Battling Knights-papierový automat

Moderátor: WanRayen

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 47
Víťaz Foto mesiaca
Príspevky: 1053
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Battling Knights-papierový automat

Príspevokod užívateľa Zax » 10 Mar 2019 00:11

Battling Knights
(kinetický model)

Autor: Keith Newstead

Ďalší automat od môjho obľúbeného autora Keitha Newsteada. Tento automat vytvoril pre Národnú galériu v Londýne podľa obrazu The Battle of San Romano od Paola Uccella, ktorý sa nachádza v ich zbierkach, ide o tento obraz:
https://www.nationalgallery.org.uk/pain ... san-romano
Automat som si zohnal cez Amazon, je vytlačený na pomerne hrubom lesklom papieri a diely sú predseknuté. Niektoré diely majú potlač aj zo zadnej strany (čierny kôň). Je k tomu 4 stránkový kreslený návod, takže to zlepí úplne každý... Autor tu síce použil pomerne jednoduchý mechanizmus, ale pomocou akýchsi tiahiel, ktoré sú pevne spojené s podložkou sa to vo finále rozpohybuje celkom slušne. Ešte by som dodal, že ide o pomerne veľký automat, na výšku to má okolo 40cm.
Keby to niekto chcel zlepiť bez úprav, tak to ide pomerne rýchlo...ja sa snažím všetko dôkladne retušovať a tiež opravovať niektoré diely, ktoré nie sú predseknuté presne, tak to ide pomalšie...zatiaľ mám hotový pohybový mechanizmus a čiastočne kone.

ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 47
Víťaz Foto mesiaca
Príspevky: 1053
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Battling Knights-papierový automat

Príspevokod užívateľa Zax » 14 Mar 2019 22:58

Tak koníky mám hotové a hýbu sa veľmi pekne. Ak by to náhodou niekto niekedy lepil, je dobré podlepiť tie zelené tiahla, pretože to sú dosť namáhané časti (rôzne dvíhajú koňov aj s rytiermi) Ja som to podlepil hrubým zeleným farebným papierom a dosť sa to tým spevnilo. Ešte som musel predĺžiť jedno tiahlo, ktoré dvíha predné nohy čierneho koňa aby sa to hladko pohybovalo, neviem či som tam urobil chybu, alebo to bolo krátke...Teraz ma čakajú rytieri :wink:
ObrázokObrázokObrázokObrázok

Návrat na "Bez kategórie // No Class - Others"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný