Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Škoda RTO /ADW + scratch/ 1:25

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
BugsBunny | 48
Príspevky: 204
Meno: Daniel
Bydlisko: Očová

Re: Škoda RTO /ADW + scratch/ 1:25

Príspevokod užívateľa BugsBunny » 17 Mar 2013 20:40

Dnes som pokračoval s výrobou vzduchových filtrov a pokračovaním ručnej brzdy. Mám veľa fotiek detailov RTOčka, ale občas tie správne zábery jednoducho chýbajú. Tak tomu bolo aj u týchto detailoch. Je zákon schválnosti, že na fotkách fotograf odfotí fotku akurát detail je niečím zakrytý,alebo záber končí tesne pred. No nič fantázuje zapracuje a v neposlednom rade to aj tak nikto nepozná.
Začínam mať problém s chytaním a skladaním modelu. Je tam veľa drobností, ktoré " zavadzajú". Rozmýšľam ako na interiér. Či ho robiť cez spodok, čo začína byť problém kôli podvozku, alebo vyrezať strechu a umiestňovať interiér cez ňu tak ako to robí jeden Poliak na JELCZ MEX verzii. Posielam link na pokochanie.
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopi ... 0b1688e48d


Užívateľov profilový obrázok
balu11 | --
Príspevky: 844
Meno: Milan Martinec
Bydlisko: Doksy

Re: Škoda RTO /ADW + scratch/ 1:25

Príspevokod užívateľa balu11 » 24 Mar 2013 22:49

Model je excelentně promakaný. Paráda. :still dreaming: Ale přeci jen mne napadl jeden dotaz, nebylo by načase popřemýšlet nad nástřikem barvy? Mám pocit, ža takto členitý povrch už bude problém barvit, aniž by nehrozilo velké riziko zalití detailů barvou.
"O, homo si scires, quantum doctrina valeret, numquam dormires, nocte dieque studeres." (Walter)
( Člověče, kdybys věděl, jak mnoho vědění zmůže, nocí i dnem by ses učil, vůbec bys nechodil spát. )

Užívateľov profilový obrázok
BugsBunny | 48
Príspevky: 204
Meno: Daniel
Bydlisko: Očová

Re: Škoda RTO /ADW + scratch/ 1:25

Príspevokod užívateľa BugsBunny » 29 Mar 2013 11:25

Prajem všetkým pekné sviatky. Chcem sa priomenúť a uistiť vás, že na RTOčku pokračujem. Pracujem na karosérii. Upravujem otvory na okná (a že ich autobus má !) , v interiéry som urobil strop a dotvoril otvory na vetračky, vyvŕtal diery na predné svetlomety, vyrezal a vytvaroval prelis zadnej značky. Je to zdĺhavý proces prípravy na finálny nástrek farbou. Hľadanie toho najvhodnejšieho odtieňu vyvrcholilo v utorok, keď som v obchode našiel spray na radiátory. Nejedná sa o úplne biely odtieň, ale je mierne do slonovinovej kosti. Presne ako som chcel. Na podvozku som vymenil palivovú nádrž. Tá pôvodná bola moc veľká a nesedela tak ako som si predstavoval. Po nociach ma mátajú okrasné lišty. Tento typ je nimi doslova posiaty. Chcem, aby sa podobali originálu , ale aby ma nezastavili opäť na rok.

Užívateľov profilový obrázok
BugsBunny | 48
Príspevky: 204
Meno: Daniel
Bydlisko: Očová

Re: Škoda RTO /ADW + scratch/ 1:25

Príspevokod užívateľa BugsBunny » 31 Mar 2013 18:28

Počas voľných sviatočných dní ( a čiastočne nocí ) pokračujem. Na karosérii pribudli "výčnelky" zadných svetiel. Ďalšie boli nárazníky. Žiaľ nárazník som robil na karosérii bez vloženej podlahy. Po jej vložení nasucho som zistil ,že nárazník je príliž úzky, takže ma čaká oprava. Okrem toho som upravil okenné otvory na strane vodiča. Pri úprave sa dosť brúsi a manželku začali akosi škrabať oči ( skutočne netuším z čoho) . Urobil som prvú vec v interiéry - volant . Autobus bude istú dobu v prevádzke, preto som na ňom naznačil jemnú patinu.


Užívateľov profilový obrázok
TomC2 | 31
Príspevky: 260
Meno: Tomáš
Bydlisko: Brno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Škoda RTO /ADW + scratch/ 1:25

Príspevokod užívateľa TomC2 » 31 Mar 2013 18:42

Tohle vlákno tiše sleduji. Opravdu pěkně si s tím hraješ. :wink: Držím palce ať se ti daří. :wink: A jak jsi udělal na volantu to profilování? Ten volant je fakt parádní. :jawbone:

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: Škoda RTO /ADW + scratch/ 1:25

Príspevokod užívateľa johnny7 » 31 Mar 2013 19:12

Cakal som ako si poradis s takou velkou kabinou co sa tyka povrchovych nerovnosti, ale si ma prekvapil. Zaklad vyzera ako zrkadlo, zatial to mas 100%. Aj volant je super.
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Škoda RTO /ADW + scratch/ 1:25

Príspevokod užívateľa petopato » 31 Mar 2013 22:09

...tak tu už končí všetka sranda... :jawbone:

Užívateľov profilový obrázok
Brzdič | 38
2K+
Príspevky: 2952
Meno: Ondra
Bydlisko: Brno

Re: Škoda RTO /ADW + scratch/ 1:25

Príspevokod užívateľa Brzdič » 01 Apr 2013 12:53

Sem chodím moc rád, protože se tu rodí skvost, škoda jen že jsou ve stavbě takové přestávky. :big smile:

Tome na tom volantu budou kapky Herkulesu, je to nejjednodušší metoda. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
tom | 28
Príspevky: 1299
Bydlisko: Prešov

Re: Škoda RTO /ADW + scratch/ 1:25

Príspevokod užívateľa tom » 12 Apr 2013 23:05

tak toto bude dielo :jawbone: prechody na karoserii alebo ako sa to povie u atobusu, nemajú chybu . dosť mi dlho trvalo kým som prešiel tie fotky :dribble: nevedel som odlepiť oči

Návrat na "Automobily verejných služieb // Public Services' Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní