Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

ATS D4 Ford /M.Antonický/ 1:18

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
dipietro | --
Príspevky: 66
Bydlisko: Zvolen

ATS D4 Ford /M.Antonický/ 1:18

Príspevokod užívateľa dipietro » 21 Júl 2009 10:53

No, prispejem aj ja svojou troškou do mlyna. Po dlhej dobe zase niečo. Ale moje tempo je slimačie, lebo stále robím niečo iné, len nelepím. Každopádne toto sú fotky z priebehu troch týždňov, stavbu si vychutnávam.... Budem sa snažiť čo najskôr poslať aj výsledok, ale mojim tempom.... no o mesiac :dhh:

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Jo, a aby som nezabudol, model je zväčšený o 150%, tlačený na 180g high color contrast papier nemenovaného výrobcu. Je to dosť nešťastné riešenie, pretože hrúbka papiera už dosť nadnáša pri záhyboch a pridáva na dlžkach po desatinkách mm. Preto 180g, pretože som sa bál vykrúcania veľkých plôch, čo bolo zdá sa zbytočný strach. Malé diely sú dosť problém, mrvia sa hrany... No ale povedzte, čo je pri tejto mierke malé. Prečo toto zväčšenie? No prečo robiť veci malé, keď máte v práci zadarmo ploter, že? :feel good:
Naposledy upravil/-a dipietro v 21 Júl 2009 18:42, upravené celkom 2 krát.
Corel, Corel a ešte raz Corel. Keď to mate v oku, 3D nepotrebujete :)
A ano, retušujem fixami a ano, strašne to niekedy vidieť, ale niekedy dosahujem obdivuhodné výsledky :)

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: ATS D4 Ford

Príspevokod užívateľa serpens » 21 Júl 2009 17:24

Hm, kto to vlastne vidal tento model a aj vysldena mierka po zvacseni by nebola na skodu, aby sme mali komplet info :big smile: Typujem, ze si to zvacsoval z originalu.

Ides robit aj nejake upravy? Pri takomto zvacseni by sa s tym uz celkom dalo vyhrat.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
spider | 32
Príspevky: 974
Meno: Stano
Bydlisko: Trenčín

Re: ATS D4 Ford /???/ 1:??

Príspevokod užívateľa spider » 21 Júl 2009 17:58

No podľa mňa je to jeden z dvanástich modelov formúl zo špeciálu ( mal som ho, tak viem )
Mierka (aspoň originál, pokiaľ to má zväčšené) je 1:24
Autorom by mal byť Michal Antonický
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

Užívateľov profilový obrázok
dipietro | --
Príspevky: 66
Bydlisko: Zvolen

Re: ATS D4 Ford /M.Antonický/ 1:18

Príspevokod užívateľa dipietro » 21 Júl 2009 18:52

Skenované to bolo z originálu.... Aj som to robil naschvál, aby som si nezničil zošit, ešte som doň totiž nezastrihol. Ale hlavne kvôli zväčšovaniu. Má to byť totiž darček a taký väčší macek lepšie vyzerá. No, vylepšenia sú také štandardné. Kábliky, drôty, volant nanovo, sklo z fólie, sieťka na kryte motora a môj nový nápad, nitovanie z odpadu z knihárskej perforovačky. Kto pozná, vie. Vznikajú pri tom drobné smeti pod 1mm, no podľa perforácie, a sú toho v knihárňach celé vrecká čo sa vyhadzujú. Takže nity nesekám, mám kilo v sáčku :) akurát musí sadnúť rozmer...to je nevýhoda. A vysekal som si ich aj z jedného krásneho papiera s metalickou farbou, takže majú oceľový lesk. Trosku ich vidieť na fotke motora.
Corel, Corel a ešte raz Corel. Keď to mate v oku, 3D nepotrebujete :)
A ano, retušujem fixami a ano, strašne to niekedy vidieť, ale niekedy dosahujem obdivuhodné výsledky :)

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: ATS D4 Ford /M.Antonický/ 1:18

Príspevokod užívateľa serpens » 21 Júl 2009 20:06

Nadpis upraveny - parada :vicotry:
To s tymi nitmi znie zaujimavo, ze by sme spachali nejaku skupinovu objednavku alebo take daco? Pripadne priniest v mensich sackoch na nejaku papieracku akciu? Ak by sa ti chcelo riesit, tak daj vediet do ss.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
dipietro | --
Príspevky: 66
Bydlisko: Zvolen

Re: ATS D4 Ford /M.Antonický/ 1:18

Príspevokod užívateľa dipietro » 04 Aug 2009 15:01

No, hlásim koniec. Akurát nie všetky fotky mi vyšli, akurát tie z celku budem musieť zopakovať, boli rozmazane.... Aspoň som si vyskúšal menenie mierky a nakoniec z výsledkom nijak zvlášť spokojný nie som... :big smile:
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok ObrázokObrázok
Corel, Corel a ešte raz Corel. Keď to mate v oku, 3D nepotrebujete :)
A ano, retušujem fixami a ano, strašne to niekedy vidieť, ale niekedy dosahujem obdivuhodné výsledky :)

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: ATS D4 Ford /M.Antonický/ 1:18

Príspevokod užívateľa serpens » 04 Aug 2009 18:07

Na prvy model po dlhej dobe je to az nadstandard. Mne sa to paci :vicotry: Este by som to asi zalakoval, nech to chyti lesk.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
dipietro | --
Príspevky: 66
Bydlisko: Zvolen

Re: ATS D4 Ford /M.Antonický/ 1:18

Príspevokod užívateľa dipietro » 06 Aug 2009 15:36

No, stala sa mi taká vec, po pár nezdaroch ma začal opúšťať elán a nadšenie. Hlavne po tom čo som po zložení kokpitu oddelil zadný kryt motora a celok sa podivne rozčapil.Vyzeralo to tak, že po priložení krytu motora sa od stredu dozadu rozbiehala štrbina ako svet. Výsledok bol ten že som proste musel model nechať bez krytu akože zámerne. A nadštandardné sú aj tie výfuky... tie sa mi fakt podarili ale to sa dá kedykoľvek prerobiť. Oni sú len tak poprikladané ku sebe tie trubky z papiera.... ale fakt som už nemal náladu....
Corel, Corel a ešte raz Corel. Keď to mate v oku, 3D nepotrebujete :)
A ano, retušujem fixami a ano, strašne to niekedy vidieť, ale niekedy dosahujem obdivuhodné výsledky :)

Návrat na "Športové vozidlá // Racing Cars"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní