Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Lavina PL 800Z /borog34/ 1:24

Moderátor: WanRayen

Užívateľov profilový obrázok
borog34 | 48
2K+
Príspevky: 2197
Meno: Boris
Bydlisko: doma

Lavina PL 800Z /borog34/ 1:24

Príspevokod užívateľa borog34 » 14 Mar 2015 23:00

V poslednom čase síce veľa chuti na nejaké lepenie a tvorbu veľmi nemám, ale predloha tohto projektu ma tak trošku prinútila zmeniť názor, pokiaľ sa to podarí dotiahnuť do konca tak by z počiatočného návrhu mohol vzniknúť zaujímavý a neokukaný model pásového vozítka hojne používaného najmä v 80.-tych rokoch minulého storočia vo väčšine horských stredísk na prepravu osôb a nákladu. Schválne neuvádzam v názve vlákna názov modelu ani foto predlohy, bude to tak trošičku hádanka :P (no tí skôr narodení by snáď mohli z pripojených náhľadov uhádnuť o aký stroj sa jedná :wink: )


p.s. nevedel som kam to šmariť tak som do zakvačil sem
Naposledy upravil/-a borog34 v 18 Mar 2015 22:32, upravené celkom 2 krát.
Na stole: plno kostlivcov
V príprave: zatiaľ nič
Pod stolom: plno bordelu
V koši: pár kostlivcov

Užívateľov profilový obrázok
viktor | --
Príspevky: 301
Bydlisko: Trnava

Re: ...?/scratch/1:32

Príspevokod užívateľa viktor » 14 Mar 2015 23:08

ratrak Lavina?
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
borog34 | 48
2K+
Príspevky: 2197
Meno: Boris
Bydlisko: doma

Re: Lavina PL 800Z/scratch/1:32

Príspevokod užívateľa borog34 » 15 Mar 2015 15:30

Asi to nebolo až také ťažké ako som si myslel :P :bad smile: Áno je to ratrak Lavina PL vyrábaný v 80.-tych rokoch min. storočia v dvoch verziách a používaný na úpravu menej náročných lyžiarskych svahov a na prepravu osôb a materiálu v menej dostupných horských strediskách. Ja som si zvolil verziu na prepravu osôb a materiálu s označením PL 800Z, okrem nej sa vyrábala ešte verzia PL 1000 určená na úpravu menej náročných zjazdoviek. Základné obrysy kabíny a valníku sú zhruba hotové, ale asi si ešte užijem pri kreslení rámu s uložením pojazdových kolies a pásov (v pláne je detailnejší rám s motorom, prevodovkou a pohonným mechanizmom, rovnako tak aj interiér kabíny)
Na stole: plno kostlivcov
V príprave: zatiaľ nič
Pod stolom: plno bordelu
V koši: pár kostlivcov


Užívateľov profilový obrázok
borog34 | 48
2K+
Príspevky: 2197
Meno: Boris
Bydlisko: doma

Re: Lavina PL 800Z/scratch/1:32

Príspevokod užívateľa borog34 » 17 Mar 2015 12:08

Dík za odkaz, s tým intíkom to vyzerá o dosť lepšie :wink: Momentálne mám na stole práve tento ábíčkovský kúsok a pokiaľ sa podarí to dokončiť tak fotos hotového modelu dám potom do galérie :P Našiel som aj celkom obstojné podklady a fotky tak uvidím čo sa pri návrhu bude dať využiť, uvažujem nad väčšou mierkou, pač pri tejto pôvodnej mi niektoré veci najmä pokiaľ pôjde o rám vychádzajú dosť malé na to aby bolo možné bez väčších problémov ich neskôr zmastiť z papiera resp. kartónu :bad smile:
Na stole: plno kostlivcov
V príprave: zatiaľ nič
Pod stolom: plno bordelu
V koši: pár kostlivcov

Užívateľov profilový obrázok
borog34 | 48
2K+
Príspevky: 2197
Meno: Boris
Bydlisko: doma

Re: Lavina PL 800Z /borog34/ 1:24

Príspevokod užívateľa borog34 » 18 Mar 2015 22:32

Malá zmena, proti pôvodne zamýšľanej 32-ke som sa po menšom premýšľaní rozhodol zväčšiť model tohto ratraku na mierku 1:24, dúfam že hlavne rám sa bude kresliť trochen ľahšie :wink:
Na stole: plno kostlivcov
V príprave: zatiaľ nič
Pod stolom: plno bordelu
V koši: pár kostlivcov

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Lavina PL 800Z /borog34/ 1:24

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 21 Mar 2015 17:37

Za to máš u mňa osmičku s hviezdičkou
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Návrat na "Bez kategórie // No Class - Others"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní