Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Z-1 Leberecht Maas /GPM/ 1:200

Moderátor: Fito

Užívateľov profilový obrázok
Panther | 32
PinkPanther
Príspevky: 1260
Meno: Palo Višňovský
Bydlisko: Kuzmice

Z-1 Leberecht Maas /GPM/ 1:200

Príspevokod užívateľa Panther » 11 Sep 2013 19:59

Prvú loďku mám viac-menej úspešne za sebou tak je čas zase trochu posúvať svoje hranice :bad smile: . Siahol som teda do archíva po tomto nemeckom torpédoborci triedy Z z roku 1934. Koho by to zaujímalo tak nejaké stručné info o predlohe nájde TU

Zaujímavosťou je že 22. febrára 1940 v Severním mori severozápadne od Borkumu torpédoborec Z-1 spolu s piatimi ďalšími torpédoborcami napadli omylom vlastné bombardéry He-111 pričom práve Leberecht Maas bol zasiahnutý troma bombami. Loď neschopná pohybu bola prúdmi odnesená priamo do britského mínového poľa, kde sa po náraze a následnom výbuchu rozlomila napoly a potopila. Zahynulo 282 mužov, ďalších 60 sa podarilo zachrániť.
Toľko k neslávnemu osudu predlohy. Podržíme minútu ticha za chudákov chlapov z Kriegsmarine utrieme slzičku a ideme nato.

K modelu mám aj laserovú kostru a sústružené kovové hlavne


Vodná hladina zatiaľ v pláne nieje ale uvidíme ako sa podarí obšívka pod hladinou :haha:

Užívateľov profilový obrázok
Tomáš | 50
Príspevky: 270
Meno: Tomáš
Bydlisko: V. Kapušany

Re: Z-1 Leberecht Maas /GPM/ 1:200

Príspevokod užívateľa Tomáš » 13 Sep 2013 08:35

Len posúvaj, posúvaj tie hranice...budeme to sledovať

Užívateľov profilový obrázok
Panther | 32
PinkPanther
Príspevky: 1260
Meno: Palo Višňovský
Bydlisko: Kuzmice

Re: Z-1 Leberecht Maas /GPM/ 1:200

Príspevokod užívateľa Panther » 13 Sep 2013 13:53

Prvý krok je za mnou. Toto je prvýkrát čo som pracoval s laserovou kostrou a musím priznať že sa mi to velice silno lúbilo. stačilo povytláčať diely z rámčeka poskladať dokopy zabodovať sekunďákom a potom pozalievať spoje herkulesom a bolo po starostiach. Všetko zatial sedelo presne. Po uschnutí som rebrá o chlp zbrúsil a celú hornú časť trupu olepil 0,5 mm kartónom. Aj napriek tomu mi trocha presvitajú rebrá ale to ešte trocha zabrúsim a myslím že to bude dobré. Rozmýšlam nad spodkom ale zatial sa prikláňam k tomu že sa na to vy... a spravím radšej more :bad smile: Ale tentoraz budem asi postupovať opačne čiže najprv spravím hladinu nahotovo a potom budem robiť zvyšok lode.

Užívateľov profilový obrázok
Jano 100 | 53
Pán plachetníc
Príspevky: 1469
Meno: Jano
Bydlisko: Humenné, Na Podskalku 62

Re: Z-1 Leberecht Maas /GPM/ 1:200

Príspevokod užívateľa Jano 100 » 13 Sep 2013 17:14

Panther napísal: ale zatial sa prikláňam k tomu že sa na to vy... a spravím radšej more


Len sa na to nevy... a sprav jedno aj druhé. Dá sa to. Aspoň sa naučíš, aby Ti to " nerebrovatelo " :wink:

Jano
Lepenia sa nebojte, na počet dielov nehľaďťe

Užívateľov profilový obrázok
Panther | 32
PinkPanther
Príspevky: 1260
Meno: Palo Višňovský
Bydlisko: Kuzmice

Re: Z-1 Leberecht Maas /GPM/ 1:200

Príspevokod užívateľa Panther » 15 Sep 2013 23:28

Nooo tak kým si rozmyslím čo s tým trupom tak som sa pustil do prednej nastavby. Zatial pohodová robota všetko sedí akurát je trocha zmetok v značení dielov. Kostra nastavby je v návode označená ako W 50 v modeli ako W 142 a diely spodného poschodia sú zase v návode značené ako 51 a,b pričom v modeli sú to diely 143 a,b. Ostatné je už správne.
Snažím sa tiež využiť všetky volitelné doplnky ktoré model ponúka. Všetky okienka sú povyrezávané a zasklené herkulesom. Taktiež všetky detaily ako lemy okien, rôzne dvierka skriniek a klučky obťahujem ryhovacou ihlou aby sa trocha zvýraznili.

Užívateľov profilový obrázok
Panther | 32
PinkPanther
Príspevky: 1260
Meno: Palo Višňovský
Bydlisko: Kuzmice

Re: Z-1 Leberecht Maas /GPM/ 1:200

Príspevokod užívateľa Panther » 26 Sep 2013 14:33

Na intráku to ide trochu ťažšie hlavne prvý týždeň ale zlepil som aspom nejakú drobotinu.


Užívateľov profilový obrázok
Tomáš | 50
Príspevky: 270
Meno: Tomáš
Bydlisko: V. Kapušany

Re: Z-1 Leberecht Maas /GPM/ 1:200

Príspevokod užívateľa Tomáš » 27 Sep 2013 09:19

Presklená kabína, na člne; z teba niečo bude.

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1791
Meno: Paľo

Re: Z-1 Leberecht Maas /GPM/ 1:200

Príspevokod užívateľa Paly » 27 Sep 2013 11:57

Ho povýšime na Panther Ausf. G. Momentálne je "len" Ausf. A :bad smile:
Live hard, ride easy.

Užívateľov profilový obrázok
Panther | 32
PinkPanther
Príspevky: 1260
Meno: Palo Višňovský
Bydlisko: Kuzmice

Re: Z-1 Leberecht Maas /GPM/ 1:200

Príspevokod užívateľa Panther » 27 Sep 2013 13:54

Aaaaale kdeže ja som ešte len VK 30.02 (DB) :haha: Ale tak ako som už spomínal s touto lodičkou sa chcem poriadne pomaznať tak dorábam všeličo možné čo ma napadne

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Z-1 Leberecht Maas /GPM/ 1:200

Príspevokod užívateľa Roman » 04 Okt 2013 16:04

mas to velmi pekne. davas nejake plexisklo do okien na mostiku lode ?

Návrat na "Námorná technika // Watercrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní