Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Tatra T2 148 AM 368 / RipperWorks / 1:32

Moderátori: iconmaster, braintech

Užívateľov profilový obrázok
Richibox | 33
Príspevky: 218
Meno: Richard
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra T2 148 AM 368 / RipperWorks / 1:32

Príspevokod užívateľa Richibox » 14 Nov 2018 23:20

Kolesa o nápisy by doplniť ešte šlo, vyrezať to laserom do tmavého papiera a nalepiť ale už to nechávam tak.
Tatru som postavil na kolesá a konečne dokončil kabínu - dokončiť v tomto prípade znamená, že som ju úplne pokazil svojim zlým postupom stavby. Miestami som to už chcel rozdupať ale na to tu máme iných expertov. Hotovú nástavbu som prilepil k podvozku, doplnil hotovú nádrž a prilepil rezervu.
Ako je možné vidieť, kapota mi trošku odstáva na blatníkoch. Celkovo je model veľmi ťažký na dodržanie geometrie, ale vybrala mi ho priateľka tak som ho zlepil. Ostáva teda dokončiť zadný rebrík, doplniť potrubie na prívod vody do bubna, policajtov a klaksóny. Najbližšie fotky teda budú už z dokončeného modelu niekde v prírode, ak to počasie dovolí:

Drawing: Илью́шин Ил-18 ČSA
Constructing: TATRA 815 CAS 32

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Tatra T2 148 AM 368 / RipperWorks / 1:32

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 15 Nov 2018 07:49

Pekná tatrovečka a ako píšeš, ťažký model na geometriu ale celkom sa mi ľúbi :still dreaming: a dakde na stavbu ju vezmi pofotiť, nie do prírody :wink:
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Richibox | 33
Príspevky: 218
Meno: Richard
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra T2 148 AM 368 / RipperWorks / 1:32

Príspevokod užívateľa Richibox » 20 Nov 2018 15:23

Tak hlásim HOTOVO. Po mesiaci a pár dňoch som model dokončil. Doplnený bol zadný rebrík, spätné zrkadlá, klaksóny a výfuk. Model sa staval príjemne a aj celkom rýchlo. Najväčší problém bola pre mňa kabína. Zvolil som trošku divný spôsob, čo sa mi vypomstilo. Naopak sa mi veľmi pozdávajú kolesá. Nabudúce by som ich chcel jemne zašpiniť a pridať nápisy, ako spomínal Ico. Nadstavba, pohon bubna a aj samotný bubon sa lepili veľmi dobre a nenarazil som na žiadne záludnosti. Netreba zabudnúť hlavne na kryt reťaze, prípadne reťaz samotnú pred prilepením bubna k nadstavbe. Inak ho (ju) tam už nedostanete. Počas stavby som sa častokrát odkláňal od písaného návodu a orientoval sa podľa kresieb. Nadstavbu, ako je vidno z fotiek som robil mimo model a až následne na jeden šup prilepil k podvozku. Verím, že sa model páči rovnako ako mne a u ďalšej 148čky si dám na kabíne viac záležať.
Úpravy: dezén kolies, rozvody vzduchu k brzdám, brzdové valce, tiahlo ručnej brzdy, rozvod od kompresora, plastické výfukové zvody, 3d volant, odrazky, smerovky a svetlá prekryté fóliou a nafarbené transparentnými farbami.

Pridávam teda finálne fotky. Na stavbu, prípadne betonárku sa mi model v tomto počasí nechcelo ťahať tak som trošku využil aké také svetlo a pofotil to doma:

Drawing: Илью́шин Ил-18 ČSA
Constructing: TATRA 815 CAS 32

Užívateľov profilový obrázok
Matus R | 42
Príspevky: 65
Meno: Matúš Rybár
Bydlisko: Košice

Re: Tatra T2 148 AM 368 / RipperWorks / 1:32

Príspevokod užívateľa Matus R » 20 Nov 2018 19:17

Pekne sa ti podarila :) Ja by som takú čistostavbu nedal!Gratulujem :victory:

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra T2 148 AM 368 / RipperWorks / 1:32

Príspevokod užívateľa iconmaster » 20 Nov 2018 20:20

Wow. Naozaj vydareny model a aj fotky! Hadam aj frajerka je spokojna :P
Gratulujem k dokonceniu a pevne verim, ze v dohladnej dobe uvidime dalsi kusok v tejto mierke od teba :victory:

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Tatra T2 148 AM 368 / RipperWorks / 1:32

Príspevokod užívateľa martin1807 » 27 Nov 2018 00:11

Pekná stavba.:) A aj celkom rýchlo ti to šlo.;)
Pri ďalšej si daj bacha na to na čom si za zasekol teraz a výsledok bude ešte lepší. :victory:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
mory | 42
Príspevky: 705
Meno: Tomáš Morávek
Bydlisko: Hrochův Týnec ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra T2 148 AM 368 / RipperWorks / 1:32

Príspevokod užívateľa mory » 27 Nov 2018 10:06

Pěkná práce a zase se dalším modelem posunout u stupínek výš ;-)

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra T2 148 AM 368 / RipperWorks / 1:32

Príspevokod užívateľa Fito » 05 Dec 2018 21:16

Výťaz súťaže "foto mesiaca" November 2018, gratulujem.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Richibox | 33
Príspevky: 218
Meno: Richard
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra T2 148 AM 368 / RipperWorks / 1:32

Príspevokod užívateľa Richibox » 10 Dec 2018 16:27

Ufff, tak víťaza som teda nečakal. Ďakujem, veľmi si to cením, i keď v tomto prípade asi rozhodla fotografia ako samotný model. Ale oproti minulému ripperovi to bolo trošku lepšie. Ďakujem za Vaše reakcie. Ďalší model bude pravdepodobne CAS11, prípadne podľa toho, či niečo Ježiško donesie :)
Drawing: Илью́шин Ил-18 ČSA
Constructing: TATRA 815 CAS 32

Návrat na "Stavebné a iné stroje // Construction & Other Machinery"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný