Mad Zax's Chopper /free/ 1:??

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 49
Meno: Miro
Kontaktovať užívateľa:

Mad Zax's Chopper /free/ 1:??

Príspevokod užívateľa Zax » 01 Júl 2010 01:49

Zdravím,

pred nejakým časom som sa rozhodoval, čo lepiť až som náhodou na českom fóre našiel možnosť zapojiť sa do tvorby postapokalyptického vozítka. Keďže je mi táto téma blízka, rozhodol som sa zapojiť s free modelom z internetu. Vzhľadom na to, že som si nebol istý, či model dokončím, postup som zatiaľ mapoval len na českom fóre. Keďže ale toto fórum považujem za svoje domovské a postup na motorke pokročil do štádia, že ju snáď už dokončím, budem postup prezentovať aj tu. Pár slov o predlohe a momentálnom stave modelu:

Už dávnejšie som na nete objavil free model chopperu z hry World of Warcraft, ktorý sa perfektne hodí (po pár úpravách) na dané téma. Model je na cca 24 stranách (keby sa diely riadne uložili, stačila by možno aj polovica...), mierka nie je uvedená, ale výsledný model by mal byť veľký 15 x 12 x 33 cm. Ziaľ model značne trpí tým, že bol bez nejakých úprav asi rovno vytiahnutý z hry, takže je značne hranatý, z čoho vyplíva, že budem nútený asi upravovať a upravovať... Po jednom dni mám zatiaľ na hrubo hotové jedno koleso, pričom z originálu som použil len jeden diel, všetko ostatné som si radšej urobil sám (keď som videl aké má byť hranaté...)

Pár screenshotov predlohy z hry WOW :

ObrázokObrázokObrázok

ObrázokObrázok

Pomaly pokračujem, zatiaľ hotový zadný a predný blatník, nádrž, pomaly začínam robiť na motore. Zatiaľ si netreba moc všímať povrchovú úpravu, keďže to budem celé ešte striekať a natierať. Predbežne to vidím tak, že základ bude čierny s červenými doplnkami + motor, predná vidlica, disky kolies, nity... budú vo farbe hliníka. Pár fotiek :

ObrázokObrázok

Dorobil som sedlo a časť motora. Všetky časti som sa pokúsil na sucho poskladať, aby som videl siluetu choppera a myslím, že by to mohlo byť OK (v rámci mojich možností). Pár fotiek:
ObrázokObrázokObrázok
Naposledy upravil/-a Zax v 20 Máj 2011 11:25, upravené celkom 1 krát.

Zax | 49
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mad Zax Chopper (WOW - the Motorcycle M.)

Príspevokod užívateľa Zax » 04 Júl 2010 18:48

Zdravím,

dorobené výfuky a štít na riadítkach. Pár fotiek:

ObrázokObrázokObrázokObrázok

serpens | 36
Admin
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mad Zax's Chopper /free/ 1:??

Príspevokod užívateľa serpens » 06 Júl 2010 15:20

Tak na toto som zvedavy, ze co z toho vznikne, ides to dat cele do farby?
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Zax | 49
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Zax » 06 Júl 2010 18:25

Tak na to, čo z toho vo finále vznikne som zvedavý aj ja... :big smile: Celý model budem farbiť, takže preto to zatiaľ vyzerá tak ako to vyzerá... (celé je to zatiaľ poskladané na sucho, takže keď dorobím motor, nejaké detaily a pravdepodobne sajdku, tak to celé rozoberiem a začnem s náterom) Keď tak nad tým rozmýšľam, tak ani neviem či by to bolo postaviteľné bez úprav (napr. pri motore by sa mali 2 časti prekrývať, ale autor s tým akosi nerátal...) Vo finále sa pokúsim tomu odhadnúť mierku a postaviť k tomu aj nejakú figúrku, ale to je ešte ďaleko...

Zax | 49
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Zax » 08 Júl 2010 15:11

Dnes sa mi podarilo ako tak, na hruho dokončiť postranný vozík. Keďže vo vystrihovačke bol len v akomsi zloženom stave, tak som si ho dorobil do klasickej polohy. Pár fotiek:

ObrázokObrázokObrázok

Zax | 49
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Zax » 05 Aug 2010 15:39

Takže v rámci možností malý pokrok. Keďže som momentálne pomaly viac v práci ako doma, pribudlo len pár drobností - na vozíku sedadlo, ochranná klietka a rotačný guľomet. Na striešku by malo pribudnúť ešte pár rakiet a asi aj niečo v zadnej časti vozíka ako aktívna ochrana. Na samotnej motorke pribudol len držiak spacáku. Pár fotiek:

Zax | 49
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Zax » 19 Aug 2010 23:10

Momentálne pribudlo pár drobností : nárazník na vozíku, na strechu vozíka pribudli rakety, dozadu vozíka plameňomet s tlakovými nádobami. Všetko je to zatiaľ len nasucho poskladané, aby som videl ako to bude vyzerať. Na vozíku, okrem drobností pribudne už len osvetlenie, blatník kolesa a pár dymovníc a pomaly sa presuniem späť na motorku, kde toho ešte treba dosť dorobiť.(samozrejme všetko je to urobené zatiaľ len na hrubo, detaily budem postupne ešte dorábať) Ešte sa musím poďakovať Ivantovi, že publikoval svetlo, ktoré pôvodne použil pri jeho Tatre 141, ja som ho použil pri tlakových nádobách a aj samotnom plameňomete, taktiež toto svetlo použijem na kompletné osvetlenie motorky.(v rôznych veľkostiach) :wink:

serpens | 36
Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa serpens » 20 Aug 2010 07:03

Hehe, vidim, ze si to uzivas :vicotry:
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Zax | 49
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Zax » 21 Aug 2010 00:04

No zatial to bohvie ako nevyzera, ale ked sa to hodi do farby, doplni par detailov, tak to nemusi byt az take marne...Ale vsak uvidim, sam som zvedavy ako to bude vo finale vyzerat. :wink: A mas pravdu uz sa pomaly dostavam z hrubej stavby do fazy dorabania roznych detailov a na to sa tesim ,to ma bavi. :bad smile:

Zax | 49
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Zax » 29 Aug 2010 23:23

Zdravím,

pribudlo pár detailov. Na motorke rebrovanie hlavy valca, s čím súvisí aj úprava uchytenia nádrže (a skrátenie tyče, ktorá drži predné koleso), predné svetlá, reliéf na štíte. Na vozíku okrem pár drobností len blatník. Ešte sa mi podarilo ako tak "očalúniť" sedadlá :look down: na vozíku vcelku dobre, na motorke už horšie, vzhľadom na divoký tvar sedadla.

ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

Návrat na "Športové vozidlá // Racing Cars"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný