Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Benalu Optiliner 106 velkoobjemovy sklapaci naves /iconmaster/ 1:25

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Benalu Optiliner 106 velkoobjemovy sklapaci naves /iconmaster/ 1:25

Príspevokod užívateľa martin1807 » 30 Mar 2020 13:35

:jawbone: :jawbone: Bomba.
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Benalu Optiliner 106 velkoobjemovy sklapaci naves /iconmaster/ 1:25

Príspevokod užívateľa Fito » 30 Mar 2020 16:48

iconmaster napísal:...
Nech to už vyzerá, ako vyzerá ...


No veruže vyzerá to parádne. Len tak ďalej.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
tom | 28
Príspevky: 1299
Bydlisko: Prešov

Re: Benalu Optiliner 106 velkoobjemovy sklapaci naves /iconmaster/ 1:25

Príspevokod užívateľa tom » 30 Mar 2020 21:27

z tvojej roboty sa môžu učiť aj plastikári. Ten zmysel pre detail a realitu je neskutočný

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Benalu Optiliner 106 velkoobjemovy sklapaci naves /iconmaster/ 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 30 Mar 2020 23:20

Fíha, ďakujem pekne za toľké komentáre, to som ešte nekončil. No teší ma, ak sa vám to pozdáva aj v tejto fáze :victory:

Čo sa týka tej diagnózy, nemôžem sa dať vyšetriť - bol vyhlásený núdzový stav v zdravotníctve (veď viete prečo). Takže som si naordinoval ďalšiu terapiu lepením.. :P

Na rám som osadil konzoly a priečku zadného nárazníka (ochrana proti podbehnutiu), ktorá je zároveň aj sklopiteľná. Na krytky nábojov kolies som doplnil logo BPW - tlačené boli na strieborný vodolepkový papier Propagteam a výsledok ma celkom potešil. Ďalej bol zmontovaný držiak rezervy, vrátane kolesa:


Schránku na náradie som vytunil zámkom a boli nalepené jej držiaky. Poskladal som aj podperné nohy, ktoré dostali štítky, tiež tlačené na ten strieborný dekálový papier. Zostavil som držiaky a panty a následne ich prilepil na blatníky:


Pre zadné vráta som zostavil zámky a ozdobil vodolepkami - tie boli tlačené na biely vodolepkový papier z Aliexpresu (môžem povedať, že fungujú dobre). Medzitým som niečo porobil aj na samotnej korbe - nalepil nejaké detaily na spodok a tiež plošiny na čele.


Teraz všetko pekne poosádzať na podvozok, vrátane ďalších detailov. Tiež dorobiť nejaké chýbajúce veci, ako svetlá či zrolovaná plachta korby. Ale cieľová rovina je bližšie a bližšie :)

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Benalu Optiliner 106 velkoobjemovy sklapaci naves /iconmaster/ 1:25

Príspevokod užívateľa Roman » 31 Mar 2020 07:35

bude aj prach,blato?

Užívateľov profilový obrázok
Matus R | 42
Príspevky: 65
Meno: Matúš Rybár
Bydlisko: Košice

Re: Benalu Optiliner 106 velkoobjemovy sklapaci naves /iconmaster/ 1:25

Príspevokod užívateľa Matus R » 31 Mar 2020 08:03

Tak toto je iný level :)

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Benalu Optiliner 106 velkoobjemovy sklapaci naves /iconmaster/ 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 07 Apr 2020 22:55

Roman napísal:bude aj prach,blato?

Ako je u mňa "dobrým" zvykom, nebude. Z princípu staviam fabrický alebo dokonale udržiavaný stav vozidiel a zatiaľ som si patiovanie neosvojil. Možno raz (nejaké nápady na začiatok by som aj mal) :wink:

Matus R napísal:Tak toto je iný level :)

Vďaka a som rád, že sa páči!

V posledných dňoch ako keby upadal ten môj elán, alebo čo. Možno je to len tými drobnými a miestami menej výraznými krokmi. Každopádne sa nikam neponáhľam, to nie je môj štýl a držím princíp, radšej dokončiť o rok, než pokaziť pred koncom. Ale pomaličky sa posúvam vpred, pasujem, štelujem, čakám na schnutie, vediem si zoznamy ostávajúcich detailov a je dobré, keď z toho vyškrtnem hoci aj nepatrnú položku :)

A teda čo nové? Konečne sú blatníky na mieste! Na tento krok som sa vôbec netešil, lebo je to taká "nepríjemná pasovačka". Navyše tie blatníky vždy majú tendenciu sa trochu natiahnúť a to len skomplikuje celú vec. Bolo treba dávať pozor, aby som nezagebril rám lepidlom, pritom dobre lícovali s kolesami a zároveň stáli normálne voči podvozku. Zelpil som ich najprv po susedných hranách dokopy, ale ani to neuľahčilo veľmi tú robotu, ale aspoň voči sebe boli zafixované. Pomohol som si nalepením maskovacej pásky na pozdĺžnik rámu a podľa toho som vedel presnejšie osadiť tie držiaky o rám. Ale som rád, že to mám za sebou. Nabudúce asi bude lepšie nalepiť aspoň príruby na rám ešte pred farbením.



Keď už boli blatníky na mieste, mohol som nainštalovať ďalšie veci, ako držiak rezervy, skrinku na náradie a bočnú ochranu proti podbehnutiu. Boli osadené aj podperné nohy, vrátane priečnych a pozdĺžnych výstuh.
Pred osadením blatníkov a aby som ich vedel presnejšie dopasovať, som zlepil dokopy náboje a kolesá. No a na štvrtej fotke je "domček", s konektormi a manometrom, ktorý pôjde potom na čelo rámu:



A nakoniec niečo aj na korbu. Plachta bude v zrolovanom stave - teda ako je to bežné pri prázdnom návese alebo počas nakládky. Plachtu som vyrobil z kancelárskeho papiera, ktorý som pred zrolovaním namočil zmesou vody a trochu Duvilaxu. Jednak to naimpregnoval ten papier a tiež dodal takú pokrčenú štruktúru. Oká som vysekal injekčnou ihlou z rubovej strany a ten vydutý obvod dier som vedel ľahšie zagebriť striebornou pomocou špáratka - akože kovové oká.. Plachta bola nastriekaná bez základu, iba v tom impregnovanom stave zmesou akrylových revelliek (50+51 v pomere 2:1).



Musím ešte vyrobiť zadné svetlá, do ktorých sa mi veľmi nechce, ale koho to trápi, že?! :P Potom alebo pritom môžem pokračovať v zostavovaní podvozku a vlastne celého návesu.

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Benalu Optiliner 106 velkoobjemovy sklapaci naves /iconmaster/ 1:25

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 08 Apr 2020 00:23

Ty kokso, opadol som :dribble: :still dreaming: :jawbone:
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Benalu Optiliner 106 velkoobjemovy sklapaci naves /iconmaster/ 1:25

Príspevokod užívateľa petopato » 08 Apr 2020 15:01

No pekne!
A čo my obyčajní smrtelníci? Ako máme teraz normálne modelovať? Toto nie je motivácia, ale demotivácia, hlavne tá plachta, to je mazec :jawbone:

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Benalu Optiliner 106 velkoobjemovy sklapaci naves /iconmaster/ 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 13 Apr 2020 02:37

Ale no.. Ak to zvládnem ja, zvládne to aj iný, treba tomu len obetovať čas :) Ale z tej plachty som mal radosť aj ja, hlavne že to nebolo nijako extra náročné.

Dávam zrejme posledný príspevok pred dokončením!

Keď pri výrobe áut nazývajú spojenie karosérie s podvozkom a hnacím agregátom svadbou, pri výrobe tohto návesu by mohla byť táto ceremónia práve montáž korby na podvozok. Predtým som však urobil ešte zopár "štúdiových" záberov podvozku, ktorý už bol na kolesách:






Tak korba je už na mieste a tak som vedel dopasovať aj hydraulický valec na čelo korby. Zároveň bol osadený aj "domček s konektormi".
Ďalej som urobil zadné svetlá, z ktoých mám radosť - zatiaľ sú to asi najviac vydarené zadné svetlá, čo som kedy robil. Sklo som vytiahol vákuovaním z fólie, na farbenie som použil transparetnú červenú X-27 od Tamiye a na efekty papierik z cigaretovej karbičky, stuhu a alobal. Pomocou toho mriežkovaného strieborného papiera som vyrobil aj obrysovky, ktoré boli premaľované transparentnou oranžovou X-26 tiež od Tamiye. Zároveň boli vydané aj EČV, do ktorých sa zakódovala značka a typ návesu :)


A týmto prichádzame do cielovej roviny, kde ostáva nalepiť posledné detaily a vyrobiť hydraulický valec typu ŽaVeS a hádam to bude aj hotové :victory:

Návrat na "Nákladné automobily a ťahače // Lorries & Trucks"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných