Z-1 Leberecht Maas /GPM/ 1:200

Moderátor: Fito

Užívateľov profilový obrázok
Panther | 28
PinkPanther
Meno: Palo Višňovský

Re: Z-1 Leberecht Maas /GPM/ 1:200

Príspevokod užívateľa Panther » 22 Jún 2014 16:54

Času málo, roboty vela a blížiaca sa sa brutál ťažká posledná skúška mi tiež moc radosti nerobí ale musel som sa hecnúť a zamakať na lodi lebo... no šak Bahňák vie :P
Spravil som základ vody z kartónu a papierových obrúskov napustených lepidlom. Nasledovať bude vrchná vrstva z keraplastu.

vasik1 | 41
Pán učiteľ
Meno: Peter Vasaráb

Príspevokod užívateľa vasik1 » 23 Jún 2014 08:12

Čo ti budem klamať - veľmi si ma zaujal. Teším sa na ďalší postup a som zvedavý na výsledok. Našliapnuté je parádne.
TIP: nejaká námorná mína poblíž? :wink:
vasik nie je vašík!

juraj_ziacik | --
Meno: Gergej
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa juraj_ziacik » 26 Jún 2014 22:13

Pekné pekné, ale propagačná fotka s pozadím na stránke PM.SK ti nepomôže :haha: :P
Hey Hou, Let´s Go!

toudi_sk | 49
.
Meno: Milan
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 27 Jún 2014 17:59

ťažko, to nieje PM.SK :P
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Panther | 28
PinkPanther

Príspevokod užívateľa Panther » 13 Júl 2014 13:18

Deadline sa nám nebezpečne blíži tak som si našiel trocha času na postup s vodou. Začal som zadnou polovicou vody za loďou. Minul som tam cele 300g balenie keraplastu a ako som aj očakával po zaschnutí sa objavili mohutné cca 3-4 mm praskliny. Tak som si povedal že vyskúšam niečo nové a zakúpil som akúsi podivnú modelovaciu hmotu KREA z Tesca.

Dojmy z nej boli velmi rozporuplné. Na jednej strane sa podstatne menej zmršťuje a pri schnutí nevznikaju takmer žiadne praskliny ale zase na druhú stranu smrdí je trocha lepkavejšia a horšie sa s ňou pracuje. Ťažšie sa tvarujú vlnky.
No a ak by to niekoho zaujímalo tak nejako takto tú vodu tvorím.
Najprv si nalepím nahrubo hrudky roznych velkostí a tvarov. V prípade rozbúreného mora o ktoré sa snažím čím nepravidelnejšie a hrubšie tym lepšie.

Potom si hrudky zapracujem a zahladím tvarovátkom.

Následne ťapkaním pomocou Ivantovej tvarovky vytváram jednotlivé vlnky, vlny a záhyby a podobné blbinky.

No a nakoniec dorobím drobné spenené vlny okolo trupu pomocou hrubého tvrdého štetca.

A toto je výsledok. Ako tak pozerám na fotky tak zadná polovica sa mi nejako nepodarila hmota mi vonku rýchlo schla a musel som ponáhlať tušim to budem musieť prerobiť :confuse:

mimapnd | --
Fordsonman
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa mimapnd » 13 Júl 2014 14:06

neomasti ta plastelina model? a pekny navod ako vlnit vlnky. dik.
Teraz:
Pred: Snežný pluh, Zeriav Ganz, Fordson F Road Roller, Fordson F Snowdevil,
Po(medzi): nejaky divny Fordson.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Paly | 32
Meno: Paľo

Príspevokod užívateľa Paly » 13 Júl 2014 14:32

Keraplast nieje mastný vôbec, tam ide čisto o odparenie vody pri tvrdnutí a to druhé čo kúpil je možno podobné :) . Inak tým prasklinám sa dá vyhnúť občasným prevlhčením povrchu počas schnutia a zahladením. Aj keď ja som nejaké kvantá zatiaľ nepoužil, maximálne figúrky 1:25 a ie nepraskali vôbec, ale plocha je niečo iné tak verím, že tam to môže narobiť šarapatu. Beztak najdôležitejším krokom bude nafarbenie hladiny :big smile:
Live hard, ride easy.

Panther | 28
PinkPanther

Príspevokod užívateľa Panther » 13 Júl 2014 18:40

Ako vraví paly keraplast je suchý z toho nejde žiadna mastnota. A táto druhá hmota je povedal by som niečo medzi keraplastom a plastelinou je taká lepkavejšia ale keď zaschne tak je suchá takže omastenie modelu nehrozí. Prasklinám sa dá čiastočne predísť aj tým žeby sa vrchná vrstva kládla na lepidlo ale tento krok som vynechal lebo sa mi nechcelo zrovna dočahovať herkules :P Ale aj tak sa to dá lahko vyriešiť následným vyplnením prasklín a vybavene. Teraz bude nasledovať asi ešte mierna úprava niektorých oblastí vody hlavne v okolí zadnej časti lodi nejako sa mi to tam nezdá a potom náter temperkami, lakovanie, tónovanie olejovkami a finálny lak a potom môžem dokončiť aj samotnú loď.

terenkoza | --
2K+
Meno: marek

Príspevokod užívateľa terenkoza » 13 Júl 2014 19:00

halo :victory:

myslim, ze pohoda, sak rozdupat to mozes hocikedy :victory: HOCIKEDY ! :victory:
T.E.R.E.N.K.O.Z.A. : Těžkotonážní Efektivní Rychlý Elektronický Náhodně Kráčející Obrovský Zabíjecí Automat

Jano 100 | 49
Pán plachetníc
Meno: Jano

Príspevokod užívateľa Jano 100 » 13 Júl 2014 21:10

Len ty kamzíčka nepočúvaj, pod vodu máš pripravený ešte len podklad, máš to našliapnuté tak, že to bude vyzerať špičkovo :victory:

Jano
Lepenia sa nebojte, na počet dielov nehľaďťe

Návrat na "Námorná technika // Watercrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný