Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Fallout 3 - RobCo terminál /free/ 1:2

Moderátor: WanRayen

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fallout 3 - RobCo terminál /free/ 1:1.5

Príspevokod užívateľa serpens » 10 Jún 2013 12:04

Caju nelep, radsej tam ku tomu posad daku zivu :P
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1791
Meno: Paľo

Re: Fallout 3 - RobCo terminál /free/ 1:1.5

Príspevokod užívateľa Paly » 10 Jún 2013 13:23

No veru, to by v tom bol čert, aby taký "model" nezískal na každej výstave ocenenie :P
Live hard, ride easy.

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fallout 3 - RobCo terminál /free/ 1:1.5

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 10 Jún 2013 20:25

žiadna sporo odená viky, Tina, Hanka pani/slečna sa mi pri termináli pretŕčať nebude, kór keď na ňom bude
také elegantné dildo, hoci ... nie, to by boli fotky vhodné akurát tak na privátny server
:girl:

max. by som spravil pekné meme, ako je s Chekotayom v pruhovanej ruskej telňuške, ktorý je vikyn manžel
---
tu je spomínané foto zadného prelisu, spodné trojuholníky sú tie podlepené časti bokov :beat plaster:



teraz sa týram zadným deklom, je tam tiež "pár" vetracích mriežok, navyše je zase kus dekla širší, ako má byť
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
maaaslo | 42
Príspevky: 578
Meno: pavol
Bydlisko: wickford, UK. alebo Tomášov, SK.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fallout 3 - RobCo terminál /free/ 1:1.5

Príspevokod užívateľa maaaslo » 11 Jún 2013 00:08

ked je sirsi nevadi, usmyknes. horsie keby bol mensi...

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fallout 3 - RobCo terminál /free/ 1:1.5

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 12 Jún 2013 19:25

tak určite :)

trochen pokroku, zmastená už horespomínaná zadná stena


žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fallout 3 - RobCo terminál /free/ 1:1.5

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 13 Jún 2013 20:37

medzitým, čo zháňam vhodné trafo na žeravenie elektróniek, vytlačil som si zmenšený model mini-nuke, pôvodne
je na 5× A4, ale vytlačil som to zmenšené na 35% pôvodnej veľkosti na 1× A4, strekol povrch akrylovým lakom,
ktorý sa mi veľmi osvedčil aj pri fixácii tlače na samotnom termináli a začal som lepiť špičku, len problém je v tom,
že po zmenšení sa mi vytlačili chlopne veľmi slabo (skoro vôbec), takže ich nieje vidno a vzhľadom na to, že sa jedná
o hranatý model, je veľmi zaujímavé triafať a vyrezávať hrany strán
:haha:
+ som všade musel dorábať chlopne, na tom zošikmenom prúžku to bolo zvlášť "dobré", má šírku necelé 2mm

žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fallout 3 - RobCo terminál /free/ 1:1.5

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 14 Jún 2013 22:29

dnes druhý stupeň zaoblenia a začínam robiť samotný trup a z tých chlopní mi už začína hrabať, na samotnom trupe ich bude ... dosť
idem si dať od toho "voraz" a skúsim navrhnúť obrazovkovú trubicu dovnútra terminálu

žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fallout 3 - RobCo terminál /free/ 1:1.5

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 15 Jún 2013 16:42

konečne sú chlopne za mnou, bola to zdĺhavá a nudná robota, samozrejme som si najprv vyrobil 4 chlopne opačne orientované



to polovajco napravo nemá zlú retuš, ale nerezal som úplne presne po čiare a je vidieť kúsok bieleho papiera a vzhľadom na to,
že je to impregnované lakom, tak tam farba nedrží a zotiera sa, ale prežijem to, budem fotiť tak, aby to nebolo potom vidno

:P
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fallout 3 - RobCo terminál /free/ 1:1.5

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 15 Jún 2013 21:54

zatiaľ čo som sa prplal s chlopňáma, tak som skusmo načal vnútro, ktoré bude treba spraviť, konkrétne vákuovú obrazovku
pri návšteve Brna som si jednu pri kontiši ofotil, ale to len tak pre inšpiráciu a prípadne na textúru, ale to ešte veľa malty
Fito ručne namieša, kým to budem vedieť použiť na 3D model

voľba padla na google sketchup, ktorý je celkom "ľahký" na ovládanie, keď sa to teda človek naučí, prvé kroky boli zúfalé,
trafiť do stredu obdĺžnika 12-uholník (ktorý som tiež chvíľku hľadal), ale nápoveda, ako vytvoriť prvú stoličku dosť pomohla
a mohol som sa smelo pustiť do spleti pomocných čiar ťahaných zvinovacím metrom
keď sme už pri metri, rozmery modelu som si určil na 11 × 13 × 10.5 cm a do sketchupu som to dal 100× väčšie, nech na to lepšie vidím

žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fallout 3 - RobCo terminál /free/ 1:1.5

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 16 Jún 2013 12:37

vajíčko zlepené, vyzerá to takto zmenšené celkom dobre, ale hodilo by sa to celé prekresliť z uholníkov na kužele
a len použiť pôvodnú textúru, ktorá je naozaj krásne omlátená, takto si predstavujem papierový model



medzitým som dobojoval návrh obrazovky v sketchupe, zaoblil som ešte prechody šikmej plochy na zvislé

žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Návrat na "Bez kategórie // No Class - Others"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní