Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Tatra Phoenix Tatraktor 4x4 tahač Euro 6 / Mory - alfa test / 1:32

Moderátori: iconmaster, braintech

Užívateľov profilový obrázok
mory | 42
Príspevky: 705
Meno: Tomáš Morávek
Bydlisko: Hrochův Týnec ČR
Kontaktovať užívateľa:

Tatra Phoenix Tatraktor 4x4 tahač Euro 6 / Mory - alfa test / 1:32

Príspevokod užívateľa mory » 19 Dec 2018 13:58

Velice dlouho jsem sám sebe ukecával abych se k tomuto stroji dostal. Pomalu mě donutily okolnosti, abych mohl udělat linku na návoz a zapravování kejdy v podání Tatraktoru 4x4 s dvouosým cisternovým návěsem a Holmer Terra Variant 585 s nástavbou Zunhammer 21000l v barvách AGROPT. Proběhlo rozkreslení jako u všech předcházejících modelů, většinu dílů jsem překlopil i do 3D varianty a třeba pneumatiky jsem si vytiskl na 3D tiskárně ( ale jsou v pohodě lepitelné i papírové i se vzorkem :P ) celý model tahače se vešel na 8 A4 bez návodek. A tedka něco málo fotek předlohy a ze stavby.
foto předlohy

stavba modelu

Užívateľov profilový obrázok
braintech | 41
Kral Papiru (Brno '15)
Príspevky: 343
Meno: Miro
Bydlisko: Bratislava

Re: Tatra Phoenix Tatraktor 4x4 tahač Euro 6 - alfa test ( vlastní konstrukce) 1:32

Príspevokod užívateľa braintech » 19 Dec 2018 16:21

Ahoj Tomáš,

(vrámci rýmovačky), dobré to máš.
Fakt klobúk dolu.
Dovolil by som si jednu modelársko-konštruktérsku radu - skús pri navrhovaní hrubých dielov (1,5mm hrúbky a viac) pridať obehové pásiky. Zjednotíš tým nasiakavosť papiera, a z mojich skúseností aj farba lepšie drží na hranách. :wink:
Kreslíme, kreslíme, denne aspoň chvíľu....
:haha:

Miro

Užívateľov profilový obrázok
mory | 42
Príspevky: 705
Meno: Tomáš Morávek
Bydlisko: Hrochův Týnec ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra Phoenix Tatraktor 4x4 tahač Euro 6 - alfa test ( vlastní konstrukce) 1:32

Príspevokod užívateľa mory » 19 Dec 2018 16:49

braintech napísal:Ahoj Tomáš,

(vrámci rýmovačky), dobré to máš.
Fakt klobúk dolu.
Dovolil by som si jednu modelársko-konštruktérsku radu - skús pri navrhovaní hrubých dielov (1,5mm hrúbky a viac) pridať obehové pásiky. Zjednotíš tým nasiakavosť papiera, a z mojich skúseností aj farba lepšie drží na hranách. :wink:
Kreslíme, kreslíme, denne aspoň chvíľu....
:haha:

Miro


Díky za radu při další stavbě to zkusím použít hlavně na rámu ;-)

Užívateľov profilový obrázok
mory | 42
Príspevky: 705
Meno: Tomáš Morávek
Bydlisko: Hrochův Týnec ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra Phoenix Tatraktor 4x4 tahač Euro 6 / Mory - alfa test / 1:32

Príspevokod užívateľa mory » 21 Dec 2018 11:21

už se to pomalu blíží ke konci :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
Matus R | 42
Príspevky: 65
Meno: Matúš Rybár
Bydlisko: Košice

Re: Tatra Phoenix Tatraktor 4x4 tahač Euro 6 / Mory - alfa test / 1:32

Príspevokod užívateľa Matus R » 21 Dec 2018 13:38

No toto vyzerá veľmi dobre na alfa test!Len mi tie obluky na narazniku prídu veľmi ostré a svetla potom zasahujú až na bok čo originál nemá.Inak je to paráda. :victory:

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra Phoenix Tatraktor 4x4 tahač Euro 6 / Mory - alfa test / 1:32

Príspevokod užívateľa iconmaster » 28 Dec 2018 16:12

Vyzera to zaujimavo. Podla mna by si v pohode zvladol aj tie diely z papiera, ktore boli vytlacene na 3D tlaciarni. Ci je to len "alfa-stavba" a budes robit aj druhu?

A este by ma zaujimal ucel toho ramu nad kabinou - na co vlastne sluzi na skutocnom aute? Je to akasi ochrana kabiny v pripade prevratenia?

Užívateľov profilový obrázok
mory | 42
Príspevky: 705
Meno: Tomáš Morávek
Bydlisko: Hrochův Týnec ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra Phoenix Tatraktor 4x4 tahač Euro 6 / Mory - alfa test / 1:32

Príspevokod užívateľa mory » 03 Jan 2019 09:44

iconmaster napísal:Vyzera to zaujimavo. Podla mna by si v pohode zvladol aj tie diely z papiera, ktore boli vytlacene na 3D tlaciarni. Ci je to len "alfa-stavba" a budes robit aj druhu?

A este by ma zaujimal ucel toho ramu nad kabinou - na co vlastne sluzi na skutocnom aute? Je to akasi ochrana kabiny v pripade prevratenia?


Druhou stavbu betu jsem už začal včera rámem, tentokrát to udělám vše z papíru i kola se vzorkem a už to budu dávat do barvy ( modrá používaná firmou AGROPT )
Zatím jsem se přesně nedočetl, ale měl by to být bezpečnostní rám a na tatraktorech dle nějakého předpisu musí být ( pod má někdo víc info prosím podělte se - děkuji )

Užívateľov profilový obrázok
mory | 42
Príspevky: 705
Meno: Tomáš Morávek
Bydlisko: Hrochův Týnec ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra Phoenix Tatraktor 4x4 tahač Euro 6 / Mory - alfa test / 1:32

Príspevokod užívateľa mory » 04 Mar 2019 09:31

Po prvním slepení a přezkoumání různých nepřesností, nesouladu se skutečným strojem pomalu začínám poupravovat díly, aby se to co nejvíce blížilo předloze. Začal jsem nárazníkem a spodní částí masky, potřeba bude ještě upravit masku a část pod předním sklem, geometrii rámu a nějaké další drobnosti. Jako celek jsem k tomu slípnul cisternu, kterou si majitel nechal stavět na míru pro účely tomu dané.

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra Phoenix Tatraktor 4x4 tahač Euro 6 / Mory - alfa test / 1:32

Príspevokod užívateľa iconmaster » 04 Mar 2019 19:09

Ten naraznik uz vyzera lepsie. Sice nevidiet z vrchu, ale asi som zistil, preco to vyzeralo tak divne - ono to celo kabiny nie je placate a rohy nie su zaoblene do pravidelneho radiusu, ale je to skor take mensie zaoblenie (mierne vypukly stred), ktore pri krajoch prechadza do vyraznejsieho obluku. V tomto pohlade to mozno vidiet trochu:


Takze ked sa budes snazit dosiahnut tento tvar na prednej casti kabiny, prida to nejaky ten level navyse :wink: Kazdopadne vyzera to dobre aj s cisternou, tesim sa na pokracovanie!

Užívateľov profilový obrázok
mory | 42
Príspevky: 705
Meno: Tomáš Morávek
Bydlisko: Hrochův Týnec ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra Phoenix Tatraktor 4x4 tahač Euro 6 / Mory - alfa test / 1:32

Príspevokod užívateľa mory » 05 Mar 2019 11:23

na měřítko 1:32 to je trochu malinké to zaoblení, ale i tak bych to chtěl předělat aby byla podobnost co nejbližší. Kde si sehnal ten pohled a to je na Phoenixe přímo?

Návrat na "Stavebné a iné stroje // Construction & Other Machinery"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní