Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Atlantis zo Stargate

Moderátor: WanRayen

Užívateľov profilový obrázok
Warlock95 | --
Príspevky: 6

Atlantis zo Stargate

Príspevokod užívateľa Warlock95 » 06 Jan 2017 18:12

Neviem či sa to sem hodi,ale kedže som nikdy na nete nenašiel žiaden model tohto úžastného mesta tak som sa ho rozhodol aspon napodobniť. Nie je to síce papier ale snáď to tu nebude prekážať
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Atlantis zo Stargate

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 06 Jan 2017 19:06

myslím, že moderátorovi tejto sekcie to určite vadiť nebude :wink:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
WanRayen | 46
Papierovy Kopernik
Príspevky: 3221
Meno: Tino
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať užívateľa:

Re: Atlantis zo Stargate

Príspevokod užívateľa WanRayen » 06 Jan 2017 21:04

Ako písal toudi. Nevadí. Len pokračuj a dávaj foto. Zatiaľ veľmi pekné. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Warlock95 | --
Príspevky: 6

Re: Atlantis zo Stargate

Príspevokod užívateľa Warlock95 » 07 Jan 2017 18:00

Prvotne to malo byť z papiera,mám vytvorený 3D model v SkatchUp ale neviem to dostať do podoby na tlač. Skúšal som Blender ale je to príliš zložitý program pre mňa, Pepacura to nedokáže ani len otvoriť a po niekoľkých neúspešných pokusoch som to vzdal. Ak by niekto vedel ako na to,po prípade to chcel aj pre seba,rád pošlem model na úpravu

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Atlantis zo Stargate

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 07 Jan 2017 18:27

sketchup je zadarmo a viackrát som sa presvedčil na vlastnej koži, že ak niečo dostaneš "zadarmo", býva to kua drahé, či už na čas, alebo na financie :P

sketchup dokáže exportovať do .dae a to pepakura DESIGNER (nie viewer) otvorí, čo s tým ďalej je ale iná vec, sketchup dokáže strašne zmrviť 3D model, to sa prejavuje tak, že niektoré hrany sú v pepakure červené, to je ako okraj papiera A4, aj keď by to nemalo byť, niekedy pomôže 3D model natočiť v priestore a po exporte to je lepšie, ale to je trápenie, dôverne to poznám, asi najschodnejšia cesta je použiť plug-in Flattery, je síce hrôza v tom niečo zložitejšie rozkladať, okrem toho treba klikať na každú plochu a keď rozkladáš 48 uholníkový valec je to na palicu, ale o ničom lepšom bohužiaľ neviem

tu je okolo toho pokec

http://www.papermodelers.sk/viewtopic.php?f=134&t=5004
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Warlock95 | --
Príspevky: 6

Re: Atlantis zo Stargate

Príspevokod užívateľa Warlock95 » 07 Jan 2017 19:28

Fhuu no keďže sa jedna o dosť zložitý model asi to necham tak a budem pokračovat z drevom. Ďakujem za radu a určite to využijem v iných projektoch

Užívateľov profilový obrázok
vrso | 34
Príspevky: 696
Meno: Michal Vršanský
Bydlisko: Mojš
Kontaktovať užívateľa:

Re: Atlantis zo Stargate

Príspevokod užívateľa vrso » 12 Jan 2017 11:37

do sketchupu sa dajú stiahnuť doplnky ktoré umožňujú 3D model rozložiť do plochy

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Atlantis zo Stargate

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 12 Jan 2017 22:52

ja poznám iba Flattery, tam treba úplne všetko robiť ručne, ak by bol plugin niečo ako pepakura designer, to by bolo lepšie, síce ten automatický rozklad sa použiť nedá, ale sám to rozhodí do plochy a to je aspoň nejaká úspora času oproti Flattery, nehovoriac, že pepakura aj čísluje jednotlivé spoje, vieš kam čo ide spolu zlepiť a generuje aj chlopne a ty si ich môžeš prehodiť/zmazať ako potrebuješ
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
vrso | 34
Príspevky: 696
Meno: Michal Vršanský
Bydlisko: Mojš
Kontaktovať užívateľa:

Re: Atlantis zo Stargate

Príspevokod užívateľa vrso » 12 Jan 2017 23:07

presne ten som myslel :wink: , s pepakura designer nepoznam tak neviem porovnat

Užívateľov profilový obrázok
Warlock95 | --
Príspevky: 6

Re: Atlantis zo Stargate

Príspevokod užívateľa Warlock95 » 15 Jan 2017 15:16

Skúšal som to aj s Flattery aj s Pepakurov ale je to veľmi zložitý model. Tu je odkaz na subor vo formate skp.: https://uloz.to/!pryfsei5wsUO/alteran-city-ship1-7-skp Budovi sa daju rozložiť len horko ťažko a poniektoré sa nedajú ani rozdeliť

Návrat na "Sci-Fi a fantazijné // Sci-Fi & Fantasy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní