Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica /PMHT/ 1:32

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
vasik1 | 45
Pán učiteľ
Príspevky: 1835
Meno: Peter Vasaráb
Bydlisko: Partizánske

Re: Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica /PMHT/ 1:32

Príspevokod užívateľa vasik1 » 02 Sep 2015 21:42

výborné - aj model aj to farebné odlíšenie. Mám rád takýto spôsob prezentácie - prehľadné a estetické.

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica /PMHT/ 1:32

Príspevokod užívateľa Sumec » 04 Sep 2015 22:58

Serpens samozrejme že mi to nevadí a cením si to že si vybral správe moje vlákno na odskúšanie :big smile: A pokračovať budem aj v budúcich mojich stavbách :wink:

Report
Tak a teraz poďme na ten report :victory:
Ako som už minule spomínal pokračoval som zavesením radlice. No a na túto časť modelu som neni moc hrdý. Ako som bol celý natešený že sa blížim k záveru som nejako nedával pozor. Geometria neni celkom správna, vznikali mi tam dosť nepresnosti a zbytočne veľa retušovania :beat brick: Ale ako tak som to uhral
Našiel som tam opäť nejaké chyby v číslovaní ale nezapamätal som si už medzi ktorými číslami to bolo. Jediná úprava bola chrómová páska na pieste.

Pri uchytávaní závesu na radlicu sa mi vyskytla menšia chybička a že diely na radlici, na ktoré sa uchytával záves boli moc pootočené a radlica by bola moc šikmo. Tak som ich utrhol a zalepil znova. A samotný záves sa už len zavesí na "protikus", ktorý je upevnení na ráme auta.

Radlica sa dá aj zdvíhať :big smile: Ale radšej ju budem mať položenú o zem, lebo neverím že by to dlho vydržalo. A ešte pár fotiek skoro celku :P

Ďalší postup bude teda až keď budem mať transparentnú farbu na majáky a popri tom si ešte dorobím nejaké matice a nity na radlicu. Tak asi zatiaľ začnem pracovať na ďalšom modely :)
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica /PMHT/ 1:32

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 05 Sep 2015 00:20

Starec tak toto si vychytal kámo, bombová robota, gratulujem. A hadice nebudú dakde? Aj ja ho chcem ale v 25ke
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Jene | 57
Príspevky: 880
Meno: Jano
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica /PMHT/ 1:32

Príspevokod užívateľa Jene » 06 Sep 2015 12:33

Tatrovečka sa ti pekne vydarila... :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica /PMHT/ 1:32

Príspevokod užívateľa Sumec » 06 Sep 2015 15:42

Ďakujem obom :big smile:
A Štefan Húska dúfam, že to ešte vychytám s tými majákmi a nepokazím to :haha: Nad nejakými hadicami som rozmýšľal, že dorobím na nadstavbe ale nenašiel som moc fotiek kde by bolo dobre vidieť odkiaľ kam idú. Nejaké priesvitné hadice sú na tých žltých nádržiach zo solánkou ale netuším kam idú, niekde dopredu ale kam neviem. Isto ešte nejaké idú k tomu rozmetaču vzadu a vpredu na hydrauliku na záves radlice ale nič také som ešte nerobil a bojím sa že to pokazím :confuse: A asi som to mal keď tak robiť už počas lepenia a nie teraz na záver.
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica /PMHT/ 1:32

Príspevokod užívateľa serpens » 07 Sep 2015 23:48

Pekne ides, uz toho moc nechyba a mozes si ist dakde po medailu :)
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica /PMHT/ 1:32

Príspevokod užívateľa Sumec » 17 Okt 2015 00:03

Tak poslušne hlásim hotovo :victory:

Report
Ale najskôr pekne poporiadku, dokončil som zadnú svetelnú rampu. Svetlá som spravil z originálnych dielov len som vynechal vrchný diel, ten som nahradil chrómovou páskou v tvare ihlana a do stredu kvapku herkulesu ako žiarovečka. Sklíčko na svetle som vyrobil z fólie, ktorú som najskôr jemne narezal v dvoch smeroch aby som trochu napodobnil tie reálne a následne som natrel 3 krát z oboch strán oranžovou transparentnou akrylovou farbou. Teda mala by to byť oranžová ako je uvedené na revelke ale v skutočnosti je to skôr žltá v porovnaní s farbou Tatry :confuse: A tak isto aj majáky a na tých je to najviac viditeľné že tá farba nieje moc dobrá a už som nemal čas si zohnať inú keďže som to chcel stihnúť do Nitry.
Ďalej ako som spomínal už minule som dorobil pár matiek a nitov na radlici.
Z tohto posledného progresu nemám žiadne fotky lebo som nemal moc času takže nafotené je to až na finálnych fotkách


Tak a ku samotnej stavbe celého modelu musím povedať že sa lepil dobre, žiadne závažné chyby som nenašiel. Na niektoré veci som pyšný viac na niektoré menej ale tak to už chodí :haha: Fotky niesu nič moc, lebo som to fotil teraz na rýchlo a hádam sa niekedy dostanem k odfoteniu vonku za denného svetla. A zajtra v Nitre si to môže pozreť na vlastné oči :big smile:
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
maťko85 | 38
Príspevky: 1042
Meno: Martin Hašlar
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica /PMHT/ 1:32

Príspevokod užívateľa maťko85 » 17 Okt 2015 09:52

Gratuluju k zdárnému dokončení a přeju mnoho úspěchů na výstavách, model v tvém podání vypadá naprosto bravurně :still dreaming: .

Sumec napísal: hádam sa niekedy dostanem k odfoteniu vonku za denného svetla.


To doufám, neboť takto postavený model si to přímo vyžaduje. A věřím, že některé foto bude určitě oceněno jako foto měsíce :wink: .

Užívateľov profilový obrázok
Kovář | --
Príspevky: 287
Bydlisko: Zlín

Re: Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica /PMHT/ 1:32

Príspevokod užívateľa Kovář » 17 Okt 2015 09:55

Nádherná práce, opravdu velmi podařený kousek. Jen tak dál!

Užívateľov profilový obrázok
PISTA | --
Príspevky: 103

Re: Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica /PMHT/ 1:32

Príspevokod užívateľa PISTA » 17 Okt 2015 16:17

Ahoj,
Gratulujem k dokončeniu...pecka model :still dreaming:

Návrat na "Automobily verejných služieb // Public Services' Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných