Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica /PMHT/ 1:32

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
tom | 28
Príspevky: 1299
Bydlisko: Prešov

Re: Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica /PMHT/ 1:32

Príspevokod užívateľa tom » 23 Jún 2015 11:36

tie zvody su ozaj pekne :).. Skúsim rovnaký postup pri výrobe aj ja :victory:

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica /PMHT/ 1:32

Príspevokod užívateľa Sumec » 29 Júl 2015 17:15

Ďakujem, ale isto je na tie zvody aj jednoduchší spôsob výroby ako som robil ja :P

Report
Tak pomaličky keď mám čas tak niečo zlepím. Pokračoval som závesom radlice. Všetko sa lepilo dobre len som natrafil na chybu vo vystrihovačke, dva rozdielne diely sú označené rovnakým číslom (č.175), ale každý si to všimne a nemal by sa zmýliť a nalepiť to opačne.

Ďalej som začal lepiť kabínu, akosi som zabudol robiť fotky z postupu tak len čo som teraz nafotil. Interiér mám skoro hotový, už tam chýba len volant a radiaca páka. Tieto sú vo vystrihovačke spravené len ploché z papiera tak páku spravím z drótika a volant idem z niečoho vyrobiť.

No a po prvý krát som robil zasklenie kabíny a aj tak to dopadlo :beat plaster: Zadné a bočné zasklenie je v pohode lebo je to rovné ale to predné som dobabral trochu, lebo som zvolil zlý postup, pri ktorom som nechtiac dokrčil papier na tej rovnej časti pod predným sklom (fotka je trochu rozmazaná tak to neni na nej vidieť, nabudúce to nafotím lepšie). Tak hádam to nebude moc biť do očí vo finále :-( + fotka s kabínou osadenou nasucho na podvozku :big smile:

Ďalej budem pokračovať spodnou časťou kabíny a nejakou tou drobotinou na nej.
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica /PMHT/ 1:32

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 29 Júl 2015 17:22

Ahoj, no pekne ideš, konečne po dlhšom čase trochu ho ostalo aj na lepenie čiiii? Nenecháš aspoň jedno okno otvorené?
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica /PMHT/ 1:32

Príspevokod užívateľa Sumec » 29 Júl 2015 18:04

Veru tak už nejaký čas sa našiel keď sem tam pršalo, lebo keď je pekne tak celý deň sa kúpem na Váhu a večer idem na pivo alebo na ryby :boss: No už som všetky okná napevno zalepené tak zostanú aj zatvorené, tak predsa je to auto na zimnú údržbu a vtedy si asi moc okienka neotvárajú :haha:
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica /PMHT/ 1:32

Príspevokod užívateľa Sumec » 09 Aug 2015 14:19

Report
Takže som tu zas ale len s malým postupom. Dorobil som volant a riadiacu páku a zlepil som kabínu už napevno a dolepil som spodnú časť (blatníky a nasávanie). Na nasávaní som spravil menší tuning a miesto originálneho dielu č.266 som tam nalepil nejaké to sítko :P Následne ešte pár drobotín na prednú masku a stierače.


Pokračovať by som chcel svetlami, majákmi a smerovkami, ktoré by som chcel spraviť cca podľa tohto návodu, ale akosi sa mi moc nechce ale budem sa museť do toho dokopať.
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica /PMHT/ 1:32

Príspevokod užívateľa Sumec » 09 Aug 2015 19:53

Report
Tak dneska som zlepil ešte nasávanie.


Nedalo mi to a ešte som zlepil napevno kabínu na rám, držiak na radlicu a mal som v pláne aj motor ale som sa rozhodol že ho nebudem lepiť napevno a budem ho mať na výstavke vedľa Tatry položený a kabína bude zavretá aby boli vidieť pekne majáky a svetlá ktoré mám v pláne robiť. Ale jednu fotečku som si spravil aj z motorom vnútri :big smile: .

No a teraz sa ukázala moja nepresnosť, na fotkách môžte vidieť ako mi nesadla kabína na rám. Hádam to neni až také zlé aby som to musel dupať :beat brick: Mám sa ešte v čom zlepšovať, ako aj v presnosti tak aj čistote.

Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica /PMHT/ 1:32

Príspevokod užívateľa petopato » 10 Aug 2015 06:51

Sumec napísal:No a teraz sa ukázala moja nepresnosť, na fotkách môžte vidieť ako mi nesadla kabína na rám. Hádam to neni až také zlé aby som to musel dupať :beat brick: Mám sa ešte v čom zlepšovať, ako aj v presnosti tak aj čistote.

Stačí nalepiť na dosadacie miesto kabíny potrebnú hrúbku a vybavené, robím to tak na každom modely... :red:

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica /PMHT/ 1:32

Príspevokod užívateľa Sumec » 18 Aug 2015 16:10

Report
Prichádzam z ďalším postupom na Tatre. Experimentoval som ako som spomínal so svetlami, smerovkami, skúsil som aj odrazky a dokončil som zadné svetlá. Taktiež so spravil spätné zrkadlá pomocou zrkadlovej pásky. Jediné čo som nespravil sú majáky, tie som skúšal robiť, aj som si vyrobil kopýtko ale zistil som že z farbami čo mám doma to nedám do oranžovej farby. Tak zatiaľ ich odložím a keď zoženiem oranžovú fóliu alebo transparentnú farbu tak ich dorobím. Ak by ste náhodou niekto vedel kde zohnať oranžovú fóliu alebo aká farba sa vám osvedčila na transparentné časti, budem rád za každú radu :big smile:
No a tož teraz sú na rade fotky :P
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
Brzdič | 38
2K+
Príspevky: 2952
Meno: Ondra
Bydlisko: Brno

Re: Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica /PMHT/ 1:32

Príspevokod užívateľa Brzdič » 18 Aug 2015 17:18

Ahoj

Moc pěkná práce chlape. :big smile:

Tip: Já na vyrobu majakov používám tuhle barvu. Dá se nanášet i štětcem i když pistole je lepší. Pokud použiješ štětec je dobré barvu více naředit a na maják jí nanést 3x - 4x a mezi každou vrstvou je potřeba barvu nechat zaschnout jinak hrozí že si strhneš předešlou vrstvu.
Image

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica /PMHT/ 1:32

Príspevokod užívateľa Sumec » 19 Aug 2015 00:17

Brzdič ďakujem za radu a som rád, že sa ti páči moja práca :big smile:
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Návrat na "Automobily verejných služieb // Public Services' Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní