Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 4012 + 7501

Moderátori: Jolaus, Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 4012 + 7501

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 02 Okt 2019 20:02

Jooooj tak tento recolor je veru veeeeeeľmo príťažlivý, ak by si ho predával (originál Halinského mám), určite by som si ho zadovážil. Počkám ale ako bude vypadať v tvojom podaní :still dreaming:
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
kacak | 41
Príspevky: 38
Meno: Radek Krejčí
Bydlisko: Brno

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 4012 + 7501

Príspevokod užívateľa kacak » 04 Okt 2019 22:21

tak po zabudování sedačky už se mi holka nevešla do šuflete, tak jsem jí musel najít nějakou krabici - myslím, že se mi tahle bude k těm československým devětadvacítkám i celkem hodit :big smile: Akorát se mi teda pořád nechce říznout i do druhé mašiny - nějak mě pořád strašně baví, jak mi to roste, takže to možná dopadne i tak, že je budu stavět postupně.



Sedačku jsem zabudoval do kokpitu - bylo to dost na knop, ale sedla tam. Až na HUD (teď bych ho asi ještě ulomil, tak s ním trochu počkám) jsem taky zapracoval na přístrojovce.



No a když už jsem to měl takhle připravené, tak jsem neodolal a říznul i do recoloru - první přišla na řadu slovenská 7501. Obšívka je hodně na těsno hlavně úplně vepředu, trochu jsou cítit žebra a při pohledu z blízka je poznat, že se obšívka mezi žebry trochu propadla. Ale buď mě to tak baví, že jsem ochotný si to odpustit, nebo to není zase tak moc vidět, protože jsem s tím zatím spokojený :victory: Měl jsem původně strach z tvarování toho přechodu trup-křídlo, ale to bylo úplně bez problémů - trochou slin jsem změkčil papír a přiložením ke kostře lehce natvaroval.


Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 4012 + 7501

Príspevokod užívateľa iconmaster » 04 Okt 2019 22:31

Pekne si zmákol ten kokpit! Len tak ďalej :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Robert Blaschke | 63
Príspevky: 696
Meno: Robert
Bydlisko: teraz Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 4012 + 7501

Príspevokod užívateľa Robert Blaschke » 05 Okt 2019 11:53

Si sakra rýchly a šikovný! :victory:
Ja sa na ten môj MiG len pozerám a dúfam, že čoskoro dolepím tú formulu, ktorej sa teraz venujem... :P

Užívateľov profilový obrázok
kacak | 41
Príspevky: 38
Meno: Radek Krejčí
Bydlisko: Brno

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 4012 + 7501

Príspevokod užívateľa kacak » 06 Okt 2019 08:37

Díky, ale na tvoji rychlost, když se do toho pustíš Roberte, tak to nemám :big smile:

Včera jsem se mordoval s dalším segmentem s kulometem a částí překrytu kabiny. Trochu mi začíná na jedné straně ujíždět obšívka, uvidíme jak to bude vypadat na dalších segmentech.


Užívateľov profilový obrázok
Jolaus | 45
Príspevky: 1456
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 4012 + 7501

Príspevokod užívateľa Jolaus » 06 Okt 2019 18:02

Ahoj
Odvážny počin....lepiť dva náročné modely naraz :) . Recolor pekný a samozrejme vlákno sledujem a držím palce. Zatiaľ to máš veľmi pekné.
:wink: :victory:
Pracujem tak dokonale,že každé jedno zlepšenie by znamenalo krok späť.

Užívateľov profilový obrázok
kacak | 41
Príspevky: 38
Meno: Radek Krejčí
Bydlisko: Brno

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 4012 + 7501

Príspevokod užívateľa kacak » 17 Okt 2019 21:52

Tak aby to tu nezapadalo prachem a nevypadalo, že nic nedělám.

Pokračoval jsem obšívkou kolem kokpitu. Jednak mi zas o něco víc vylezly žebra, ale hlavně jsem na spodku letounu asi ne úplně dokonale vytvaroval jeden z prvních dílů obšívky, na kterém to ještě nebylo vidět, ale s další obšívkou se chyba násobila a skončil jsem s víc jak milimetrovou fukou u hrany kokpitu. Povedlo se mi to nějak rozřezat a pořešit, ale úplně spokojený s tím nejsem. Mezi obšívkou jsem se uklidňoval prací na podvozkových šachtách, tam všechno sedí krásně. Taky jsem zjistil, že žebra sacích otvorů toho moc nevydrží, takže je potřeba jim pooct, v mém podání ruličkou papíru.



Problémy s obšívkou mě vedly k nápadu vyzkoušet ji lepit jinak. Nejdřív v celku sestavit co půjde a pak nasunout na kostru. Takže jsem říznul do druhého kusu a začal paralelku :big smile: Pokud bude výsledek o poznání lepší, sundám z prvního kusu obšívku a použiju tenhle postup i tam.



Vlastně jsem při frustraci s obšívkou šahnul i do plasťáků, takže paralelně budou vznikat celkem 4 devětadvacítky :)

Užívateľov profilový obrázok
Robert Blaschke | 63
Príspevky: 696
Meno: Robert
Bydlisko: teraz Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 4012 + 7501

Príspevokod užívateľa Robert Blaschke » 19 Okt 2019 11:08

Jojo, obšívka je trochu nočná mora, ale treba sa s ňou nejako vysporiadať. Z môjho pohľadu - tiež som bol trochu rozladený z toho, ako som to spackal, ale teraz po pauze, ked sa na ten model pozriem, tak už nemám tie depky :D

Užívateľov profilový obrázok
kacak | 41
Príspevky: 38
Meno: Radek Krejčí
Bydlisko: Brno

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 4012 + 7501

Príspevokod užívateľa kacak » 21 Okt 2019 13:08

:) mluvíš mi z duše, teď asi s týdenním odstupem už mi to taky nepřijde tak hrozný, ale jestli ta nasouvaná obšívka dopadne líp, tak to stejně předělám.

Užívateľov profilový obrázok
Robert Blaschke | 63
Príspevky: 696
Meno: Robert
Bydlisko: teraz Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 4012 + 7501

Príspevokod užívateľa Robert Blaschke » 25 Okt 2019 14:01

To je spôsobené predstavivosťou. Keď to človek dáva dokopy, tak má jasnú predstavu, ako by to bolo, keby to bolo dokonalé. A keď to zlepím a dokonalé to nie je, tak mám depku, priamo úmernú rozdielu medzi tou predstavou a dosiahnutou realitou... :wink:

Možno kebyže tú obšívku nelepíme z laserového recoloru, ale z originálnej ofset tlače, pôsobilo by to trochu krajším dojmom.

Návrat na "Letecká technika // Aircrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných