TOYOTA TF102, Mika Salo / Petr Špinler / 1:24

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
stano | 42
Meno: Stano

TOYOTA TF102, Mika Salo / Petr Špinler / 1:24

Príspevokod užívateľa stano » 21 Dec 2019 22:24

Tak sa opäť hlásim s ďaľšou stavbou, ako inak z dielne pána Špinlera, tentokrát to bude niečo z nedávnej minulosti a to síce voz Toyota TF102 zo sezóny 2002. Čo sa týka predlohy...toto vozidlo asi nenaplnilo všetky očakávania stajne, pretože aj napriek obrovskému rozpočtu ktorý tím mal, tak získal vo svojej premiérovej sezóne len dva bodíky a skončil na 10. mieste v pohári konštruktérov. Najväčším problémom vozidiel Toyota bola spoľahlivosť. Toyoty pilotovali angličan Alan McNich a fín Mika Salo, ktorého monopost snáď privediem do cieľa.

Náhľad na originál:

Ako vždy som sa najprv pustil do toho, čo nemám moc rád a vždy sa s tým trápim...áno sú to kolesá

Ďalej sa už išlo podľa návodu, alebo ak chcete podľa číslovania :big smile: Ako prvé uzrel svetlo sveta kajak, tu mám vždy obavy o to, aby sa mi to nestočilo do vrtule, ale keď sa človek neponáhľa, tak to je OK.

Následne som z kajaka urobil pridaním komína parník a doplnil kokpit s volantom, v ktorom som vyrezal vzduch.

No a keďže sa nám blížia vianoce a vonku je tak ako je, tak som si neodpustil ešte jednu fotečku...

LuPa | 44
Meno: Lubo

Re: TOYOTA TF102, Mika Salo / Petr Špinler / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 22 Dec 2019 18:33

Vyborne, dari sa Ti pekne zatial a myslim,ze nebude problem to v takomto velkom style az do konca dotiahnut. :big smile:

Robert Blaschke | 60
Meno: Robert
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Robert Blaschke » 24 Dec 2019 00:49

Kajak s veslami potešil :)

stano | 42

Príspevokod užívateľa stano » 25 Dec 2019 10:50

Cez sviatky sa našlo trošku voľna a povenoval som sa Toyote...pribudla podlaha, zadné závesy a bočnice s chladičmi. Ide to ako po masle, zatiaľ žiadny zádrhel :big smile:

stano | 42

Príspevokod užívateľa stano » 27 Dec 2019 14:19

Čo este... krídla, antény, lak, osadiť kola a je to :big smile:

stano | 42

Príspevokod užívateľa stano » 29 Dec 2019 22:48

Je hotovo, ale...keď som sa snažil model nalakovať, niekde som urobil chybu a na bielych plochách sa mi urobili čierne fľaky, takže prezentáciu ukončím fotkami z mobilu a kolesami ktoré nie sú prilepené. Model sa lepil dobre, žiadna záludnosť na vás nečaká, je to taká špinlerovská klasika. Som rád, že mám hotovo ešte v tomto roku a nenesiem si do nového žiadne resty.

stano | 42

Príspevokod užívateľa stano » 29 Dec 2019 23:30

Jeden malý apdejt...bolo mi povedané, že predné krídlo mám trošku zle polepené, tak som vykonal nápravu...

iconmaster | 31
4K+
Meno: Peter Jankovič
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa iconmaster » 30 Dec 2019 01:36

Gratulujem k dokončeniu, pekná práca :victory: A kde zmizli veslá?

stano napísal:..keď som sa snažil model nalakovať, niekde som urobil chybu a na bielych plochách sa mi urobili čierne fľaky

Zvláštne zaregoval ten lak.. Mimochodom, nebolo by lepšie naimpregnovať lakom ten model ešte pred stavbou, ako to robia napr. lietadielkári?

stano | 42

Príspevokod užívateľa stano » 02 Jan 2020 11:45

Asi som sa trošku ponáhľal a myslím, že som tam toho prskol naraz moc...no nevadí, ideme ďalej, chybička se vloudila, už budem opatrnejší...

LuPa | 44
Meno: Lubo

Príspevokod užívateľa LuPa » 02 Jan 2020 22:57

Velmi pekne, podarila sa Toyota.Ja lakujem kazdy laser preentivne zlahka pred zacatim asi 3-4 vrstvami cireho laku, hlavne kvoli spevneniu farby, len tak pomimo.Toto je ale tusim offset...ze?

Návrat na "Športové vozidlá // Racing Cars"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný