Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

TATRA T 815 CAS 32 / AK MODELY / 1:32

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
Richibox | 33
Príspevky: 218
Meno: Richard
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA T 815 CAS 32 / AK MODELY / 1:32

Príspevokod užívateľa Richibox » 22 Okt 2019 19:01

Zvody som vyrobil z plastových profilov EVERGREEN, tuším 2mm priemeru. Pokračovanie bude 4mm od prírub k výfuku. Nabudúce ich musím ešte niečim pretmeliť, aby tie spoje nebili tak do očí.
Drawing: Илью́шин Ил-18 ČSA
Constructing: TATRA 815 CAS 32

Užívateľov profilový obrázok
Richibox | 33
Príspevky: 218
Meno: Richard
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA T 815 CAS 32 / AK MODELY / 1:32

Príspevokod užívateľa Richibox » 06 Dec 2019 19:24

Čaute, po čase som tu opäť so stavbou tejto krásky. Pokračoval som teda interiérom kabíny a celkovou kabínou. Počas stavby tohto celku som nenarazil na žiadnu komplikáciu. Diely sedia úplne presne. Interiér sa lepil naozaj skvele. Obával som sa niektorých dielov ale nakoniec to dopadlo celkom dobre. Jediné, čo som trošku pokazil je štít nad palubovkou. Nalepil som ho trocha inak a tým pádom mi tam nesadol tachograf. Nakoniec som to ale zamaskoval. Interiér som odložil a vrhol sa na kabínu. Popravde, nečítal som postup lepenia z návodu ale postupoval som takto: Vyrezal som vzduch z kľučiek a urobil ich plastické. Ďalej som si pripravil základný diel kabíny so strechou, podlepil obojstrankou, vyrezal okná, zaretušoval a zasklil. Podobne som urobil zadné čelo a prilepil ho k základu kabíny. V tomto kroku som vložil celý interiér do kabíny. Spracoval som čelné sklo spolu s výztuhou a prilepil ku kabíne. Kabínu som nakoniec uzavrel prednou maskou a nalepil plastické diely na strechu. Pri lepení skla si treba naozaj dávať pozor, pretože ta fólia aj keď je tenká, nedrží veľmi tvar a má tendenciu sa narovnávať. Ja som to dal našťastie na jeden pokus. Tento postup som zvolil hlavne kvôli zlej skúsenosti s doktorovou S1tkou, kde som za svet nevedel dostať vnútornosti do kabíny. Nebyť mojej nepozornosti, mohol byť výsledok ešte krajší. Nakoniec ešte sklá od otlačkov a prachu prebehnem špeciálnou antistatickou handričkou, s ktorou čistím v práci hlavy na tlačiarni. Zatiaľ pár fotiek kabíny:

Drawing: Илью́шин Ил-18 ČSA
Constructing: TATRA 815 CAS 32

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA T 815 CAS 32 / AK MODELY / 1:32

Príspevokod užívateľa petopato » 06 Dec 2019 19:48

Luxusná kabína, len tak ďalej :wink: :victory:

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: TATRA T 815 CAS 32 / AK MODELY / 1:32

Príspevokod užívateľa martin1807 » 15 Dec 2019 01:07

Veru, pekne ti to rastie a kabína je parádna :victory: :P
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
Richibox | 33
Príspevky: 218
Meno: Richard
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA T 815 CAS 32 / AK MODELY / 1:32

Príspevokod užívateľa Richibox » 07 Jan 2020 15:49

Ďakujem, cez Vianoce som trošku pokročil. Osadil som kabínu a dorobil jednu stúpačku. Pravá strana bude trochu problém, keďže mi tam nevojde tá krabica na ráme, a tým pádom sa nedá kabína sklápať. Musím to trochu prerobiť.

Drawing: Илью́шин Ил-18 ČSA
Constructing: TATRA 815 CAS 32

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA T 815 CAS 32 / AK MODELY / 1:32

Príspevokod užívateľa petopato » 07 Jan 2020 16:02

Vyzerá to veľmi dobre, len škoda tých preliačených dverí, nedá sa s tým už nič urobiť?

Užívateľov profilový obrázok
Richibox | 33
Príspevky: 218
Meno: Richard
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA T 815 CAS 32 / AK MODELY / 1:32

Príspevokod užívateľa Richibox » 07 Jan 2020 16:09

Tie preliačiny sa začali objavovať, keď som začal lepiť čelné sklo spolu s maskou. Už s tým bohužiaľ neurobím nič. Už je to komplet polepené aj k streche aj k podlahe. V skutočnosti to voľným okom až tak nevidno. Foťák tomu trošku pomohol. Radšej sa nebudem púšťať do opravy, nech nemusím kupovať nový model kvôli kabíne. :)
Drawing: Илью́шин Ил-18 ČSA
Constructing: TATRA 815 CAS 32

Užívateľov profilový obrázok
Brzdič | 38
2K+
Príspevky: 2952
Meno: Ondra
Bydlisko: Brno

Re: TATRA T 815 CAS 32 / AK MODELY / 1:32

Príspevokod užívateľa Brzdič » 15 Jan 2020 12:01

Těch dveří je škoda, ale jinak pěkný. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Richibox | 33
Príspevky: 218
Meno: Richard
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA T 815 CAS 32 / AK MODELY / 1:32

Príspevokod užívateľa Richibox » 22 Jan 2020 00:21

Ďakujem, tie dvere som skúšal vyrovnať, ale radšej to už nechám tak. Neprišiel som na vhodný spôsob, ako ich vytiahnuť.
Pokračoval som ďalej samotnou nástavbou. Začal som zadnou časťou a následne som na jeden šup spravil rovno aj prednú. Stredná časť mi dala trošku zabrať i keď ešte chýbajú blatníky. Všetky sekcie sú podlepené 1mm kartónom na každej jednej stene. Strecha strednej sekcie je podlepená 2mm kartónom a doplnená ešte o rebrá kvôli prípadnému prehnutiu. Všetko perfektné sedí a nepostrehol som ani žiadnu chybu konštrukcie. Autor to vymyslel naozaj veľmi dobre a lepí sa to dobre. Nakoniec som si neodpustil ešte jednu fotku nasucho poukladanej nástavby. Pokračovať budem blatníkmi a predným rebríkom. Potom by som chcel celok usadiť na podvozok a venovať sa pomaličky vybaveniu.
Pôvodným zámerom bolo urobiť otvorený model, ale autor ešte interiér nedokončil a sám to podľa fotiek robiť nebudem. Model mal obsahovať aj funkčné majáky, ktoré sú vyrobené, ale kvôli káblom ich už osadzovať nebudem...
Drawing: Илью́шин Ил-18 ČSA
Constructing: TATRA 815 CAS 32

Užívateľov profilový obrázok
Richibox | 33
Príspevky: 218
Meno: Richard
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA T 815 CAS 32 / AK MODELY / 1:32

Príspevokod užívateľa Richibox » 08 Feb 2020 01:10

Medzi časom som teda dokončil sekcie nástavby a skompletizoval ju spolu s blatníkmi a ostatnými drobnosťami okolo. Následne som ju celú bez vybavenia osadil na rám. Dokončil som kompletne vodné delo, ktoré budem osadzovať až na koniec. Momentálne bojujem s ochranným zábradlím. Uvažoval som o bielej farbe, aby to tak nesplývalo dokopy, ale tá červená je trošku iná ako zvyšok modelu. Lepí sa to pre mňa dosť zložito a aj napriek tomu, že som nezachoval rádius zábradlia, vyzerá to celkom dobre. Z papierových dielov mi toho už veľa neostalo, takže v najbližších dňoch to už dokončím. Čo sa týka presnosti, všetko sadlo na podvozok úplne presne a bez akýchkoľvek komplikácií. Kolesá sú trošku utopené, ale to je spôsobené mojou chybou. Budeme sa tváriť, že vyfučal vzduch a cisterna ostala plná vody :)
Drawing: Илью́шин Ил-18 ČSA
Constructing: TATRA 815 CAS 32

Návrat na "Automobily verejných služieb // Public Services' Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní