to bude to isté. Okolo 2:51 vidno ten upínací pin na bočnom páse. A následne potom keď sa pilot pripútava tými ramennými pásmi, tak ten je bez prvkov.
https://www.youtube.com/watch?v=w5aJaKRAsXQ&t=223s

HlavaXXII
Q: nemozem spravit len tak zeby dobre bulo...musi byt najlepsi

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: Jak-3 /Orlik/ 1:33

Príspevokod užívateľa Sumec » 23 Okt 2018 22:31

Zdravím kolegovia som späť :victory:
Takže zase som si dal menšiu prestávku od lepenia, presnejšie od konca marca. Zase bola na vine škola :P bohužiaľ tento krát už naposledy :cry: Škola je úspešne za mnou a hneď začala práca. Celé leto som sa snažil čo najviac času tráviť vonku, lebo kvôli diplomovke a štátniciam som strávil kopec času len medzi štyrmi stenami internátnej izby. K lepeniu som sa dostal až teraz keď už počasie nie je tak priaznivé.

No a teraz čosi k samotnému lepeniu. Dlho mi trvalo si vôbec rozpamätať, kde som skončil a čo som mal ako na pláne robiť ďalej a ešte stále som si na všetko nespomenul. Takže skáčem z jednej veci na druhú a progres na Jaku je trochu chaotický :bad smile:

Report
Trup:
Dal som dokopy prednú a zadnú časť trupu, vlepil kokpit a doplnil som posledné dva panely a dve kolečká do kokpitu. Sedačku vlepím až keď príde na radu presklenie kokpitu. Mám taký blbý pocit, že mi zas trochu uchádza geometria trupu, čo sa asi ukáže pri osadení chvosta a krídiel :beat plaster:


Chvost:
Na chvoste zatiaľ pribudli len pohyblivé časti a pevné časti už majú vlepené aj rebrá, ale to som zabudol odfotiť. V najbližšej dobe už jednotlivé pevné časti osadím na trup.


Krídla:
Začal som pomaličky dávať dokopy aj krídla. Zatiaľ som natvaroval obšívky, na ktoré som nalepil konce krídiel pozostávajúce z dvoch častí a vyrezal papierové svetlá a osadil ich imitáciu z fólie. Ďalej som pokračoval na podvozkových šachtách a vztlakových klapkách. Obe som jemne zašpinil a naznačil nejaké tie odreniny. V podvozkových šachtách som doplnil rebrá, neskôr doplním aj kabeláž a hadičky.


Ďalší report zo stavby hádam už čoskoro :wink:
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Jak-3 /Orlik/ 1:33

Príspevokod užívateľa Oliver » 23 Okt 2018 22:39

Super, že si späť. Lepiť si nezabudol. :big smile:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Jak-3 /Orlik/ 1:33

Príspevokod užívateľa iconmaster » 23 Okt 2018 23:02

Veru, vyzera, ze tie staznosti na tvoju neaktivitu v NR pomohli :P
Za ten polrok si lepit nezabudol ako pozeram.. Dobre davas, len tak dalej!

Užívateľov profilový obrázok
Trak-Tor | 51
2K+
Príspevky: 3659
Meno: Juraj
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Jak-3 /Orlik/ 1:33

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 24 Okt 2018 09:14

Paráda! Však to máš už skoro hotové!
:)
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: Jak-3 /Orlik/ 1:33

Príspevokod užívateľa Sumec » 24 Okt 2018 17:32

Ďakujem, ale asi by som vám doporučil ísť k očnému :haha: Lebo zabudol som lepiť, nie som moc spokojný s natvarovaním uší (koncov krídiel) :bad smile:

to iconmaster: Vrátil som sa k lepeniu ešte pred Nitrou, ale až teraz som sa dokopal k napísanou reportu :P
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
sony | 39
2K+
Príspevky: 2789
Meno: Martin Seemann
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Jak-3 /Orlik/ 1:33

Príspevokod užívateľa sony » 25 Okt 2018 09:26

ľúbezná práca.
Papierový člen plastikového klubu

Návrat na "Letecká technika // Aircrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní