Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

UDS 110p /RipperWorks/ 1:32

Moderátori: iconmaster, braintech

Užívateľov profilový obrázok
Luky815 | --
Príspevky: 415
Meno: Lukáš
Bydlisko: Bratislava

UDS 110p /RipperWorks/ 1:32

Príspevokod užívateľa Luky815 » 07 Feb 2017 13:03

Zdravím,
po dokončení AV 15 som sa rozhodol, že si zlepím nejaký stavebný stroj. voľba padla na túto novinku od Rippera.


Stavbu som síce začal pásmi, ale o tých až niekedy neskôr lebo tie sa nevydarili podľa pôvodných plánov a sú na dlhšie rozprávanie :wink: . Tak pekne podľa návodu. Nosníky pojazdu neskrývajú žiadne záludnosti a ich stavba ide skoro sama. trochu nudnou časťou sú pojazdové kolečká, kvôli ich počtu.


Nasledovala stavba "rámu" a napojenie pojazdov. Kupodivu sa mi nič neskrútilo a celý podvozok sedí rovno na pracovnom stole. Na kolesách a kladkách som sa snažil napodobiť ošúchanie farby na kov.


Pokračovanie na budúce. Možno prídu aj pásy.
Naposledy upravil/-a Luky815 v 13 Mar 2017 10:58, upravené celkom 1 krát.
"Musíme to urobiť presne, preto to urobíme podľa oka"

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: UDS 110p /RipperWorks/ 1:32

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 07 Feb 2017 13:38

Pekne, len jedna technická, trubky k hydromotorom boli hentak v lufte, či tam ešte niečo chýba?
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Luky815 | --
Príspevky: 415
Meno: Lukáš
Bydlisko: Bratislava

Re: UDS 110p /RipperWorks/ 1:32

Príspevokod užívateľa Luky815 » 07 Feb 2017 14:44

Podľa návodu sú hentak v lufte. Skutočný bager som nevidel a na 4 fotkách čo som našiel na internete ich ani nie je vidno tak neviem.
"Musíme to urobiť presne, preto to urobíme podľa oka"

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: UDS 110p /RipperWorks/ 1:32

Príspevokod užívateľa iconmaster » 07 Feb 2017 20:55

Podla vykresu hydrauliky podvozku naozaj boli vo vzduchu. Akurat to neboli trubky ale v polke prepojene hadicou:


V tomto inzerate je jedna fotka, kde to trochu vidiet a tiez su tam pouzite nejake hadice:
http://allegro.pl/koparka-zts-uds-110-i ... l#imglayer

Užívateľov profilový obrázok
Luky815 | --
Príspevky: 415
Meno: Lukáš
Bydlisko: Bratislava

Re: UDS 110p /RipperWorks/ 1:32

Príspevokod užívateľa Luky815 » 07 Feb 2017 22:19

Ďakujem
"Musíme to urobiť presne, preto to urobíme podľa oka"

Užívateľov profilový obrázok
Luky815 | --
Príspevky: 415
Meno: Lukáš
Bydlisko: Bratislava

Re: UDS 110p /RipperWorks/ 1:32

Príspevokod užívateľa Luky815 » 13 Feb 2017 13:09

Pokračujeme,
nasledovala stavba základne samotného bagru. Doplnil som vysekávané matice. Keďže sa sklade náhradných dielov nebol dostatok žltých tak som ich doplnil šedými(Použil by som kovovú len so nezohnal papier vo farbe kovu(asi taký ani nie je) a nemám taký hrubý plech a aj by som si poničil raznice). Farba tiež nie je tak sa neprefarbia.
"Musíme to urobiť presne, preto to urobíme podľa oka"

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: UDS 110p /RipperWorks/ 1:32

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 15 Feb 2017 22:09

Luky815 napísal:Keďže sa sklade náhradných dielov nebol dostatok žltých tak som ich doplnil šedými(Použil by som kovovú len so nezohnal papier vo farbe kovu(asi taký ani nie je)

Ale je, používal som taký na matice trafáku do RobCo terminálu, takú farbu má aj na reze v hrúbke papiera, len sa ťažšie zháňa.

:/
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Luky815 | --
Príspevky: 415
Meno: Lukáš
Bydlisko: Bratislava

Re: UDS 110p /RipperWorks/ 1:32

Príspevokod užívateľa Luky815 » 16 Feb 2017 09:23

toudi_sk napísal:
Luky815 napísal:Keďže sa sklade náhradných dielov nebol dostatok žltých tak som ich doplnil šedými(Použil by som kovovú len so nezohnal papier vo farbe kovu(asi taký ani nie je)

Ale je, používal som taký na matice trafáku do RobCo terminálu, takú farbu má aj na reze v hrúbke papiera, len sa ťažšie zháňa.

:/


A nevieš náhodou kde si ho zohnal?
"Musíme to urobiť presne, preto to urobíme podľa oka"

Užívateľov profilový obrázok
Luky815 | --
Príspevky: 415
Meno: Lukáš
Bydlisko: Bratislava

Re: UDS 110p /RipperWorks/ 1:32

Príspevokod užívateľa Luky815 » 16 Feb 2017 10:05

Pásy:
Celkový počet papierových dielov je ak dobre rátam 440. Tu sú pásy rozložené na jednotlivé diely.


Pôvodný plán zostavenie bol taký, že ich vyrobím plne pohyblivé aby sa mi ľahšie nasadzovali na pojazdy. Postup som zvolil taký, že som si zlepil jednotlivé články reťaze, tie som zostavil pomocou čapu a šablóny do polohy akú mali mať na páse na to som prilepil pätku pásu. Zo začiatku to vyzeralo dobre, ale potom sa začali prejavovať nepresnosti a polo čoraz ťažšie udržať geometriu.


Našťastie som ich lepil sekundovým lepidlom takže išli pomocou rozlepovača rozlepiť na jednotlivé diely. Články reťaze aj samotné pätky sa ale aj tak trochu poničili a tak som sa rozhodol, že spravím pásy, ktoré boli už dlhší čas v prevádzke. To si vyžadovalo prestriekať pätky pásov do kovového povrchu s následným poprášením hrdzavou farbou. Ešte pred tým som naznačil drapáky na pásoch pomocou tenkého drôtika. Na každý pás išli 3 čo robí dohromady 264 kusov drôtu.
Samotné skladanie potom predbiehalo tak, že som jednotlivé články do seba nasucho zacvakal a na udržanie geometrie som použil dva smrekové nosníky. Nakoniec som na vrchnú časť spoja medzi reťazami naniesol trochu disperzného lepidla. Po jeho zaschnutí sa pásy dali opatrne tvarovať a v takomto stave som ich uložil na podvozok. Lepil som ich odspodu cez napínacie koleso a ozubené koleso a spojil som ich v hornej časti. Jeden článok som musel odstrániť nakoľko pásy boli moc dlhé. Každý pás tvorí teda 43 článkov.


Ešte bude nasledovať zaprášenie a zablatenie podvozku.

P.S. Keď sa ako prvé zlepia pásy môže sa s kľudom hovoriť: Už mám zlepenú viac ako tretinu modelu.
"Musíme to urobiť presne, preto to urobíme podľa oka"

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: UDS 110p /RipperWorks/ 1:32

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 16 Feb 2017 10:26

kvalitne jazdené pásy ;)
Luky815 napísal:A nevieš náhodou kde si ho zohnal?

To sa ma už aj mato_kolo pýtal, kupoval som aj zlatý a niekde, kde predávajú farebné papiere po kuse, buď v Da Vinci, či podobnom obchode, alebo v centre Ba, Merkantil na Palackého, kúsok od starého SND, len naposledy som videl strieborný s bielou hrúbkou papiera (ale je možné, že to bolo aj v nákupnom centre v BB), až uvidím, vezmem viac
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Návrat na "Stavebné a iné stroje // Construction & Other Machinery"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní