Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

ABC Rally - ABC Dzeta / ABC - R. Vyškovský / 1:43

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: ABC Rally - ABC Dzeta / ABC - R. Vyškovský / 1:43

Príspevokod užívateľa LuPa » 27 Apr 2020 21:32

Nepoznam tento postup preto mozno hlupa otazka, aky je postup v tomto pripade? Skenovany model nacitany v Rhine a postupne obtahujes obrysove ciary,doplnas reklamy, a ine ciary? Dakujem

Užívateľov profilový obrázok
Ing. Spendlik | 42
Príspevky: 372
Meno: Tomáš
Kontaktovať užívateľa:

Re: ABC Rally - ABC Dzeta / ABC - R. Vyškovský / 1:43

Príspevokod užívateľa Ing. Spendlik » 28 Apr 2020 10:40

No pre mňa je to tiež novinka. Nikdy predtým som takto model "nestaval". Môj postup je ale nasledovný:
1.) oskenoval som pôvodnú vystrihovačku (rozlíšenie 600dpi, aby vystrihovačka aj po možnom opätovnom vytlačení vyzerala dobre a nebola rozrastrovaná - asi by stačilo aj 300dpi)
2.) sken som následne importoval do Rhinoceros 3D.
3.) začal som postupne obkreslovať hlavné časti modelu a na základne týchto častí som vytvoril 3D model
4.) po skompletovaní 3D modelu som model rozložil spätne do 2D a "poukladal" jednotlivé časti na A4ku tak, aby sedeli s pôvodnou vytrihovačkou
5.) v Rhine som začal postupne vyfarbovať veľké časti základnými farbami
6.) vyexportoval som celú A4ku s vyfarbenými časťami ako png a naimportoval do Affinity Photo. Najlepšie by bolo, keby som to exportoval ako vektor, žiaľ Rhino má stále problém správne vyexportovať oblúky do vektoru
7.) v Affinity Photo dopĺňam jednotvárne farebné plochy o tiene, nálepky, rozbijem jednoliate plochy, prípadne pridám nejaký weathering
8.) exportujem opäť do png (prípadne jpg) a môžem tlačiť a rezať :)

Ten postup určite nie je ideálny. Dalo by sa to urobiť určite jednoduchšie, dokonca aj bez použitia Rhinoceros. Ale keďže som si chcel byť istý, že model presne sadne a bude matematicky presný, chcel som na začiatku vytvoriť ten spomínaný 3D model. Problém pri tomto postupe je ten, že sa človek snaží z 2D plôch vytvoriť 3D model a nie vždy to vyjde na 100%. Napríklad už teraz môžem povedať, že môj model nebude úplne presnou kópiou originálu, napríklad strechu mám trochu širšiu.
Pokiaľ by išlo len o čisté obkreslenie modelu, stačil by hocijaký vektorový alebo bitmapový editor (napríklad Photoshop, Illustrator, GIMP, Inkscape prípadne Affinity Photo a Designer). Lenže pri takom obkreslovaní je šanca, že niečo nebude sedieť, podstatne väčšia ako pri vytvorení 3D modelu.

To je asi všetko k postupu.

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: ABC Rally - ABC Dzeta / ABC - R. Vyškovský / 1:43

Príspevokod užívateľa Fito » 28 Apr 2020 10:59

:shocked:
čiže ty si tem nodel povystrihuješ aj poskladáš rovno v Rhinovi, to som ešte nevidel veru. Zaujímavý postup.

Sledujem a som zvedavý na výsledok.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Ing. Spendlik | 42
Príspevky: 372
Meno: Tomáš
Kontaktovať užívateľa:

Re: ABC Rally - ABC Dzeta / ABC - R. Vyškovský / 1:43

Príspevokod užívateľa Ing. Spendlik » 01 Máj 2020 17:43

Menší pokrok. S vyfarbovaním som skončil. Na to, že som to chcel ako rýchlovku to zaberá nejak veľa času :)

Obrázok

Návrat na "Športové vozidlá // Racing Cars"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní