Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

NAUTILE /Ladislav Jakubčo/ 1:?

Moderátor: Fito

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: NAUTILE /Ladislav Jakubčo/ 1:?

Príspevokod užívateľa Zax » 01 Feb 2019 01:25

V podstate mas pravdu, akurat sa clovek musi drzat v nejakom rozumnom intervale, aby mu po prepocte nevysli taniere s priemerom 1m :bad smile:
Co sa tyka tych ryb, tak v tych hlbkach (okolo 4km) ziju len urcite druhy, tak som tam nemohol urobit delfina, alebo nieco podobne. :wink:
Dnes som si vyskúšal na tých troskách vytvoriť efekt rozpadajúceho sa (akoby tečúceho) kovu, použil som tmel v tube (ako od zubnej pasty) a vyzerá to vcelku použiteľne, ak sa mi to pravda do zajtra nerozpadne :bad smile:

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: NAUTILE /Ladislav Jakubčo/ 1:?

Príspevokod užívateľa Roman » 01 Feb 2019 08:10

super
na ten tmel skus naliat sekundove lepidlo,malo by to stvrdnut na kamen

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: NAUTILE /Ladislav Jakubčo/ 1:?

Príspevokod užívateľa Zax » 02 Feb 2019 13:06

Na toto som aj ja myslel (pouzil som to uz pri nejakych figurkach) ale nakoniec to nebolo potrebne, pretoze to bolo dost pevne aj bez toho :wink: Vcera som si kupil v Kauflande sprej s efektom hrdze a vyskusal som to na tie trosky a vyzera to celkom dobre, pokial to striekalo ako keby hnedu farbu spolu s hnedym praskom, obcas sa ale stalo, ze to striekalo len farbu, a to uz nie je take efektne...pre moje potreby to ale bohato postacuje, uz to budem asi ladit len suchym pastelom, aby tam bolo viac odtienov :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: NAUTILE /Ladislav Jakubčo/ 1:?

Príspevokod užívateľa Zax » 03 Feb 2019 22:20

...tak som sa trochu pohral s tými troskami, použil som tmel v tube a sprej s efektom hrdze. Ohľadom toho spreju som bol dosť skeptický, ale funguje to celkom dobre a dosť to šetrí čas. Keby to nešlo pod to modré plexi tak by sa to ešte oplatilo trochu farebne doladiť suchým pastelom. Ako piesok som použil jemné piliny z 2 dôvodov, jednak nemám taký jemný piesok a za druhé skutočný piesok je dosť ťažký, toto je ľahučké ako pierko...Na ryby som použil akrylové farby, ktoré som ešte jemne doladil suchým pastelom...sktuálny stav:
ObrázokObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: NAUTILE /Ladislav Jakubčo/ 1:?

Príspevokod užívateľa Roman » 04 Feb 2019 19:02

super,bude to ako pri vraku
na velmi jemny piesok by sa dal pouzit piesok pre andulky
napadlo ma: efektna by bola ryba morsky cert,zo svietiacou antenou nad hlavou
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Laco | --
Príspevky: 259
Meno: Ladislav

Re: NAUTILE /Ladislav Jakubčo/ 1:?

Príspevokod užívateľa Laco » 05 Feb 2019 21:45

Nesmierne ma teší, že i tak jednoduchý a možno i trošička spackaný model dostal šancu na život pod šikovnými rukami.
Na vašu prácu pozerám s nostalgiou i obdivom, pretože to nie je prvý kus spod môjho pravítka, ktorý prešiel vašimi rukami.


Nech sa darí a posielam srdečné pozdravy BaJ

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: NAUTILE /Ladislav Jakubčo/ 1:?

Príspevokod užívateľa Zax » 06 Feb 2019 01:41

To : Roman
...o takom piesku som ešte nepočul, musím sa niekedy po ňom popozerať...Tá ryba je zaujímavá, tuto sa mi ale nehodí, žije len do hĺbky 1km, Titanic je v hĺbke okolo 4km...ak budem lepiť nejakú ďalšiu ponorku budem na ňu pamatať :wink:

To: Laco
takéto slová priamo od autora vždy potešia, ďakujem. Ja vždy hovorím, že aj staršie modely sa dajú urobiť tak aby boli porovnateľné s modelmi, ktoré vychádzajú dnes :wink:

Momentálne už robím na zapojení osvetlenia, pri tomto modely by som rád opustil napájanie tužkovými batériami a prešiel k napájaniu USB powerbankom, takisto všetky konektory už riešim cez usb konektory namiesto audio jacku, ktory som používal v minulosti :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: NAUTILE /Ladislav Jakubčo/ 1:?

Príspevokod užívateľa Zax » 17 Feb 2019 00:22

...tak som trochu pokročil, oporu na ponorku som urobil zo slamky na nápoj, aby som mohol tadiaľ pretiahnuť drôty od svetiel, povrchová úprava bola rovnaká ako u ostatných trosiek:
Obrázok
Dno som namodeloval pomocou hmoty, ktorá schne na vzduchu, po uschnutí som to ešte dotmelil:
Obrázok
Toto sú už fotky viacmenej hotového dna aj s ponorkou. Posyp urobený pilinami, niektoré trosky som nakoniec nepoužil, lebo sa mi tam nehodili:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
Pár fotiek nafotených v úplnej tme, k navodeniu tej správnej atmosféry:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
Ešte pár poznámok k elektrike, celé to už mám zapojené a funguje to dobre. Vonkajšie svetlá, ktoré nasvecujú ponorku sa dajú zospodu odopnúť (spoje riešené usb konektormi) jednak z dôvodu aby sa mi dalo celé vnútro "akvária" vybrať ak by som to potreboval (vonkajšie svetlá sú pevne spojené s "akváriom" a nie s vyberateľným dnom) a tiež ich môžem takto vypínať.
Od začiatku som plánoval, že to budem napájať usb powerbankom a tu sa vyskytol nečakaný problém v tom, že ten odber je asi tak malý, že skoro všetky powerbanky sa po najakej pol minútke sami vypli a znova sa zapli až po vysunutí a zasunutí usb kábla, ale zase len na tú pol minútku...
Vyskúšal som asi 10 rôznych typov powerbankov (mám takúto možnosť) a len jeden mi ako tak funguje - aj on sa chce síce vypnúť, ale hneď sa znova zapne bez toho aby som musel vyťahovať usb kábel, takže to len tak preblikne, čo vlastne v tomto prípade, ešte pridáva na atmosfére...

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: NAUTILE /Ladislav Jakubčo/ 1:?

Príspevokod užívateľa iconmaster » 17 Feb 2019 00:32

Toto je nieco uzasne :jawbone: Od napadu az po jeho realizaciu. Klobuk dolu Miro!

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: NAUTILE /Ladislav Jakubčo/ 1:?

Príspevokod užívateľa Zax » 17 Feb 2019 00:52

Ďakujem, ale povedzme si na rovinu, že ide o vcelku jednoduchý model, ktorý asi ani nie je až tak dobre zlepený, čo mi ale v tomto prípade až tak nevadí...skôr mi išlo o vytvorenie tej správnej atmosféry :wink:

Návrat na "Námorná technika // Watercrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných