Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Jak-3 /Orlik/ 1:33

Moderátori: Jolaus, Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: Jak-3 /Orlik/ 1:33

Príspevokod užívateľa Sumec » 02 Nov 2018 16:06

to sony: Počkaj až uvidíš tie do****** (dobabrané) prechody na chvoste :bad smile: Ale to až ďalšom reporte :P

Report
Chvost:
Takže výškovky a smerovka je na svojom mieste a zdá sa, že aj geometria sedí. Momentálne pracujem na prechodoch, ktoré sa mi zatiaľ moc nedaria ako som naznačil vyššie, ale však uvidíte v ďalšom reporte keď ich dokončím. Kilovky sú zatiaľ nasucho nasunuté.


Krídla:
Pokračoval som na krídlach. Vlepil som podvozkové komory a vnútornú časť vztlakových klapiek a doplnil vonkajšiu otváraciu časť klapiek a celé skompletoval. A taktiež sa zdá, že geometria moc neutrpela, keď som zatiaľ nasucho priložil trup ku krídlam.


Do Myjavy nestíham dokončiť Jaka takže to bude súťažný model až na ďalší rok :P
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
LMD | 44
Príspevky: 545
Meno: Lukáš Šulej
Bydlisko: Veľká Lomnica

Re: Jak-3 /Orlik/ 1:33

Príspevokod užívateľa LMD » 02 Nov 2018 16:51

Pekne ideš páči sa mi to :victory:

Užívateľov profilový obrázok
Jolaus | 45
Príspevky: 1456
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: Jak-3 /Orlik/ 1:33

Príspevokod užívateľa Jolaus » 03 Nov 2018 10:38

Ahoj. Zatiaľ pekne čisto :) No....tie prechody sú tu veľmi výživné. Ale ty to určite nejako dáš :wink:
:victory:
Pracujem tak dokonale,že každé jedno zlepšenie by znamenalo krok späť.

Užívateľov profilový obrázok
Fortyse7en | 34
Príspevky: 53
Meno: Maťo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Jak-3 /Orlik/ 1:33

Príspevokod užívateľa Fortyse7en » 13 Jan 2019 01:41

Neskutočné, toto je vysoká škola modeláriny. Teším sa na toto lietadielko v Lietave :P
Na stole: Škoda 120L, Lancia ECV, Messerschmitt BF109 F-2

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: Jak-3 /Orlik/ 1:33

Príspevokod užívateľa Sumec » 17 Feb 2019 13:09

Tak som tu opäť z ďalším reportom. Prechody medzi krídlom a trupom mi úplne zobrali chuť na lepenie a stále som sa im vyhýbal a začínal som iné veci na modely. Takže všetko je rozrobené a nič dokončené na lietadle :bad smile:
Report
Podvozkové nohy:
Rozpracoval som si predné podvozkové nohy, ploché papierové časti som prepracoval podľa výkresov na zagulatené časti. Zlepil som plechy s pokusom čo najlepšie stvárniť prelisy z dielov čo ponúkala vystrihovačka. Ďalej som sa pustil do kolies a ako môžete vidieť na fotkách som okrem dezénu skúsil tento krát spraviť aj číselné označenie a "stlačenie" pneumatiky.


Chladič:
Ďalšia časť nasledoval vodný chladič na spodnej strane trupu, okrem sieťky na vstupe na výstupe vzduchu som nedopĺňal nič iné.


Prechody:
Prechody na chvoste boli trochu boj ale nakoniec to nedopadlo tak najhoršie. Čo ma mrzí je že na nábežnej hrane toho prechodu pred smerovkou je vidieť "záplatu", ktorú som tam použil na zakrytie nedokonalostí. Napevno sú už nalepené aj kylovky.

No a dostávame sa k inkriminovaným prechodom. Od kokpitu dozadu boli prechody bez problémov a sedeli dobre ale kameň úrazu bol vpredu okolo nasávania vzduchu. Chybu som spravil aj ja lebo nie celkom dobre mi nadväzovala geometria spodnej strany trupu a krídla a na druhej strane som nepochopil ako autor zamýšľal tie diely natvarovať do požadovaného tvaru. Mal som pocit, že by som musel mať miesto papiera plech aby som to vedel natvarovať vo viacerých rovinách :haha: Takže nakoniec som to trochu poupravoval, zalepil a časť medzi trupom a nasávaním som opatrne pretmelil a zafarbil. Tvar nesedí moc s reálnou predlohou ale lepšie ako keby som to mal rozdupať :P

Som zvedaví či to stihnem do ZA model dokončiť alebo nie, ale už by sa patrilo ísť na súťaž s niečim novým :victory:
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Jak-3 /Orlik/ 1:33

Príspevokod užívateľa iconmaster » 17 Feb 2019 13:22

Wow, radost pozerat tie detaily a krivky :still dreaming: A specialna pochvala za tie premakane pneumatiky :victory:
Drzim palce, aby si to stihol dokoncit!

Užívateľov profilový obrázok
Kečup | --
Príspevky: 390
Meno: Jožo
Bydlisko: Horná Poruba

Re: Jak-3 /Orlik/ 1:33

Príspevokod užívateľa Kečup » 18 Feb 2019 00:26

KVčko nedolepene a ty striháš lietadielka :haha: :haha: :haha: ale musím uznať že ozaj krásne:) radosť čítať report :)
Jedného dňa pripláva moja loď,no pri mojom šťastí budem práve na letisku..
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Dokončené:Pz III,Jagdpanzer IV,Jagdtiger,Jagdpanther, Pz IV, Pz V Panther, Pz I, T-34/76, Sdkfz 251
Pracujem: Pz VI Tiger

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Jak-3 /Orlik/ 1:33

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 18 Feb 2019 20:19

Máš to super, normálne mám chuť podorábať tie moje nedorobence :haha: a čo sa týka tej "záplaty" na nábežke smerovky, je tam trochu vidieť iný odtieň ale vzhľadom na to, že na modeli je patina, mohol by si ju skúsiť na prednej strane trochu "olietať" hliníkovou farbou, keďže nábežky vždy boli trochen ošúpané od farby až do kovu :wink:
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: Jak-3 /Orlik/ 1:33

Príspevokod užívateľa Sumec » 18 Feb 2019 22:17

Ďakujem všetkým :big smile:

to iconmaster: Sem tam si hovorím, načo sa s tým toľko babrem keď potom si aj tak myslia ľudia, že sú to hotové kúpené kolieska prípadne laser :P Ale asi pre môj dobrý pocit, že som to spravil svojpomocne :victory:

to Kečup: KVčko už pekne odpočíva v skrinke a padá naň prach :haha:

to Štefan Húska: Áno dumem nad tým, že to trochu zakryjem patinou.

Off topic: Nedávno keď som hľadal ešte nejaké fotky na interne tak som narazil na tento článok a tento druhý článok. Oni toho Jaka normálne roztrieskali :shocked:
Obrázok
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Jak-3 /Orlik/ 1:33

Príspevokod užívateľa Roman » 19 Feb 2019 08:06

tu je ta havarka
https://www.youtube.com/watch?v=gz07Q5Etyjc
preco pristaval mimo drahu?
ten bager tam nemal tak blizko co robit. neni to tak zle,spravia nove kridlo ,bude to drahe ,za nejaky cas znovu poleti

Návrat na "Letecká technika // Aircrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných