Jelcz GCBA 13/48 /Orlik/ 1:25

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
Marian | --
Príspevky: 910
Meno: Marian
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Jelcz GCBA 13/48 /Orlik/ 1:25

Príspevokod užívateľa Marian » 23 Jún 2010 16:21

Už som myslel, že si to zabalil.
Pekná čistá práca :vicotry:

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Jelcz GCBA 13/48 /Orlik/ 1:25

Príspevokod užívateľa serpens » 06 Júl 2010 22:59

Videl som to nazivo na hvezdarni (johny ani nevedel) a tie svetla - sme to tam obdivovali viacery :dribble:
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Jelcz GCBA 13/48 /Orlik/ 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 07 Júl 2010 00:52

Jo, ten predny naraznik aj s tymi suprovymi lampami a smerovkami nemal chybu! Drzim palce do pokracovania :wink:

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: Jelcz GCBA 13/48 /Orlik/ 1:25

Príspevokod užívateľa johnny7 » 17 Júl 2010 10:22

Malicky, malicky postup a pritom asi no uz ani neviem kolko vela hodin prace...myslim ze to vychadza asi tri hodiny na jeden bubon kolesa, ci ako sa tomu nadava a dalsie 3 hodiny uchytenie naprav na listove pruziny...to vsetko x4 Na potkanove ci petopatove pasy sa to nechyta, ale aj tak :dribble:

A tot nasucho poskladany vysledok, sem ta trosku retus presvita, ale to je neustalym obchytavanim...

Obrázok Obrázok Obrázok

Teraz ma caka "skladacka" ktoru neviem ako dam dokopy, lebo tolko spojeni naraz :bad smile: a taka isty situacia nastala, kde myslim ze woodstock pisal ze razvor naprav ma byt 56mm, jemu vyslo 59mm a mne taktiez, takze este uvudime ako to bude pasovat

A este sa dodatocne ospravedlnujem za velkost fotiek, nabuduce to uz upravim...
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
ivant | 46
2K+
Príspevky: 2972
Meno: ivan
Bydlisko: Brezno

Re: Jelcz GCBA 13/48 /Orlik/ 1:25

Príspevokod užívateľa ivant » 17 Júl 2010 10:38

ahoj pekne to vyzerá budem sa síce opakovat ale posledný krát slubujem :wink: , nato obchytanie retuše po naretušovaní to pretri fixatývom a všetko zostane na mieste a nevadia ani spotené oné :P

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: Jelcz GCBA 13/48 /Orlik/ 1:25

Príspevokod užívateľa johnny7 » 17 Júl 2010 13:25

Nu nemam este fixativ, ale asi si objednam pri najblizsej objednavke...Hadam pridem na to jak sa s tym pracuje
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
ivant | 46
2K+
Príspevky: 2972
Meno: ivan
Bydlisko: Brezno

Re: Jelcz GCBA 13/48 /Orlik/ 1:25

Príspevokod užívateľa ivant » 17 Júl 2010 20:42

fixatýv kupiš v papierníctve :wink: je to na suchý pastel aby sa neotieral Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: Jelcz GCBA 13/48 /Orlik/ 1:25

Príspevokod užívateľa johnny7 » 18 Júl 2010 14:46

Nu...po nalepeni dalsich dielov ostal razvor dokonca na takmer 6mm, tak dufam, ze potom nebude problem s osadenim kolies a ze nebudu kolidovat s naraznikom :ops:
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: Jelcz GCBA 13/48 /Orlik/ 1:25

Príspevokod užívateľa johnny7 » 02 Aug 2010 19:48

No uz mam hotovu skoro celu prednu napravu...som sa s tym dost vytrapil a geometria nie je celkom stopercentna, ale dufam ze to po nasadeni kolies pojde nejak dostelovat a ze potom este cely model dorovna ten milimeter hore-dole svojou vahou...foto bohuzial nemam, lebo fotak som zapozical a telefon sa mi pokazil... :bad smile:
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: Jelcz GCBA 13/48 /Orlik/ 1:25

Príspevokod užívateľa johnny7 » 07 Aug 2010 10:56

Takze foto postupu, bohuzial to este stale neni ono, lebo je to fotene telefonom :look down:

Za ten dlhy cas od posledneho tvoriveho prispevku, v ktorom bolo nejake foto sa mi podarilo dokoncit zadnu napravu. K stavbe len tolko, ze vsetko pasovalo az na malicky problem, ze razvor naprav mi vysiel asi o 2mm vacsi, co dufam v konecnom stadiu dufam ze nedospeje k tomu, ze kolesa budu suchat o blatniky. Trosku aj pokulhava geometria, lebo ako som uz raz spomenul, nerad lepim taketo "spajacky" kde sa spajaju rurky, drotiky atd. :P

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Dalej. Este nie celkom dokoncena predna naprava, ale gro uz je na mieste. Zachoval som funkcnost natacania, ale v konecnom stadiu po natoceni kolies do spravnej polohy to asi zakapnem sekundakom. Uvidime

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

A nakoniec kolieska. Zatial dve hotove zo zadnej napravy. Na zaciatok chcem dokoncit styri kolesa zadnej napravy a komplet predne, aby som mohol ram konecne usadit na kolesa. Predne mam hotove zatial len jedno, ale skoro som pri nom osedivel. Vyrezanie dezenu, vyroba nabojov prednych kolies ma stalo dooost vela hodin prace. K tomu dezenu iba tolko, ze je to vsetko hand-made a bocny dezen som nelepil z kartonu, ale iba z tenkeho kancelarskeho papiera, aby to moc neprecnievalo cez boky, kedze to nie je brusene

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

A malicky dodatok, co uz asi kazdy vie, ze fotky vytiahnu aj to najmensie zrnko prachu a hlavne leskle miesta a na ciernej to je fest vidno...nazivo to vyzera lepsie...fakt :wink:
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Návrat na "Automobily verejných služieb // Public Services' Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný