Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Motorový čln MO-634 +SP-5 / Ripper Works/ 1:32

Moderátor: Fito

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Motorový čln MO-634 +SP-5 / Ripper Works/ 1:32

Príspevokod užívateľa martin1807 » 17 Jún 2019 19:48

Tak dnes ešte jeden postup. :bad smile:

Report
Spracoval som spomínaný pojazdový vozík. Je to zaujímavá časť modelu. Oproti originálnym rozmerom vo vystrihovačke som po každej strane asi o pol milimetra zužil osky 42z2 aby mi nešli v "koľajničke" úplne z tuha. :bad smile:

Vozík som nasadil a zaistil v konečnej polohe:


Skúška či sa fakt pohybuje:

No a nasadil som aj čln. Tu vzniká trochu problém keď bočné háky na lodi majú trochu užšiu medzeru a teda ich zasunutie do bočníc pojazdového vozíka je dosť ztuha, preto som sa ho pokúsil trochu roztiahnuť. Zatiaľ mi tam chýba zámok na zaistenie, čo spôsobuje, že sa loď prevažuje dozadu. Toto by mal práve ten zámok vyriešiť. :still dreaming:


Tak nabudúce už možno finále :victory:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Motorový čln MO-634 +SP-5 / Ripper Works/ 1:32

Príspevokod užívateľa martin1807 » 21 Jún 2019 01:10

Ahoj. :victory:
Report
Tak ja mám hotovo. :bad smile: Poslednou veľkou prácou bolo dorobiť kolesá. Jednalo sa o klasické ripperacké kolesá, takže som ani problémy nečakal. Na kolesá som použil laserove dezény. No a kolesá som prilepil na podvozok.


No a teraz to už bolo potrebné celé zakončiť. Nasadil som čln na podvozok a zaistil som ho "zámkom". Potom som ale zistil, že stále sa mi celá loď aj s podvozkom prevažuje dozadu. :red:
Tip: Pre prípadných ďalsích staviteľov preto odporúčam do prednej časti podvozku, respektíve zadnej časti lode pridať nejaké závažie. Ideálne miesto nato sú zadné priestory na lodi. Ono samotná loď je tažšia vpredu.

Ďalej som ešte prilepil svetlá a VPZtku. Podľa návodu, by malo isť ešte na kolísku pár madiel, ale tie tam dávať nebudem. Takto sa mi to páči.

No a keby som mal zhodnotiť celú stavbu
Loď: Samotný čln, je veľmi pekne spracovaný a sú tam detaily, ktorými sa model pekne oživí. Hlavným problémom u mňa bola obšívka trupu lode, kde som doplatil na svoju neskusenosť s týmto typom konšstrukcie
Príves: Na pomerne jednoduchom podvozku je osadená kolíska, Je zaujímavo spracovaná konštrukčne a dosť dielov je z drôtov. Opäť je tu kopec priestoru na úpravy, kde by sa kladky mohli urobiť pohyblivé, prípadne doplniť o laná na spúšťanie. Celkovo som bol prekvapený ako pomerne malý čln týmto prívesom nabral na veľkosti.

Jediným negatívom pri tomto modely je asi tá nevyváženosť. Možno keby bol model v súprave zapojený za nejakým ťahačom tak si to nikto ani nevšimne, ale keď ja chcem mať model takto osobitne tak som v tom videl problém. Ale ako celok je model veľmi pekne spracovaný a som s ním spokojný. Som rád, že som sa rozhodol pustiť sa do neho. :P :victory:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
Jano 100 | 53
Pán plachetníc
Príspevky: 1469
Meno: Jano
Bydlisko: Humenné, Na Podskalku 62

Re: Motorový čln MO-634 +SP-5 / Ripper Works/ 1:32

Príspevokod užívateľa Jano 100 » 28 Jún 2019 16:30

Vyzerá to veľmi dobre :victory:

Gratulujem.

Jano
Lepenia sa nebojte, na počet dielov nehľaďťe

Návrat na "Námorná technika // Watercrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní