Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Kabína T815 /borog34/ 1:32

Moderátor: WanRayen

Bol by záujem o túto vystrihovačku?

Hlasovanie ukončené 27 Jan 2013 19:51

áno
10
32%
nie
8
26%
čb vezia
9
29%
farebná verzia
4
13%
 
Celkom hlasov: 31
Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kabína T815 /borog34/ 1:32

Príspevokod užívateľa iconmaster » 17 Jan 2013 23:11

Moze byt! Na druhom prototype by si uz mohol znazornit prelisy na zadnej strane, klucky a dalsie plasticke detaily a odstranit tie zbytocne ciary..

Užívateľov profilový obrázok
borog34 | 48
2K+
Príspevky: 2197
Meno: Boris
Bydlisko: doma

Re: Kabína T815 /borog34/ 1:32

Príspevokod užívateľa borog34 » 18 Jan 2013 00:01

Dík ico, aj nad detailami som už rozmýšľal, ono už niektoré detailíky naznačené sú a hlavne ten prelis vpredu sa vďaka tým čiaram trochu stráca, ale zatiaľ to neviem spáchať bez nich :red: mám to v PDF-ku tak skúsim niečo podumať ak sa podarí :P teraz som grafické spracovanie kabíny a detailov moc neriešil, išlo mi najmä o odskúšanie presnosti dielov :wink: S ohľadom na detaily začínam pomaly premýšľať o využití tohto môjho výtvoru (pôvodná myšlienka bolo použitie ako náhrada za pôvodnú búdu pre niektoré modely od PMHT) aj o prípadných ďalších verziách tatrováckej kabíny (znížená pre žeriav a dlhá pre hasičák od PMHT) takže o zábavu mám asi postarané :haha:
Na stole: plno kostlivcov
V príprave: zatiaľ nič
Pod stolom: plno bordelu
V koši: pár kostlivcov

Užívateľov profilový obrázok
Dody | 34
Príspevky: 1285
Meno: Dominik
Bydlisko: Borský Mikuláš / Ružomberok
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kabína T815 /borog34/ 1:32

Príspevokod užívateľa Dody » 18 Jan 2013 00:41

Kabina na zariav prip. AV 30 by mala byt rozmerovo rovnaka ako klasicka. Ina by mala byt iba podlaha.

Užívateľov profilový obrázok
QUASI | 43
Príspevky: 512

Re: Kabína T815 /borog34/ 1:32

Príspevokod užívateľa QUASI » 18 Jan 2013 09:43

No pekne si sa rozbehol, teraz sa uz len naucit nejaky vektorovy editor. :wink:
Sledujem to.

Užívateľov profilový obrázok
borog34 | 48
2K+
Príspevky: 2197
Meno: Boris
Bydlisko: doma

Re: Kabína T815 /borog34/ 1:32

Príspevokod užívateľa borog34 » 18 Jan 2013 14:22

Dody: práve tými rozmermi kabín som si nebol celkom istý, na fotkách to niekedy dosť skresľuje ale môže byť :wink: prípadné úpravy aspoň budú jednoduchšie :P
Quasi: dík, zatiaľ prácu s vektorovými editormi moc neovládam ale pri takýchto úpravách pokiaľ sa budem navrhovaniu vlastných modelov venovať vo väčšom,tak sa to budem musieť naučiť :) Skúšobný alfatest kabíny je hotový, jednotlivé diely mi napodiv sedeli bez nejakých dodatočných úprav takže sa môžem venovať dolaďovaniu grafiky a doplneniu detailov :victory:
Na stole: plno kostlivcov
V príprave: zatiaľ nič
Pod stolom: plno bordelu
V koši: pár kostlivcov

Užívateľov profilový obrázok
borog34 | 48
2K+
Príspevky: 2197
Meno: Boris
Bydlisko: doma

Re: Kabína T815 /borog34/ 1:32

Príspevokod užívateľa borog34 » 18 Jan 2013 21:06

Dnes sa mi do úprav grafiky kabíny nejak nescelo :-( tak som skúsil načmárať dvojitú búdu, zatiaľ je nekompletná páč ešte musím dorobiť strechu, zadnú stenu a blatníky, nie som si celkom istý ale motorový tunel asi nie je ťahaný až k zadnej stene kabíny, tam to tiež musím upraviť :bad smile: nejaké náhľady
Na stole: plno kostlivcov
V príprave: zatiaľ nič
Pod stolom: plno bordelu
V koši: pár kostlivcov

Užívateľov profilový obrázok
Dody | 34
Príspevky: 1285
Meno: Dominik
Bydlisko: Borský Mikuláš / Ružomberok
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kabína T815 /borog34/ 1:32

Príspevokod užívateľa Dody » 19 Jan 2013 04:42

Tunel by mal byt tahany zozadu, dlzku ti mozem pozriet v mojich podkladoch, mozno tam niekde bude. Inak ak by si hladal fotky, tak z TP alebo VT. Niektore hasicske mozu byt prestavby a tunel moze byt upravovany
Edit: Tak presny rozmer ti nepoviem, ale dam ti sem aspon vyrez obrazku na ukazku
Naposledy upravil/-a Dody v 19 Jan 2013 18:17, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
ApeX | --
Príspevky: 192
Meno: Honza

Re: Kabína T815 /borog34/ 1:32

Príspevokod užívateľa ApeX » 19 Jan 2013 17:55

Konečně správná kabina mírné prohnutí a ne jak u RW nevím kde ten tvar kabiny našel :big smile:
Rozděláno: TATRA 148 S1

Užívateľov profilový obrázok
bedatruhlarI | 53
hnidopich
Príspevky: 75
Meno: beda
Bydlisko: Čina

Re: Kabína T815 /borog34/ 1:32

Príspevokod užívateľa bedatruhlarI » 19 Jan 2013 18:33

konečně názor odborníka děkujeme

Užívateľov profilový obrázok
borog34 | 48
2K+
Príspevky: 2197
Meno: Boris
Bydlisko: doma

Re: Kabína T815 /borog34/ 1:32

Príspevokod užívateľa borog34 » 20 Jan 2013 01:04

to Dody: díkes, určite to pomôže :wink: ešte skúsim pohľadať nejaké fotos intíku :P (a vydumať určitý kompromis v návrhu)
to Apex: no neviem chlape, skúsil si už niekedy nakresliť niečo podobné ako vlastný návrh? ja sa o to aspoň snažím a ver že je s tým práce viac než dosť keď chcem aby to všetko sedelo ako má a veľmi nerád by som bol keby sa tu rozpútala debata o modelovosti toho ktorého modelu, na to sú iné vlákna :bad smile: modely od Rippera považujem za jedny z najlepších na trhu a keďže to kreslí podľa reálnych predlôh, tvoja poznámka o tvare kabíny sa mi zdá byť nie celkom férová :shocked: dnesky som sa potrápil s úpravou grafiky niektorých dielov kabíny (pár dielov som prekreslil nanovo), už to len otestovať či nebudú potrebné nejaké dodatočné úpravy :)
Na stole: plno kostlivcov
V príprave: zatiaľ nič
Pod stolom: plno bordelu
V koši: pár kostlivcov

Návrat na "Bez kategórie // No Class - Others"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný