Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

StarWars - Stormtrooper Helma /Kancho Iliev/ 1:1

Moderátor: WanRayen

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

StarWars - Stormtrooper Helma /Kancho Iliev/ 1:1

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 21 Feb 2011 22:28

keďže mám toho málo rozrobeného, zarezal som do ďalšieho modelu ... zdravím boroga34, je to nákazlivé :vicotry:

ako správny papierák som sa v Brne nabudil a zohnal som si vhodnú šmikajdu, jak som uvidel rebrá,
zamiloval som sa Obrázok, Roman V. stavia Shermana z rebrovanou vežou, tak ja mám tréning vo väčšej mierke :money:

zatiaľ mám vytlačených 15 strán šmikajdy/ rebier, dokonca aj nakrivo, ale niesom tvorca modelu,
aby som sa prplal s každou desatinou milimetra, proste ŽáVeS,

Obrázok

cez víkend som podlepoval najprv TESCO koresom a potom KORES koresom
... rozdiel je nebe a dudy, TESCO value je asi fakt len v cene, ale kvalita žiadna,
nabudúce vyskúšam UHU kontaktný sprej

... a zaťažil, čo je samozrejme kravina, čo je krivé, ostane krivé, aj keď tam dáte 3 MPR-ky,
Zlatú knihu a božského Hlaváča na vrch (myslel som, že aspoň nože pomôžu, ale nepomohly)

Obrázok :girl:

a pomaly som rezal, a rezal a rezal

Obrázok

a fčil to pôjdem skladať
---
je vhodné si pred kompletovaním konštrukčného celku zoradiť všetky diely podľa poradia
(napr. rebrá strednej časti helmy končia zadným s č. F23 a postupujú dopredu ľavou (a) a pravou (b) stranou )
+ treba si všimnúť, ako je značená orientácia vodorovných rebier

Upper side je horná strana
Down side je spodná strana

aby ste to nezistili až po zlepení rebier (ja som si to našťastie všimol včas)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
zoznam chýb

diely kostry značené ako F:

Spoiler: Zobrazit
- diel F4a (vodorovné rebro Down side) má chybne označené miesto na nalepenie zvislého rebra 16a,
namiesto neho je tam ešte raz číslo 18a, ďalej na konci, kam má prísť nalepiť diel F24a, je zlé označenie
ako miesto prilepenia dielu F12a

- diel F4b má na konci, kam má prísť nalepiť diel F24b, zlé označenie ako miesto prilepenia dielu F12b

- na diely F24a chýba na šrafovanej časti označenie dielu, ktorý tam ide prilepiť, F26b

- diel F25 má na mieste prilepenia dielu F33b označenie F33a, ďalej na mieste prilepenia dielu F36a
je chybné označenie F34a

- diel F26, na ktorý sa lepia diely S2a a S2b má prehodené označenie nalepenia dielov, takže diel a sa
nalepí na miesto dielu b a opačne, ďalej chýba označenie miesta na nalepenie stredového zvislého
rebra F5 a treba si narysovať do stredu zvislicu, kam pôjde rebro nalepiť a tie dve čiarkované čiary
s označením miesta nalepenia rebier F5 by sa mali preniesť na druhú stranu dielu a označiť ako F33a
a F33b (ale v strede, budú kryté dielmi S3a a S3b), pretože označujú miesto prilepenia dielov F33a a F33b

- diel F27a, chýba označenie dielov F3a (užší koniec) a F4a (širší koniec), medzi ktoré ide tento diel nalepiť

- diel F27b, chýba označenie dielov F3b (užší koniec) a F4b (širší koniec), medzi ktoré ide tento diel nalepiť

- diel F28a, rebrá č. F29a, F30a, F31a, F32a sa na neho majú lepiť šikom pod uhlom, ktorý je naznačený
na obšívke S1a (čísla rebier sú tam uvedené), je vhodné si stranu Page 1 of 26 vytlačiť ešte raz a vyrobiť si
z obšívky S1a šikmé podpery, ktoré zafixujú rebrá pod vhodným sklonom

- diel F28b, rebrá č. F29b, F30b, F31b, F32b sa na neho majú lepiť šikom pod uhlom, ktorý je naznačený
na obšívke S1b (čísla rebier sú tam uvedené), je vhodné si stranu Page 2 of 26 vytlačiť ešte raz a vyrobiť si
z obšívky S1b šikmé podpery, ktoré zafixujú rebrá pod vhodným sklonom

- na diely F33a je chybné označenie miesta, kde má byť prilepený diel č. F39 a F40 ako F39a a F40a
vzhľadom na to, že sa jedná o stredové diely, ktorý sú po jednom kuse a nemajú pravú a ľavú stranu

- na diely F33b je chybné označenie miesta, kde má byť prilepený diel č. F39 a F40 ako F39b a F40b
vzhľadom na to, že sa jedná o stredové diely, ktorý sú po jednom kuse a nemajú pravú a ľavú stranu

- na diely F34a je chybné označenie miesta, kde má byť prilepený diel č. F39 a F40 ako F39a a F40a
vzhľadom na to, že sa jedná o stredové diely, ktorý sú po jednom kuse a nemajú pravú a ľavú stranu

- na diely F34b je chybné označenie miesta, kde má byť prilepený diel č. F39 a F40 ako F39b a F40b
vzhľadom na to, že sa jedná o stredové diely, ktorý sú po jednom kuse a nemajú pravú a ľavú stranu

- na diely F36a chýba na konci (za označením dielu F38a) označenie miesta, kde má byť prilepený diel č. F25

- na diely F36b chýba na konci (za označením dielu F38b) označenie miesta, kde má byť prilepený diel č. F25

- na diely F37a chýba na konci (za označením dielu F38a) označenie miesta, kde má byť prilepený diel č. F24a

- na diely F37b chýba na konci (za označením dielu F38b) označenie miesta, kde má byť prilepený diel č. F24b

- diel F42a, chýba označenie dielov F3a (širší koniec) a F24a (užší koniec), medzi ktoré ide tento diel nalepiť

- diel F42b, chýba označenie dielov F3b (širší koniec) a F24b (užší koniec), medzi ktoré ide tento diel nalepiť

- diel F44b (vodorovné rebro Upper side), na mieste prilepenia ďalšej časti vodorovného rebra F44c
je označenie F43a (to je vodorovné rebro o poschodie vyššie)

- diel F64 (zadný prelis), má zlé označenie miesta prilepenia na vodorovné rebro, patrí na diel F43c
a označené to je ako F43a, ďalej miesta nalepenia rebier F61a a F61b sú chybne označené ako
F60a a F60b a miesta na nalepenie rebier F62a a F62b sú nakreslené na protiľahlej strane
a navyše označené ako F61a a F61b

- na vodorovných rebrách F68 a F43c je označené miesto prilepenia zadného stredového rebra F69
všade značené ako F63

následne sú zle označené bočné prelisy

- prelis F65a ako F63a, na vodorovných rebrách je to označené správne ako miesto prilepenia dielov F65a,
taktiež je chybne označené miesto prilepenia na vodorovné rebro F44b ako F44a

- prelis F65b ako F63b, na vodorovných rebrách je to označené správne ako miesto prilepenia dielov F65b,
taktiež je chybne označené miesto prilepenia na vodorovné (spodné) rebrá F44b a F44c ako F44a


diely obšívky značené ako S

Spoiler: Zobrazit
- diel S1a by mal mať miesto označené na nalepenie chlopne, lebo sa lepí sám na seba,
no chlopňa sa nalepí na stranu tlače (na koniec dielu za rebro F32a) tak aby nerušila,
pretože vidieť bude opačnú (nepotlačenú) stranu

- diel S1b by mal mať miesto označené na nalepenie chlopne, lebo sa lepí sám na seba,
no chlopňa sa nalepí na stranu tlače (na koniec dielu za rebro F32b) tak aby nerušila,
pretože vidieť bude opačnú (nepotlačenú) stranu
Naposledy upravil/-a toudi_sk v 06 Mar 2011 17:06, upravené celkom 15 krát.
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
WanRayen | 46
Papierovy Kopernik
Príspevky: 3221
Meno: Tino
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať užívateľa:

Re: StarWars - Stormtrooper Helma/ Kancho/ 1:1

Príspevokod užívateľa WanRayen » 21 Feb 2011 22:57

To poznám. Viem, že ty sa s nou pekne pohráš.
i am watching you :wink:

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: StarWars - Stormtrooper Helma/ Kancho/ 1:1

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 21 Feb 2011 23:55

len je škoda, že nieje vnútorná obšívka, uvidím čo tam napchám, aby sa to pohodlne nosilo na hlave :dhh:

rebrá sa podlepujú na 0.5mm, tak som tlačil na 200gr, stred je 120gr a vzadu 160gr papier, hentie oblúkové rebrá sa mali preplátovať, tak som narezal rebro, odlúpil 2/ 1 vrstvu papiera z prekrývajúcich sa plôch a zmastil to dokopy

Obrázok

asik nevydržím a začnem to dnes cvične skladať do seba, ale niektoré zárezy budem musieť upraviť, skúšal som rôzne skalpely, SVR je divný, sorry Mato78, vadí mi ten chod čepele vo vysúvacom uložení a tak som otestoval klasický skalpel AK-1 a celkom sa s ním dá ... časom možno chytím aj grif, aby som rezal kolmejšie, občas sa mi to aj zadarilo

a nevydržal som, nasucho poskladané :girl:

Obrázok
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
maaaslo | 42
Príspevky: 578
Meno: pavol
Bydlisko: wickford, UK. alebo Tomášov, SK.
Kontaktovať užívateľa:

Re: StarWars - Stormtrooper Helma/ Kancho/ 1:1

Príspevokod užívateľa maaaslo » 22 Feb 2011 00:03

no tvarom mi to zatial pripomina tvar misy... porcelanovej... tej z WC? :bad smile:

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: StarWars - Stormtrooper Helma/ Kancho/ 1:1

Príspevokod užívateľa iconmaster » 22 Feb 2011 00:09

A priebezne to skusas, ci to pasuje na hlavu?? :) Vnutro by si mohol potom oblepit nejakym tenkym molitanom, aby sa pohodlne nosila.

Užívateľov profilový obrázok
tata | --
Príspevky: 77
Meno: honza

Re: StarWars - Stormtrooper Helma /Kancho/ 1:1

Príspevokod užívateľa tata » 22 Feb 2011 09:22

super robota mě by asi z těch žeber trefil šlak :D sleduju pozorně :boss:

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: StarWars - Stormtrooper Helma /Kancho/ 1:1

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 22 Feb 2011 17:27

nič sa neboj, mňa triafalo priebežne :beat brick: a to bude ešte vrchlík a neviemčo ešte, ja niesom mar.mod, aby som to vyrezal na jeden záťah, musel som si to proste poskladať, teraz to polepím a priebežne budem rezať ďalšie kusy (a nalepovať zbytok rebier na túto opachu)

len si treba dať pri lepení pozor, na niektorých rebrách (vodorovných), je uvedené iné číslo, ako v skutočnosti má ísť, vzadu v strede je 23 a k obom krajom dopredu sa to zmenšuje, 22a/ 22b, 21a/ 21b a namiesto č.16a je znova 18a, čo by v prípade nalepenia zlého rebra moc nepotešilo, ale označené je to inak celkom logicky a postupne, takže keď sa rebrá roztriedia, ide to skladať celkom v pohode
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
trdlo | --
Príspevky: 293
Bydlisko: cirkus raluy, caravan MAN spanielsko

Re: StarWars - Stormtrooper Helma /Kancho/ 1:1

Príspevokod užívateľa trdlo » 22 Feb 2011 20:31

hmm najblizsi ideme na pivo a budes ju mat na hlave :D teda ak fitka este zena pusti

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: StarWars - Stormtrooper Helma /Kancho/ 1:1

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 28 Feb 2011 12:55

tak niečo pre tatu, pokorených 15 strán rebier a vytlačených 26 strán obšívky, keď tak čítam náreky na tlač v kopycentre
... 27 strán fallout helma, 41 strán táto helma ... to sa mi zaplatí nielen atrament, ale pomaly aj tlačiareň :vicotry:

Obrázok

dúfam že dnes bude ešte nejaký progres, kedže mám po školení, cvičných testoch a budem lepiť do noci, JUCH!
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: StarWars - Stormtrooper Helma /Kancho/ 1:1

Príspevokod užívateľa iconmaster » 28 Feb 2011 12:58

Super, tak do noci mas kostru hotovu, ze.. PedoBear ta motivuje ako vidim :haha:

A ako prebehlo skolenie?

Návrat na "Sci-Fi a fantazijné // Sci-Fi & Fantasy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných