Benalu Optiliner 106 velkoobjemovy sklapaci naves /iconmaster/ 1:25

Moderátori: jozkin, iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 32
4K+
Meno: Peter Jankovič
Kontaktovať užívateľa:

Re: Benalu Optiliner 106 velkoobjemovy sklapaci naves /iconmaster/ 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 16 Sep 2019 20:09

Dík Mory! Ako som ti sľúbil, makám na tom :wink:

Dnes som bol doma a po dlhšom váhaní som dostal do farby aspoň gumové diely. Konkrétne sú to pneumatiky, vzduchové pružiny a brzdové obloženia. Po dobrých skúsenostiach z A350-ky, farbu som použil Revell Aqua matný odtieň 09 (antracitová čierna):

Ostávajú mi už len disky kolies, na ktoré zatiaľ neviem, akú farbu použijem. Originál oceľové disky sú striekané na strieborno. Váham medzi obyčajnou syntetikou (tú som použil napr. na ráfiky Volva) a Revellkami (asi tiež aqua). Problémom je, že 99 (hliníková) mi príde byť príliš svetlá a 91 (oceľ) zas tmavá, možno by to chcelo mix v nejakom pomere.. Alebo by sa hodila 90-ka, ktorú nemám :P

Trak-Tor | 48
2K+
Meno: Juraj
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 16 Sep 2019 20:22

Hmmm....
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

pisho66 | 36
Meno: Martin

Príspevokod užívateľa pisho66 » 16 Sep 2019 20:38

Ešteže si ostal doma, lebo takýto masívny progres u teba už dávno nebol :victory:

Tie farby na disky kolies si vyskúšal aj nastriekať na nejakú pokusnú plochu? Tam by bolo asi najlepšie vidieť požadovaný odtieň, možno ešte vyskúšať odtiene základu?
Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

mory | 38
Meno: Tomáš Morávek
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa mory » 19 Sep 2019 10:29

dobře jedeš :wink:
jinak osobně používám barvy tamiya a to na pneu a gumové části XF85 ( https://www.mpmshop.cz/tamiya-81785 ) a ta stříbrná hliník ( https://www.mpmshop.cz/acrmini-xf-16-flat-aluminum nebo https://www.mpmshop.cz/tamiya-lp-38-fla ... ium-hlinik )
barvy parádně krejí, rychlé uschnutí a řezení do pistolky naprosto pohodové např ředidlem https://www.mpmshop.cz/tamiya-81040
nemusíš u tohoto řešit nějaký zápach

Brzdič | 34
2K+
Meno: Ondra

Príspevokod užívateľa Brzdič » 21 Sep 2019 10:29

Hustý, fakt jsem zvědaví na celkovou vizáž. :)

iconmaster | 32
4K+
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa iconmaster » 22 Sep 2019 20:20

Vďaka chlapi za ohlasy aj rady! Konečne som sa dal na nafarbenie tých diskov, no nedopadlo to úplne podľa predstáv..

Mory - aj tá jedna spomínaná Revellka je práveže odtieň hliník, no ten mi prišiel byť "príliš strieborný".. Inak na riedenie akrylových Revelliek tiež používam to tamiyácke riedidlo X-20A - dal som na radu od Fita ešte z vlaňajšej Hvezdárne. Príde byť lepšie, ako denaturovaný lieh a schne rýchlejšie, ako keby som riedil vodou.

Ale späť k diskom: Farbu som zmiešal z tých dvoch spomínaných revelliek 91 a 99 v pomere 1:1. Skúšobný nástrek bol celkovo dobrý a rovnomerný (prvá fotka). No na miestach, kde sa streklo väčšie množstvo farby, vyšla nepekná štruktúra metalických pigmentov, niečo ako keby pozink. A kvôli ich tvaru, disky pôjde rovnomerne striekať veru dosť ťažko. Tak som to nakoniec radšej prestriekal tým svetlejším odtieňom 99. S odtieňom som už nejako zmierený, už mi vadí skôr ten matný povrch. :bad smile: Prikladám nejaké fotky - nie sú také hrozné, no nabudúce asi pôjdem do tej syntetiky či inej farby.

Paly | 33
Meno: Paľo

Príspevokod užívateľa Paly » 22 Sep 2019 22:08

Vyzerá to bombovo :victory: :victory: ....a inak, ten nápis Michelin by som vyrezávať teda nechcel :haha:
Live hard, ride easy.

iconmaster | 32
4K+
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa iconmaster » 25 Sep 2019 23:29

Paly - dík a tie nápisy verím, že by si dal ľavou zadnou! Však to bol iba 80g/m2 papier - radosť rezať :)

Od dnes som do konca týždňa doma, aby som čerpal nejaké náhradné voľno a dovolenku. Tak makám aj na návese. Podarilo sa mi posladať nápravy ako také: nalepil som brzdové strmeňe, -valce, -kotúče s obložením a krycie plechy. Tá čierna farba je taká čierna, že sa v nej strácajú detaily na fotkách.. Mierne som teda upravil tie fotky, aby aspoň trochu bolo dačo vidieť:

xavi | --

Príspevokod užívateľa xavi » 26 Sep 2019 07:00

Pekne si sa s tym vyhral, paradne detaily. Planujes aj nejaky wash alebo drybrush aby to zvyraznil?

iconmaster | 32
4K+
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa iconmaster » 27 Sep 2019 21:07

Ďakujem xavi! Nemám pláne žiadnu patinu, keďže ja zásadne robím modely čisté - teda fabrický stav vozidla. To neznamená, že raz na niečom neskúsim, no nerád by som pokazil model nevydarenou patinou.

Nápravy sú už namontované na rám, čiže už to môžem začínať nazývať podvozkom.. Zavesenie je mierne funkčné, t.j. vzduchové pružiny a kinematika nápravy môžu trochu chodiť. Nie, že by som bol zástanca nadmiernej funkčnosti, ale skôr by tá funkcia mala pomôcť tomu, aby všetkých 6 kolies bolo "na zemi". Okrem vzduchových pružín, závesov a tlmičov, na prvú nápravu pribudli aj valce na dvíhanie (jazda naprázdno, aby sa zbytočne nedrali gumy):

Návrat na "Nákladné automobily a ťahače // Lorries & Trucks"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný