Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

modely zo série počítačových hier ELITE - Oolite/ toudi_sk a kolektív/ 1:300/ 1:1000/ 1:3000/ 1:6000

Moderátor: WanRayen

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

modely zo série počítačových hier ELITE - Oolite/ toudi_sk a kolektív/ 1:300/ 1:1000/ 1:3000/ 1:6000

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 27 Jan 2015 20:32

2807Keď mi cez vianoce odišiel zdroj na PC, týral som mobil a spomenul si na hru z mladosti, ktorá je v zlatom fonde 10 TOP hier všetkých čias,
simulátor vesmírneho obchodníka ELITE, ktorá vyšla v roku 1984 na počítači BBC a potom snáď na všetky platformy domácich počítačov,
ZX Spectrum, Commodore 64, Amiga a dokonca aj na IBM PC. Časom vznikli aj remaky ELITE Plus a pokračovania FRONTIER: ELITE II,
ELITE III alias Frontier: First Encounters a 16.XII. 2014 vydali cez KickStarter ELITE DANGEROUS (ELITE IV), podporujúcu masívny multiplayer,
taktiež sa dá stiahnuť celkom podarený free klon OOLITE.
Našiel som k nej aj pôvodný manuál pilota lode COBRA Mk III v .pdf, kde bola sekcia na identifikovanie lodí aj s popisom a trojpohľadmi,
takže padlo rozhodnutie skúsiť nakresliť nejaké tie základné lode, stanice a ostatné (únikový modul, kontajner, navádzaná raketa, asteroid).

Coriolisove stanice, majú priemer 1km, hoci rozmery lodí sa uvádzajú v stopách, toto je CUBE

Obrázok

potom sú ešte DODO (12-sten dodecahedron) a ICO (20-sten icosahedron)

Obrázok

postup bude pomalší, viacmenej taký relax v podobe kreslenia v sketchupe prekladaný nervami s rozkladom vo Flattery, alebo v Pepakura Designery

EDIT: oný v onom (scale v Designery) je 0.085185
Naposledy upravil/-a toudi_sk v 14 Aug 2016 21:12, upravené celkom 3 krát.
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: ELITE - seria lodi /toudi_sk/ 1:300/3000/6000

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 28 Jan 2015 23:15

lode by som chcel nakresliť jednoduché čierne s bielymi hranami, prevažnú väčšinu teda a v jednotnej mierke, ale ako tak pozerám do manuálu,
kde sú rozmery a trojpohľady s popisom, zdajú sa mi tam nejaké nezrovnalosti, transportná loď, ktorá má mať na palube 100 ľudí má údajne rozmery
35x10x30 stôp, tu je obrázok (má objem 60kB, celá hra 48kB), ako v hre vyzerajú lode



zatiaľ som sa potrápil s 2 z 3 typov Coriolisových staníc, CUBE je nič, ale vzhľadom na to, že nemám plugin na mnohosteny, poskladať
DODO 12-sten bola sranda, zatiaľ sú "malé", priemer slabých 10m a vstupné otvory majú rozmer otvorov z brucha

Naposledy upravil/-a toudi_sk v 29 Jan 2015 15:16, upravené celkom 1 krát.
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Ing. Spendlik | 42
Príspevky: 372
Meno: Tomáš
Kontaktovať užívateľa:

Re: ELITE - seria lodi /toudi_sk/ 1:300/3000/6000

Príspevokod užívateľa Ing. Spendlik » 29 Jan 2015 13:34

<IRONY>
Niekde v starších ABC boli veľmi podobné krabičky na darčeky ako tieto lode. Stačilo by to nastriekať na čierno a máš hotové :P
</IRONY>

Je to super, len tak ďalej!

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: ELITE - seria lodi /toudi_sk/ 1:300/3000/6000

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 29 Jan 2015 22:14

dík, dúfam, že vo finále to bude stáť za to
---
zväčšil som CUBE stanicu, menšia má 1000 stôp... lebo som mal zafixované, že to je 1000, lenže metrov a zabudol som, že kreslím v stopách,
takže väčšia má teraz konečne v prepočte priemer 1km a v pomere k tomu aj môj prvý kazmíčeskyj karabľ



ADDER (klasicky existuje viac náčrtov, podľa verzie hry, v m je z OOLITE verzie), jedna z najmenších lodí, aj s postavičkou na predstavu o veľkosti




čil idem robiť nejaké ďalšie lode
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
kuratkoo | 42
Príspevky: 698
Bydlisko: Vrbové

Re: ELITE - seria lodi /toudi_sk/ 1:300/3000/6000

Príspevokod užívateľa kuratkoo » 30 Jan 2015 00:59

ADDER vyzera fajn, kolko je 0,24LM - km/h?

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: ELITE - seria lodi /toudi_sk/ 1:300/3000/6000

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 02 Feb 2015 20:08

ufff, čo znamená LM netuším, hľadal som to asi polhodinu a jediné, čo som zistil, že je to skratka Light Mach, tipujem ale, že to bude mať do činenie
niečo s rýchlosťou svetla, 0.24 LM by mohlo byť 0.24 rýchlosti svetla, čiže 259 200 000 km/h, to sú ale dosť abstraktné hodnoty

trochu som pokreslil ďalšie lode
FER-DE-LANCE
Spoiler: Zobrazit
GECKO
Spoiler: Zobrazit
KRAIT
Spoiler: Zobrazit
MAMBA
Spoiler: Zobrazit
PYTHON
Spoiler: Zobrazit
SHUTTLE
Spoiler: Zobrazit
SIDEWINDER
Spoiler: Zobrazit
THARGHOID
Spoiler: Zobrazit


a spoločné foto

žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: ELITE - seria lodi /toudi_sk/ 1:300/3000/6000

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 04 Feb 2015 23:26

začal som cvične robiť PYTHON ako šmikajdu, reku veď jednoduchý tvar... by to bol, síce manuál má kresbu od ruky, ale veď na úvodnej
obrazovke v Sinclairovom emulátore rotuje na celú obrazovku, tak som natípal obrázky, poskladal to, ale niečo sa mi na tom nepáčilo
a zrada sa čoskoro ukázala, v hre je totiž model trochu iný, na porovnanie, biely model stará verzia, šedý nová verzia



no čo už, horšie veci sme vyriešili, ďalší "problém", aspoň pre mňa, je tvorba "textúry", teda vlastne bielych čiar, nakoniec som si pomohol
sketchupom a vytvoril model skoro ako drôtený, proste som vnútro zmazal, pri rozklade budú rovno aj čiary, ktoré som "už len" v painte
došolíchal, hlavne teda zmazal čiary ohybov a nechal iba krátke úsečky na koncoch, aby bolo kde priložiť pravítko na narezávanie ohybov,
v Paint.nete som potom ešte čarovnou paličkou zmazal vnútra (časť farebného prechodu, aby tak na čiernom podklade nekričali šikmé čiary)
a vylial ich čiernou farbou, kedže nemám v mojej tlačiarni atrament, skúsim to vytlačiť v robote na laserovke

žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: ELITE - seria lodi /toudi_sk/ 1:300/3000/6000

Príspevokod užívateľa Fito » 05 Feb 2015 14:16

Toto sú také pekelné tvary, že až :P

Ide ti to pekne, teší msa na ďaľšie oné
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: ELITE - seria lodi /toudi_sk/ 1:300/3000/6000

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 06 Feb 2015 00:26

prerobil som FER-DE-LANCE pomocou sklopenia roviny a hrany potom vznikajú prienikom plôch a nie opačne, najprv som spravil hrany
a samozrejme mi nesedela plocha, to sú potom tie neviditeľné čiary



začal rozkladať DODO stanicu, snáď sa mi podarí vytlačiť jeden 5-uholník na stranu



prirobil k THARGOIDU aj drony THARGONY, len rozmýšľam, či ich dať do trupu, ak mu ide o kejhák (príde o štít a začne čerpať energiu zo zásobníka),
tak začne vypúšťať tých malých mamlasov zospodu, ale treba doraziť toho hlavného, drony potom prestanú strieľať



potom ešte cvične zlepil PYTHON, rovno popri tom prekresľujem aj šmikajdu, hlavne tvar chlopní a tu som prerábal skoro všetky



no a medzitým skúšam sústavne kresliť loď BOA, ktorá je v skutočnosti ANACONDA, ale zatiaľ sa mi vôbec nedarí :beaten:

žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: ELITE - seria lodi /toudi_sk/ 1:300/3000/6000

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 06 Feb 2015 02:35

Loď BOA, to nebolo náhodou v jednom prastarom komikse v ABCčku kedysi? Aj by som povedal že hej čiii?
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Návrat na "Sci-Fi a fantazijné // Sci-Fi & Fantasy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní