Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

ROYAL WILLIAM 1719 /DORIS/ 1:90

Moderátor: Fito

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: ROYAL WILLIAM 1719 /DORIS/ 1:90

Príspevokod užívateľa Roman » 22 Júl 2012 17:36

super praca,super detaily,napadlo ma ze ked sa uz podava krmivo pre dostojnikov co tak spravit namornika casnika z podnosom ako doniesol kapitanovi krmivo. ozaj co sa tak bezne varilo na takejto lodi a ako casto sa podavalo krmivo/ polpenzia alebo plna penzia/?

Užívateľov profilový obrázok
Tomáš | 50
Príspevky: 270
Meno: Tomáš
Bydlisko: V. Kapušany

Re: ROYAL WILLIAM 1719 /DORIS/ 1:90

Príspevokod užívateľa Tomáš » 23 Júl 2012 11:22

majos napísal:Ach jaj Doris, preco nam to robis? Ved ja uz radsej ani nebudem nic davat na net.
Ale vazne, je to super,ako vzdy. Ale napriek perfektnym modelom predtym, u Teba stale vidno zlepsenie, aj ked uz by si clovek povedal ze uz sa viac neda.

A tie detaily su spica, to mam najradsej. Tesim sa na dalsie fotky.
M


A to nie len ty, asi každý z nás prestane. Doris, ty si z nás najlepšia. RW bude tvojím vrcholným dielom.

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: ROYAL WILLIAM 1719 /DORIS/ 1:90

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 23 Júl 2012 16:20

Tomáš napísal: ... RW bude tvojím vrcholným dielom.
to sme tvrdili uz pri Victory :P
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
DORIS | --
Príspevky: 1392
Meno: Doris

Re: ROYAL WILLIAM 1719 /DORIS/ 1:90

Príspevokod užívateľa DORIS » 23 Júl 2012 21:21

Děkuji za Vaše ohlasy a komentáře, přátelé! Těší mne, že se Vám má práce líbí.
Tolik mne zase nechvalte..... to si nezasloužím :red: , je tady spousta špičkových modelářů, jejichž práce je obdivuhodná zaslouží uznání.
Podstatné je, že člověk má snahu se zlepšovat a posouvat dál, což je i můj cíl v modelaření. A u každého modelu si říkám, tohle už je maximum, co jsem schopna vytvořit, ale ony ty zkušenosti a praxe se u dalších modelů zúročí. RW je můj nejnovější model a zase bude o fous lepší, než ty předchozí. Rozhodně pevnost a konstrukce trupu RW je minimálně o úroveň výš, než na mých předchozích lodích, a věřím, že i výzdoba a sochařina bude na tom podobně. U předchozího SoS jsem se hodně zacvičila při výrobě více jak 2000 kusů ozdob.
Co se v té době baštilo - no nejsem znalec, ale vím, že na lodích měli skladiště sucharů, bylo tam i naložené maso, sýr, možná i nějaká zelenina... Pro důstojníky tam bylo k dispozici i čerstvé maso, vejce, mléko.... - na lodi byl dobytek, drůbež aj. Samotnou mne to zajímá, jak to ve skutečnosti měli na lodi zařízené.

Nyní pracuji na přípravě další kajuty, dokončila jsem podlahu a utěnuji strop nižší kajuty. Je to fuška, protože oproti Victory nebo SoS má RW mnohem složitější záď. Celkově je RW nejkomplikovanějším modelem plachetnice, do jakého jsem se kdy pustila..., ale přiznám se - hrozně mne baví ho stavět. :P
Brzy přidám nové fotky.

EDIT 24.7.: Druhá kajuta dokončena, strop jsem udělala odlišně, než je v plánech od Euromodelu, aby to více odpovídalo dobovému modelu.

Obrázok
Obrázok
ObrázokObrázokObrázokObrázok
Doris

Užívateľov profilový obrázok
eduardo | --
Príspevky: 192
Meno: Eduard
Bydlisko: Nitra-Rišňovce

Re: ROYAL WILLIAM 1719 /DORIS/ 1:90

Príspevokod užívateľa eduardo » 24 Júl 2012 21:45

Ako vždy, neskutočne nádherná práca Doris. :eyes droped:

Užívateľov profilový obrázok
Major | 64
Veľký milovník Tatier
Príspevky: 1683
Meno: Oto
Bydlisko: Tőketerebes
Kontaktovať užívateľa:

Re: ROYAL WILLIAM 1719 /DORIS/ 1:90

Príspevokod užívateľa Major » 24 Júl 2012 22:15

Je to bombové. na takej lodi by som sa raz chcel plaviť. ako živé.

Off topic: Ináč, vidím tam dva nedostatky: koberec vyprášiť a kde je fľaša s rumom?????
"Komu není dáno, tomu se nedá dát." J.Werich

Užívateľov profilový obrázok
Jozik | --
Príspevky: 207
Meno: Jozef
Bydlisko: Košice

Re: ROYAL WILLIAM 1719 /DORIS/ 1:90

Príspevokod užívateľa Jozik » 26 Júl 2012 12:54

Ten model lode v modely lode!!! To je uz ozaj mimo mojho chapania. Nieco podobne je tuto http://www.youtube.com/watch?v=DIYHjyG3iLk
Skalpel je super vec. :)
Moja galeria: viewtopic.php?f=41&t=2076&p=30192#p30192

Užívateľov profilový obrázok
sony | 39
2K+
Príspevky: 2789
Meno: Martin Seemann
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: ROYAL WILLIAM 1719 /DORIS/ 1:90

Príspevokod užívateľa sony » 15 Aug 2012 09:06

fakticky žasnem.. toto je dokonalý úžas.. Doris si geniálna modelárka!!! :victory:
Papierový člen plastikového klubu

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: ROYAL WILLIAM 1719 /DORIS/ 1:90

Príspevokod užívateľa Fito » 15 Aug 2012 13:41

Jednu vec sa chcem spytat. Planujes tam naznacit aj delenie dosiek? Myslim tym paluby a cely bok lode.
Neverim ze to bolo vsetko z jedneho kusu, a niekde by sa patrilo naznacit spoje.

Ale inak teda tvoja praca ,co si budeme hovorit, "to je umění " :victory:
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
DORIS | --
Príspevky: 1392
Meno: Doris

Re: ROYAL WILLIAM 1719 /DORIS/ 1:90

Príspevokod užívateľa DORIS » 15 Aug 2012 14:22

Ahojte přátelé!
Srdečně Vám všem děkuji za milé komentáře a ohlasy k mé práci, nesmírně si toho vážím a je to pro mne opravdu pocta! :girl:
Ještě je pořád co zlepšovat a protože mne kromě vlastních zkušeností a zručnosti limituje hlavně měřítko modelu, kdy se některé detaily dělají hůře, rozhodla jsme se pustit souběžně s RW ještě do jedné lodičky - Ryoal Caroline, kterou stavím v měřítku 1/40. Založím nové vlákno, kde budete moci sledovat její stavbu.
Major: Tak to bych také rada zažila, akorát bych se nechtěla plavit na takové lodi v době, kdy byla bitva, to byl určitě pořádný hukot.... :beat brick:
Jinak koberec už jsem vyprášila a rum Ti tam nechám donést. :victory:
Fito: Pravdu máš, desky budou rozděleny + naznačené i příčné spoje, ale zatím je to ještě sestavené nahrubo a chybí veškeré detaily. U fólií mám vyzkoušenou jednu věc - po čase mají tendenci se nepatrně smrštit a tím pádem jsou pak spáry mezi deskami větší, než bych chtěla. Takže je mnohdy naznačuji až později. Jinak rozdělení paluby a podlahy na balkónech je v plánu, takhle je to jen polotovar. V zaoblených částech budu ukončovat desky hákováním a k tomu je ten jednolitý podklad ideální. :P

Na RW jsem zatím dokončila pažení/vnitřní obložení stěn trupu a mohu začít vyplňovat mezipalubní prostory, lodní kuchyni a další kajuty na zádi.
Stěny trupu jsou slepené z celkem čtyř vrstev kartonu, celková tloušťka činí 3,5mm, což zajistí dostatečnou pevnost modelu.

Obrázok
ObrázokObrázokObrázokObrázok

Dále jsou připravené paluby a osadila jsem do nich mřížovinu. Ještě to není hotové, dodělám imitace dřevěných kolíků a spoje mezi prkny + celé se to přetáhne washem. Mřížovina se pochopitelně ještě orámuje dýhou.

Obrázok
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

Zde jsou již paluby hotové, dokončila jsem rámečky kolem mřížoviny a vyřezala otvory pro úvazníky v přední palubě, aby je pak bylo možné zapustit a pevně nalepit ke kostře.

Obrázok
ObrázokObrázok
Doris

Návrat na "Námorná technika // Watercrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných