Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

obal na lieky/ toudi_sk/ 1:1

Moderátor: WanRayen

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

obal na lieky/ toudi_sk/ 1:1

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 29 Júl 2017 20:08

dnes som videl krabičku liekov MUDROLEN



a rozhodol som sa, že si spravím celú sériu, pretože je ich viacero, na paper-replika.com sú krabičky AntiSelfie a AntiStupid, ale majú trochu veľké rozmery na môj vkus, tak som naštartoval sketchup a zmastil vlastnú krabičku podľa vzoru lieku ESPUMISAN



prehodím na ňu AntiStupid nápis, ale AntiSelfie spravím inak, videl som 2 iné návrhy, v podstate kvôli tomu som spravil aj širšiu verziu krabičky



a ešte ďalšie typy liekov ma čakajú



až to niekedy dorobím, dám na stiahnutie
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: obal na lieky/ toudi_sk/ 1:1

Príspevokod užívateľa iconmaster » 29 Júl 2017 23:02

Malokedy lepim kkciny, ale toto by som niektorym naozaj rad predpisal. :victory: Daj na stiahnutie az budes mat.

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: obal na lieky/ toudi_sk/ 1:1

Príspevokod užívateľa Roman » 30 Júl 2017 16:25

ahoj
-keby si zacal tvorit kopie zdravotnickeho materialu z druhej svetovej mal by si u ucinkujucich na vojnovych hrach novych odberatelov

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: obal na lieky/ toudi_sk/ 1:1

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 30 Júl 2017 20:28

no neviem, či by som sa na také niečo dal nahovoriť :wink:
---
tak a zmastil som beta šmikajdu prvej škatule a robím druhú



akurát ma ale teraz napadlo, že by som mal spraviť normálne čiary, lebo export rozvinutého tvaru zo sketchupu ako .svg súbor má definovanú hrúbku čiary a pol milimetrová fuga sa stratila, takže som to spravil 10x väčšie, export fajn, aj som to zmenšil, ale teraz sú čiary samozrejme trochu "rozostrené", čiže sú hrubé na 2 pixeli, tmavší a svetlejší pruh, takže robota zbytočná a môžem to prerábať

:haha:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
hank | --
Príspevky: 151

Re: obal na lieky/ toudi_sk/ 1:1

Príspevokod užívateľa hank » 30 Júl 2017 22:24

Kdybyste to někdo chtěli pojmout zgruntu systémově, tak tady
https://www.packshop.cz/download/fefco_katalog.pdf
máte profesionální katalog FEFCO standardních konstrukcí papírových a lepenkových obalů, podle kterého jedou škatulkáři v celé Evropě (a často i mimo Evropu).

Nevládní organizace FEFCO = Fédération Européenne des Fabricants de Carton Ondulé je Evropská federace výrobců vlnitých lepenek se sídlem v Bruselu, byla založena v r. 1952 a zastřešuje 24 členů včetně českého Svazu výrobců vlnitých lepenek. Ve věci konstrukce papírenských obalů ji lze považovat za autoritativní orgán.
... i my dědci můžeme být ještě všelijak užiteční...

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: obal na lieky/ toudi_sk/ 1:1

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 31 Júl 2017 20:07

pekný katalóg, dík
---
pomaly sa prekúsavam a robím to po svojom, aby ma nemohli úplne obviniť, že to sprosto kopírujem
(hoci nápis by potom mal byť ProtiSvojka), nájdite 5 rozdielov na krabici :haha:

žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
hank | --
Príspevky: 151

Re: obal na lieky/ toudi_sk/ 1:1

Príspevokod užívateľa hank » 01 Aug 2017 08:15

toudi_sk napísal:pekný katalóg, dík
---
pomaly sa prekúsavam a robím to po svojom, aby ma nemohli úplne obviniť, že to sprosto kopírujem
(hoci nápis by potom mal byť ProtiSvojka), nájdite 5 rozdielov na krabici :haha:



Konstrukce uvedené v katalogu FEFCO i případné kombinace jejich prvků jsou veřejné know-how a nikdo na ně nemá copyright.
... i my dědci můžeme být ještě všelijak užiteční...

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: obal na lieky/ toudi_sk/ 1:1

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 01 Aug 2017 19:28

ehm, o čom sa bavíme prosím, ale presne?
katalóg je fajn, ale je to na VEĽKÉ krabice z vlnitej lepenky, ja som vymodeloval malú krabičku v podstate z debnovej lepenky a taká v katalógu
nieje (aspoň som si takú nevšimol), o plagiátorstve/ kopírovaní som sa bavil ohľadom výzoru samotnej vystrihovačky/ vyfarbení škatuľky, lebo
krabička je moja vlastná tvorba
---
tak som prerobil aj druhú krabičku do slovenčiny a idem špekulovať nad ďalším liekom, zrejme MUDROLENOM

žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
hank | --
Príspevky: 151

Re: obal na lieky/ toudi_sk/ 1:1

Príspevokod užívateľa hank » 01 Aug 2017 19:53

toudi_sk napísal:ehm, o čom sa bavíme prosím, ale presne?
katalóg je fajn, ale je to na VEĽKÉ krabice z vlnitej lepenky


Mýlíš se. Konstrukce FEFCO se používají na všechny druhy a velikosti papírenských obalů, od lékovek rozměrů v jednotkách cm až po paletové boxy o nosnosti ve stovkách kg, ze všech materiálů od skládačkového kartónu < 200 g/m2 až po 7vrstvou vlnitou lepenku nebo slepovanou bednovou lepenku tloušťky jednotek mm, uzavírané lepením, šitím nebo samosvorné. Speciálně řada obalů označených 07xx byla zavedena díky rozvoji plochého a rotačního výseku právě hlavně (samozřejmě nejen) pro menší potištěné prodejní obaly ze skládačkových nebo grafických kartónů.

Věř starému papírníkovi, který půl pracovního života strávil výrobou a prodejem papírenských obalových materiálů a obalů. :wink:

Ono zas až tak o moc nejde, jen jsem si myslel, že by se to někomu mohlo hodit... Třeba pro modely nákladů na paletách ve větších měřítkách. Nebo pro vlastní domácí výrobu přepravních/skladovacích/prezentačních/dárkových obalů na modely.
... i my dědci můžeme být ještě všelijak užiteční...

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: obal na lieky/ toudi_sk/ 1:1

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 02 Aug 2017 21:47

Mudrolen hotový

žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Návrat na "Bez kategórie // No Class - Others"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní