Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Polonez - ambulancia, polícia, hasiči /Modelik/ 1:25

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
tom | 28
Príspevky: 1299
Bydlisko: Prešov

Re: Polonez - ambulancia, polícia, hasiči /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa tom » 28 Okt 2012 14:04

zaujimavé ideš ako Fabrika :wink: máš to pekne

Užívateľov profilový obrázok
dmmm | --
Príspevky: 133
Meno: Martin
Bydlisko: Nitra

Re: Polonez - ambulancia, polícia, hasiči /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa dmmm » 16 Nov 2012 23:19

Vďaka, tom.
Stav minulý týždeň:

Dnes:

Pri lepení spodných dielov som urobil zásadnú chybu - vrchný úzky pásik (to je tá časť tesne pod oknom naznačujúca prelis) som prilepil k bočnej výztuhe. Táto časť musí ostať neprilepená, pretože sa potom lepí pod sklá asi pod 45 stupňovým uhlom!!! Nasledovalo teda odtrhnutie, ktoré však celkom nevyšlo a je to aj vidieť. Pri sanitke som už túto chybu neurobil a tam je to celkom fajn.
Diely pasujú takmer perfektne a nevidno ani spomínané nepresnosti pri sedačkách. Ostáva ešte doriešiť retuš.
Zadný diel na sanitke (posledná fotka) treba zlícovať s vrchnou hranou! Spodná časť by mala lícovať so spodnou hranou interiéru. (Odskúšané niekoľkonásobným prikladaním zvyšných dielov zadného čela.) Či sú tie chýbajúce 2 mm dole úmysel alebo chyba, to ukáže ďalší potup.
Na modrej hasičskej verzii mi chýba vnútorná časť predného skla - neviem, či som ju niekde založil ja alebo tam naozaj nebola.
Okná sú prilepené obojstrannou páskou a jednotlivé diely karosérie sú lepené sekundovým lepidlom, pretože sa lepia k sebe natupo a Herkules sa mi nepozdával.
Teraz prejdem na dokončenie predných častí - kapoty, svetlá, ...

Užívateľov profilový obrázok
dmmm | --
Príspevky: 133
Meno: Martin
Bydlisko: Nitra

Re: Polonez - ambulancia, polícia, hasiči /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa dmmm » 17 Júl 2017 12:59

Po veľmi, ale veľmi dlhej dobe som tieto modely vytiahol z krabice a dokončil som ich. Dopadlo to tak, ako to dopadlo :beat plaster: . Rozhodne to nie sú kusy na výstavu, ale sú hotové. Sem tam čosi nepasuje, pravdepodobne mojou vinou, aj keď Modelik je Modelik. Na modrom policajnom aute mi stále nepasovali dvere na nástavbe, ale ako-tak sú na mieste. Ak ho niekto bude niekedy stavať, tak rozhodne musí urobiť iné uchytenie, aby sa dali otvárať. Modelikovský spôsob je na figu a pri každom otvorení som ich odtrhol. Na hasičskom je očividné odtrhnutie prelisu, ktorý sa mal pôvodne nalepiť šikmo. Na sanitke mi to akosi nepasovalo, hlavne zadná časť. Po dokončení tejto trojice som dospel k názoru, že nemám rád Modelik :haha: .


Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Polonez - ambulancia, polícia, hasiči /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 17 Júl 2017 22:29

Aj ked tieto auta mi nic nehovoria, ako moderator tejto sekcie ti davam palec hore za dotiahnutie stavby do uspesneho konca :victory:

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: Polonez - ambulancia, polícia, hasiči /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa Sumec » 24 Júl 2017 18:40

Po takej dlhej dobe by som ja osobne asi aj zabudol, že som niečo lepil :haha: Takže ti gratulujem k zdarnému dokončeniu :big smile:
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Návrat na "Automobily verejných služieb // Public Services' Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní