Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Modul Philae /free/ 1:10

Moderátor: WanRayen

Užívateľov profilový obrázok
Sekerka | 49
Príspevky: 559
Bydlisko: Žilina

Re: Modul Philae /free/ 1:10

Príspevokod užívateľa Sekerka » 10 Feb 2015 09:16

Týýý bŕŕďo!!! :shocked: Pekne to robíš, ani ma nenapadlo že na tých nohách môže biť toľko detailov! :dribble: Som zvedavý kam to dotiahneš! Zatiaľ to vyzerá vysoko nad štandard! Ak sa podarí a dokončím išačika, idem do R-7čky. Ja mám nejakú chorobu na tých rusov. :red:

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Modul Philae /free/ 1:10

Príspevokod užívateľa Zax » 11 Feb 2015 00:29

Dakujem WanRayen za objasnenie otazky ohladom prachu na komete, este by ma zaujimalo, ci sa na tej komete nachadza len taky poprasok, alebo sa jedna o hrubsiu vrstvu ? Bolo by vidiet zaborenie modulu Philae do takejto vrstvy ?

Sekerka ako som uz pisal, tie nohy su tak trochu sci-fi, keby som to ale chcel urobit presnejsie, musel by som si tie nohy urobit od zakladu nove...toto je taky pre mna prijatelny kompromis, pokial sa mi podari zlepit slusne telo modulu, tak to snad bude celkom pozeratelne...naviac sa mi podarilo zohnat model aj samotnej Rosetty, takze vo finale by to mohla byt celkom pekna dioramka... Drzim palce pri lepeni tej R7, tieto Koroljovove rakety maju svoje caro, chcelo by to rovno urobit aj sputnik :wink:

Užívateľov profilový obrázok
WanRayen | 46
Papierovy Kopernik
Príspevky: 3221
Meno: Tino
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať užívateľa:

Re: Modul Philae /free/ 1:10

Príspevokod užívateľa WanRayen » 11 Feb 2015 13:01

Myslím, že zaborenie by vidieť nebolo. Jemný prach by ale na okrajoch nôh na mieste kontaktu s povrchom áno. Zaborenie ako také, nie.

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Modul Philae /free/ 1:10

Príspevokod užívateľa Zax » 02 Mar 2015 01:35

Trošku som sa pohol ďalej, na novo som zlepil telo modulu, tentoraz už s plastickými solárnymi panelmi (na poslednej fotke vľavo originál bez úprav, vpravo telo už s úpravami):
ObrázokObrázokObrázok
Takisto na novo zlepený subsystém SD2 (prístroj na získavanie kometárnych vzoriek), zase na
fotke vľavo originál bez úprav, vpravo upravený:
Obrázok
Pôvodne som si myslel, že stavba pôvodného tela bola strata času, teraz sa mi ale celkom
hodí, keďže si na ňom môžem skúšať rôzne detaily, ktoré potom použijem na upravenom tele
modulu...na poslednej fotke rozrobený rám v zadnej časti modulu, ktorý v origináli úplne
chýba (je tam len čiastočne nakreslený):
Obrázok

Návrat na "Kozmická technika // Spacecrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní