Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

ZIS 5 - PMZ 2 /PMHT/ 1:25

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
greatrocker | --
Príspevky: 39
Meno: Roman

ZIS 5 - PMZ 2 /PMHT/ 1:25

Príspevokod užívateľa greatrocker » 11 Júl 2014 13:41

Po dlhom čase bez modelovania som sa rozhodol (moj synko rozhodol) ze nieco vyrezem. Rozhodol som sa pre tento model. Je to vlastne moja premiera, pretoze doteraz som viacmenej skladal len free modely, pri ktorych je "dovoleny" nejaky ten omyl. Toto je moj prvy "vacsi" model a preto uvitam vase postrehy - popripade rady ako sa zlepsit.

Zatial sa mi podarilo dat dohromady podvozok s vysledkom na obrazkoch. Len dufam, ze sa neprihodi nieco co by mi zabranilo nedokoncit moj prvy "velky" model.

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: ZIS 5 - PMZ 2 /PMHT/ 1:25

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 12 Júl 2014 20:45

pfff, oskenuj, vytlač a môžeš mať toľko pokusov, koľko máš farby v tlačiarni ;)

držím palce ku stavbe
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
greatrocker | --
Príspevky: 39
Meno: Roman

Re: ZIS 5 - PMZ 2 /PMHT/ 1:25

Príspevokod užívateľa greatrocker » 17 Júl 2014 12:22

Podarilo sa pridať blatníky a čerpadlo. Jedna zo skriniek na náradie sa mi trochu vykrútila - vôbec neviem prečo. S presnosťou modelu som zatiaľ veľmi spokojný - žiadne odchýlky som nenašiel - preto sa s modelom pracuje veľmi dobre.

Užívateľov profilový obrázok
greatrocker | --
Príspevky: 39
Meno: Roman

Re: ZIS 5 - PMZ 2 /PMHT/ 1:25

Príspevokod užívateľa greatrocker » 30 Júl 2014 20:58

Po nútenej prestávke som sa s modelom posunu o kúsok ďalej. Tá nútená prestávka preto, lebo sa mi narodil syn (mierka 1:1) a keďže promile a skalpel asi nejdú dohromady ... Tak preto ta prestávka :)

Užívateľov profilový obrázok
greatrocker | --
Príspevky: 39
Meno: Roman

Re: ZIS 5 - PMZ 2 /PMHT/ 1:25

Príspevokod užívateľa greatrocker » 30 Júl 2014 21:04

A teraz ten pokrok. Podarilo sa mi skompletovať kabínu a interiér (vôbec prvýkrát v "kariére"), zatiaľ bez dverí - tie plánujem lepiť až v poslednej finalizácii modelu.

Vyrobil som pri tom niekoľko drobných chybičiek :bad smile: ... No na jeden problém by som sa chcel spýtať: ako presklenie som použil fóliu na meotar. Pri jej zavádzaní sa trochu zašpinila (odlačok prsta, trošilinku lepidla). Dá sa s tým teraz ešte niečo urobiť? Poprípade ako sa tomuto problému v budúcnosti vyhnúť? Vopred dík za pomoc a všetky rady.


Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: ZIS 5 - PMZ 2 /PMHT/ 1:25

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 30 Júl 2014 21:09

gratulujem k modelu 1:1

niekto si nevie vynachváliť tenkú obojstrannú lepiacu pásku, iný lepí okná tuhým tyčinkovým lepidlom, ďalší chemoprénom, sekunďákom,
či dvojzložkovým lepidlom, vyber si :P

niečo ku fóliám (a teda aj k inému ;) ) máme popísané aj na fóre Predmet: 4 | Materiály
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
greatrocker | --
Príspevky: 39
Meno: Roman

Re: ZIS 5 - PMZ 2 /PMHT/ 1:25

Príspevokod užívateľa greatrocker » 01 Aug 2014 10:54

toudi_sk napísal:gratulujem k modelu 1:1


Ďakujem za gratuláciu - snaď z neho vyrastie aktívnejší prispievateľ do tohto fóra ako jeho tatino :)

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: ZIS 5 - PMZ 2 /PMHT/ 1:25

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 01 Aug 2014 16:12

ak sa mu budeš venovať, tak možno áno, dám ešte jednu motivačnú :D
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
greatrocker | --
Príspevky: 39
Meno: Roman

Re: ZIS 5 - PMZ 2 /PMHT/ 1:25

Príspevokod užívateľa greatrocker » 06 Aug 2014 21:45

Pribudla lavička ... Popravde, myslel som si pôvodne, že pôjde o oddychvu časť stavby, ale ... Najprv sa mi dosky na opieranie chrbta začali nejako divne prehybovať, tak som do dielu čo ich drží (kvádrik) musel "chirurgicky" implantovať približne v strede výstuž. Keď sa mi zdalo, že lavička je pripravená na prilepenie na model, zistil som ze jedna nožička je evidentne o trochu vyššia ako druha a tak popriložení na miesto trochu "letela" - zrejme moja nepresnosť ...


Užívateľov profilový obrázok
greatrocker | --
Príspevky: 39
Meno: Roman

Re: ZIS 5 - PMZ 2 /PMHT/ 1:25

Príspevokod užívateľa greatrocker » 15 Aug 2014 10:29

Dolepil som cisternu. Nechal som si poradit od chalanov,co tento model lepili a celá cisterny som podlepil 1 mm kartonom a vnutornu prepazku som teda musel malicko skratit - vysledkom bolo, ze sa to cele davalo lahko dohromady. Rebriky som takisto podlepil 1 mm kartonom. Vyzeraju teraz ovela vierohodnejsie - nie su take moc ploske. Akurat pri vyrezavani okienok som sa riadne spotil - este stale rozhybavam prsty :wink: .

Návrat na "Automobily verejných služieb // Public Services' Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných