Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

HMS Victory /Shipyard/ 1:96

Moderátor: Fito

Užívateľov profilový obrázok
Jano 100 | 53
Pán plachetníc
Príspevky: 1469
Meno: Jano
Bydlisko: Humenné, Na Podskalku 62

Re: HMS Victory /Shipyard/ 1:96

Príspevokod užívateľa Jano 100 » 04 Okt 2009 21:32

Ideš jak motorovka.... ja som si dnes pre zmenu dal veget.

Ten prvý polep vyzerá dobre - na korme majú byť diely 30 - 31 presadené oproti boku? Zaujímavé... Budeš ho aj prebrusovať ? Ja to robím - šmirgeľ 200, zmiznú mi hrany na dieloch. Hlavne nepomačkať a papagája teraz zavrieť :dhh: :dhh: :dhh: dať mu kus výkresu a učiť vyzobávať gunporty.
Strieľne by som nechal otvorené všetky, je to oveľa živšie, než priklopená loď, prípadne niektoré privrieť, rozhodne nie však celý bok alebo celý rad. To zrkadlo už chytá tvar, som zvedavý, až budeš robiť balkóny.

TIP: dobré rady a triky v PDF sú na stránke http://www.modelshipwrightsdatabase.com/ (opraveny odkaz, Admin) - je tam toho tony, treba si vybrať...stiahnuť....čítať...učiť sa...vyskúšať. :dhh: :dhh:
Teraz vieš, kde som sa na Ark Royal učil, je tam postup výroby galeón od a po Z. :vicotry:

Obrázok



Jano

Takto by vyzerala loď so zavretými gunportami ( toto je model HMS Duke z NMM )

Obrázok
Lepenia sa nebojte, na počet dielov nehľaďťe

Užívateľov profilový obrázok
DORIS | --
Príspevky: 1392
Meno: Doris

Re: HMS Victory /Shipyard/ 1:96

Príspevokod užívateľa DORIS » 05 Okt 2009 08:53

Jano 100: Díky moc za náměty a odkaz, budu studovat.... :big smile: Ta fotka Vicy na moři je nádherná, už jsem ji viděla z jiných záběrů, ale tahle mne dostala, nádhera! Lidi jsou fakt borci, co dokážou!
Koukala jsem se ještě na fotky dalších modelů a skutečně NEbudu dělat střílny zavřené v celé řadě, není to ono, máš recht. No rozhodně si připravím veškeré lafety a vsadím je dovnitř před polepením prvotní vrstvou obšívky a pak se uvidí. Ta opravdová Vicy má spodní řadu zavřenou, ale poklopy jsou černé, takž to dělá hezký kontrast. Já je budu mít v barvě dřeva/černé, podle okolního zbarvení lodi, což by pak zanikalo.
Díly na zádi mají být skutečně přesazené oproti bokům, i kostra byla k tomu uzpůsobená. Chvíli jsem na to koukala, zda je to O.K., ale podle návodu to odpovídá.
Přebrušovat budu, rozhodně je to třeba, aby se trup uhladil, některé hrany na přídi už jsou dokonce seříznuté. Zatím to ještě nechám tak, budu brousit i vyšší patra obšívky, kde budou otvory střílen - i tam se objevují nerovnosti. Druhotnou obšívku budu brousit též ale už ne tolik, místy to stříknu plničem a pak hurá na polep fóliemi.
Co se týče přesnosti dílů, tak tu a tam to trochu nesedělo, konkrétně díl 13 na obou stranách vyžadoval úpravu, ale jinak to byly spíš desetinky milimetru, co se přistřihovaly nebo musely nadlepit. Především délka některých dílů na zádi byla trošku větší. Jinak to šlo bez problému. Doporučuji však podlepovat opravdu houževnatým papírem, aby byla obšívka pevná a odolná před deformací a broušení bylo bez problému. Na lepení používám jen Herkules.
Největší chybou je označení dílů, jak jsem už dříve psala, všechny jsou "l", označení pravé strany jaksi nebrali v úvahu, ale podle dílů přídě jde dobře poznat, která strana je pravá a která levá.
Doris

Užívateľov profilový obrázok
maaaslo | 42
Príspevky: 578
Meno: pavol
Bydlisko: wickford, UK. alebo Tomášov, SK.
Kontaktovať užívateľa:

Re: HMS Victory /Shipyard/ 1:96

Príspevokod užívateľa maaaslo » 06 Okt 2009 17:39

tie pasky na rebreach vyzeraju hodne jednoducho a ucinne. asi to zacnem aj ja tak robit. predsa len s tou penou je strasne moc prace, aj ked ten vysledok je dost dobry. ale obsivka v tvojom podani vyzera velmi dobre.
mam otazku: ako budes vyrezavat tie zarezy na lemovanie gunportov? tie na tie tenke pozdlzne pasiky? vyzera to, ze uz mas obsyvku polepenu, ale tie zarezy stale nevyrezane,,, budes lepit na tupo?

Užívateľov profilový obrázok
DORIS | --
Príspevky: 1392
Meno: Doris

Re: HMS Victory /Shipyard/ 1:96

Príspevokod užívateľa DORIS » 06 Okt 2009 18:42

Jj, ty pásky se mi osvědčily, ale doporučuji je dělat z výkresu - trochu silnějšího papíru. Pěnění taky moc neholduji, je to jednak náročné a především se snažím dělat co možná nejvíc čistě jen z papíru.
Zářezy v žebrech nebudou, mám na to jinou technologii, kdy to vychází na stopro přesně - lemy okýnek lepím přímo zevnitř na prvotní obšívku, každé zvlášť. Později to zdokumentuji. :wink:
Nyní připravuji prostor pro lafety v dolních patrech, paluba je barvená, ale stěny tentokrát polepuji černým houževnatým papírem o síle 0,5mm, ještě víc se zpevní a stavba bude čistější.
Obrázok Obrázok Obrázok
Doris

Užívateľov profilový obrázok
DORIS | --
Príspevky: 1392
Meno: Doris

Re: HMS Victory /Shipyard/ 1:96

Príspevokod užívateľa DORIS » 10 Okt 2009 13:04

Lafety na spodní palubě jsou již na místě, pokračuji s obšívkou boků a úpravami kostry v chybných místech vystřihovánky. Těch chyb je tam více, postupně na ně budu upozorňovat. :wink:
Příprava lafet:
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Červeně jsem znázornila chyby - žebra se musí vyřezat - jsou to ta dvě uprostřed, co jsou nejblíže k sobě.
Zde je to již opraveno:
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Příprava vnitřku obšívky, souvislé pásy na kostře,které lemují okýnka střílen, nepoužívám, kvůli dokonalé přesnosti a dosednutí je lepím přímo na díl:
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Další chybou jsou zaměněná čísla na dílech přídě, v návodu jsou naopak:
Obrázok
Dokončená první vrstva obšívky spodního patra na levoboku:
Obrázok Obrázok
Doris

Užívateľov profilový obrázok
petros sarosa | --
Príspevky: 9
Meno: Petr
Bydlisko: Kopřivnice
Kontaktovať užívateľa:

Re: HMS Victory /Shipyard/ 1:96

Príspevokod užívateľa petros sarosa » 10 Okt 2009 13:13

Doris je to fantazie moc pěkná práce.. :eyes droped: :eyes droped: :eyes droped:

Užívateľov profilový obrázok
Jano 100 | 53
Pán plachetníc
Príspevky: 1469
Meno: Jano
Bydlisko: Humenné, Na Podskalku 62

Re: HMS Victory /Shipyard/ 1:96

Príspevokod užívateľa Jano 100 » 10 Okt 2009 14:35

Tie chyby niesú až také strašné, zatiaľ to vyzerá byť pohoda - vyseknúť rebrá, prehodené čísla... o chvíľu máš spodnú obšívku hotovú, som zvedavý, ako ti sadne vrchná. Potom už by to mala byť hračka :dhh: :dhh: :vicotry:

Jano
Lepenia sa nebojte, na počet dielov nehľaďťe

Užívateľov profilový obrázok
DORIS | --
Príspevky: 1392
Meno: Doris

Re: HMS Victory /Shipyard/ 1:96

Príspevokod užívateľa DORIS » 10 Okt 2009 15:35

petros sarosa : Moc děkuji za pochvalu, potěší to!
Jano 100: Čekala jsem to popravdě horší, na CPM pořád dokola strašili ohledně chyb a pod., ale není to nic hrozného, co by se nedalo zvládnout. Je to skorem stejné, jako když jsem stavěla Bellonu, akorát je to o jedno patro vyšší a má o cca 10cm delší trup. Díly sedí tak na 98%, nepatrně je upravuji, aby seděly přesně a abych pak měla minimum práce s broušením a srovnáváním při polepu druhotnou obšívkou. Zkoušela jsem už nasucho přiložit i horní část obšívky a vypadá to dost dobře :vicotry: , mělo by to všechno pěkně pasovat. Teď dodělávám pravobok a pokud stihnu udělat lafety pro vyšší patro, měl by být trup do konce víkendu kompletní.
:feel good:
Doris

Užívateľov profilový obrázok
DORIS | --
Príspevky: 1392
Meno: Doris

Re: HMS Victory /Shipyard/ 1:96

Príspevokod užívateľa DORIS » 11 Okt 2009 21:13

Dnes jsem dokončila prvotní obšívku na levoboku, pravobok má zatím hotové dolní patro. Vše pasovalo solidně, musela jsem opravovat díly jen minimálně. V zadní části boku je vyříznutý velký otvor kvůli osvětlení, jehož záře ze zadních kajut bude pronikat i do bočních galerií. Zkusmo jsem položila nasucho i další dvě paluby, sedí bez problému a do výčnělků na žebrech zapadají jedna radost.
Zde jsou aktuální fotky a zpětný postup prací:
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok

Brzy dokončím pravobok a pak začne "tuning" zádě.... :)
Doris
Doris

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: HMS Victory /Shipyard/ 1:96

Príspevokod užívateľa petopato » 11 Okt 2009 21:50

Ja lodičky veľmi nemusím (zatiaľ), ale keď v téme vidím "DORIS", otvorím a nikdy nesklameš...proste "DORIS" beriem už ako značku kvality :wink:

Návrat na "Námorná technika // Watercrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných