Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Veselý kopec, 1:300, WDS Minibox

Moderátor: developer10

Užívateľov profilový obrázok
vrso | 34
Príspevky: 696
Meno: Michal Vršanský
Bydlisko: Mojš
Kontaktovať užívateľa:

Veselý kopec, 1:300, WDS Minibox

Príspevokod užívateľa vrso » 07 Mar 2017 18:48

Tak som sa počas čakania na modelovú vodu k MPR, ktorú staviam pustil do tohoto menej známeho a vzácneho miniboxového súboru Veselý kopec. Zošit obsahuje 23 strán s dielmi, na ktorých je terén, 30 menších či väčších stavieb a 36 stromov.

Model je možné postaviť na rovine alebo v terénnom prevedení. V návode je písaný rozmer podkladu 50x75cm ale mne stačilo 40x65. Začal som s terénom, ktorý je po vystrihnutí a uložení dosť divokotvorného tvaru a jo potrebné zi zvyšok doplniť.


Zvolil som si možnosť terénneho prevedenia. Vyrezal som otvory pre vodné kolesá mlynu a doplnil zvyšný terén.


Následne som začal stavať domčeky, ktoré sú klasické miniboxové.


Po domčekoch som sa pustil do stromov. V zošite ich je 36, no celkový počet označených v plániku je 110. Autor píše, že tie zvyšné iba dokumentujú stav. Tak som si zvyšné stromy dotlačil a začal ich jeden po druhom lepiť. Už po osadení niekoľkých stromoch mi bolo jasné že tak ako sú nakreslené ich tam 110 nezmestím, lebo niektoré sú blízko pri sebe a tie papierové sú jednej veľkosti. Tak umiestňujem koľko sa dá a zvyšné podľa fantázie.
Naposledy upravil/-a vrso v 18 Máj 2017 08:23, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
vrso | 34
Príspevky: 696
Meno: Michal Vršanský
Bydlisko: Mojš
Kontaktovať užívateľa:

Re: Veselý kopec, 1:300, WDS Minibox

Príspevokod užívateľa vrso » 08 Mar 2017 21:30

Tak stromčeky som dorobil a tým je celý miniboxový súbor ukončený.

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Veselý kopec, 1:300, WDS Minibox

Príspevokod užívateľa Fito » 08 Mar 2017 21:40

Trošku mi tam nehrajú tie polia, je to také moc rovnaké, chcelo by to rozbiť tie textury...
ale inak podarený model.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Veselý kopec, 1:300, WDS Minibox

Príspevokod užívateľa martin1807 » 09 Mar 2017 00:15

gratulujem k dokončeniu.
O tomto modely som veru ešte nepočul ale vo finále to vyzerá dobre.:) :victory: Zaujímavejšie by to bolo keby si sa viac pohral s terénom, napríklad posyp :victory:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
vrso | 34
Príspevky: 696
Meno: Michal Vršanský
Bydlisko: Mojš
Kontaktovať užívateľa:

Re: Veselý kopec, 1:300, WDS Minibox

Príspevokod užívateľa vrso » 09 Mar 2017 10:17

Beriem obidve pripomienky, no v mojom pripade by sa asi jednalo o pilinovy travovy posyp a to by asi vyzeralo jednoliatejsie nez toto. Ja na tie tereny moc nie som. A tie polia som robil z maleho kusku v Skalke, preto su rovnake.

Návrat na "Minibox // Minibox"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní