Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica /PMHT/ 1:32

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica /PMHT/ 1:32

Príspevokod užívateľa Sumec » 19 Aug 2015 19:58

Report
Tak keď nám teraz tak pekne pršalo a ja som bol doma tak som si trocha mákol a pokračoval nadstavbou podľa návodu. Lepí sa zatiaľ dobre, nejaké malé nepresnosti ale to sú spôsobené mojou nepresnosťou. Rám nadstavby som spevnil rovnako ako rám podvozku a to kartónom. A korbu klasicky podľa návodu (ospravedlňujem sa za kvalitu prvých dvoch fotiek ale na malom disleji fotoaparátu to nebolo vidieť)

Ďalej som pokračoval výstuhami do korby a hákmi na uchytenie mreže. Jediné čo som spravil inak ako v návode, sú výstuhy 2xp19, podľa návodu sú z špajdle a natreté ale k vystrihovačke bolo dosť zapasu koloru tak som z neho vystrihol dva valčeky a tie namotal na špajdlu. Takto je to pekne všetko v jednej farbe :big smile:

Potom nasledovalo spojenie korby a rámu do celku pomocou nosníkov, podpier a akési lamely zospodu :P


A mám pocit že niekde v dialke už aj vidím ciel a pomaly sa k nemu blížim :haha:
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica /PMHT/ 1:32

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 19 Aug 2015 22:55

Servus rybár :wink: dobre si zabral, ešte keby popršalo tak to aj dokončíš čiiii? :P pekne ideš rýchlo a presne, to výfukové je super ale ozaj ho nedáš dnu ten motor?
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica /PMHT/ 1:32

Príspevokod užívateľa Sumec » 20 Aug 2015 08:00

No už aj dopršalo tak už aj idem do roboty :death: Ale hádam to stihnem do začiatku semestra. Lebo po skúsenostiach z minulých semestrov viem že potom už čas asi nebude :-(
A k tomu motoru. Dať ho tam môžem ale zas nechcem mať otvorenú kabínu potom lebo nebolo by pekne vidieť tie predné svetla na kabíne. Ale ešte uvidím, stále je možnosť ho tam len na sucho dať :P
A som rád že sa ti páči model a už mám asi aj ja ten syndróm samomluvy čo Ty :haha:
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica /PMHT/ 1:32

Príspevokod užívateľa serpens » 20 Aug 2015 15:22

Fotka cislo 8 mi pride ako z rozpravky Cars (Auta) :)
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica /PMHT/ 1:32

Príspevokod užívateľa Sumec » 20 Aug 2015 16:00

Áno je tam trochu podoba :haha:
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica /PMHT/ 1:32

Príspevokod užívateľa Sumec » 22 Aug 2015 20:40

Report
Ďalší postup je tu :victory:
Tak na rade boli nádrže na solánku. Lepili sa dobre a vcelku dobre sadli aj na miesto. Tyč na uchytenie som spravil pomocou špajdle, ktorú som omotal chrómovou páskou. A tak tiež som aj úchyty som s ňou prelepil. Jedine hrany sú trocha iné lebo tie som pretrel striebornou farbou. Viď foto číslo 3.

Nasledovali tieto dve prkotinky, v ktorých je uchytený začiatok šneku, ktorý bude na dne korby. Tam som natrafil na malú chybu, no neviem koho zavinenou :bad smile: Nejako mi to nevyšlo a zostalo tam kúsok bieleho trčať, ale zapas koloru to vyriešil :P A trošku nitov nezaškodí :big smile: Ďalej rám pre motor nadstavby a jedna z nádrží.

Tip: K podvečernému lepeniu nezaškodí malí doping v podobe pifka :still dreaming:
Naposledy upravil/-a Sumec v 23 Aug 2015 21:30, upravené celkom 1 krát.
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica /PMHT/ 1:32

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 22 Aug 2015 21:04

Tá nádrž s pivkom je top :P a ako máš čisto na stole :wink:
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica /PMHT/ 1:32

Príspevokod užívateľa Roman » 23 Aug 2015 08:13

ale nie vela toho piva tankovat,aby si krivo nestrihal

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica /PMHT/ 1:32

Príspevokod užívateľa Sumec » 23 Aug 2015 21:23

Štefan - To si len vždy upracem okolo aby to nebolo vidieť na fotke, pri práci to vyzerá inak :haha:
Roman - Veľa ho nebolo len tak od chuti :wink:

Report
No a teraz k modelu. Všetko na predku nadstavby je hotové. Na motore som vyrezal jedno malé okienko a dal som tam kúsok sieťky podľa toho ako bolo predtlačené, ale asi to bola zbytočná robota lebo to nebude po osadení nadstavby na rám Tatry vidno (viď. foto č.6 ) :beat plaster: Ďalšia úprava bola len že na komín motoru som nepožil špajdlu podľa návodu, ale som urobil z papiera trubičku.


A teraz som sa presunul na koniec nadstavby. Zlepil som jednu bedňu s madlom a rebrík so zábradlím. Tuto som sa trochu pohral s tou mrežkou a vyrobil som si z papiera vlastnú. Môžte posúdiť podľa fotky či je to aspoň trocha lepšie ako len to nakreslené :P

A jedna fotečka Tatry aj z nadstavbou nasucho položenou :big smile:
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica /PMHT/ 1:32

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 24 Aug 2015 08:23

Super autisko, tíško ti závidím :still dreaming: a ten výfuk by si nechcel zrobiť ako PIŠTA? To by bolo celkom fajn :wink: už keď sa onďokuješ s mriežkami a sytkami tak taký fýfuk by tam pasoval ako riťka na šerbeľ :victory: :P
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Návrat na "Automobily verejných služieb // Public Services' Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný