Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

projekt LAJKA /různí autoři/různá měřítka

Moderátor: WanRayen

Užívateľov profilový obrázok
Beny | 50
Príspevky: 42
Meno: Vladislav

Re: projekt LAJKA /různí autoři/různá měřítka

Príspevokod užívateľa Beny » 06 Máj 2016 16:08

Nevím jaký průměr potřebuješ, ale co zkusit jako polotovar něco takového, nebo větší průměr.
Jinak by to mohlo jít spájet z drátků i bez polystyrenové koule. Jako základ si uděláš 4 kroužky z drátu jeden necháš vcelku a 3 rozřízneš na půl a slepíš nebo spájíš k sobě.

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: projekt LAJKA /různí autoři/různá měřítka

Príspevokod užívateľa group b » 06 Máj 2016 21:36

Díky za tip, ta osmička by ještě přicházela do úvahy. Při jejím použití by základna památníku ale i tak měla docela velkých průměr cca 32 cm, to už je pořádný kolo.
Uvažoval jsem někde na polovině, to znamená vytvořit kuličku velikosti pimpongového míčku. Určitě je tu i ta možnost sestavit to z kroužků a nejspíš to tak dopadne. Zrovna mě napadlo místo polystyrénu, který by byl problémem při teplotní úpravě drátu použít ten pimpongáč. Pěkně na něj udělat kostru a pak ho podpálit. Nevím jak dnešní míčky, ale kdysi to krásně čoudilo :haha:
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: projekt LAJKA /různí autoři/různá měřítka

Príspevokod užívateľa Roman » 07 Máj 2016 17:50

ahoj
napadlo ma mohol by sa pouzit polystyrenovy gulaty plavak zo zachodoveho splachovaca. drotenu konstrukciu by si mohol letovat. na ostranenie polystyrenu pouzit aceton, riedidlo s 6000,alebo ohen.

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: projekt LAJKA /různí autoři/různá měřítka

Príspevokod užívateľa group b » 07 Máj 2016 21:36

Romane, nápad dobrý, ale málo čteš. O tři příspěvky výše přesně o tomto mluvím. A koule do wc je hrozně veliká. :wink:
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: projekt LAJKA /různí autoři/různá měřítka

Príspevokod užívateľa group b » 16 Máj 2016 17:35

Za neocenitelné pomoci několika lidí ze tohoto fora a modelfora nakonec model dalšího památníku vznikl. :!:
Všem, kteří se ve vlákně o sketchupu zapojili do diskuse a rady, jak na to velice děkuji, těm, kteří nakreslili rozvinutý plášť děkuji dvakrát, nakonec je výsledek kompromisem z několika návrhů.
Když jsem si myslel, že to bude jednoduchá stavbička, šeredně jsem se mýlil. Nejen že jsem to nedokázal dát bez vaší pomoci dohromady, ale ono to není ani jednoduché slepit . Nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem slepil vzorový kousek a ten jsem pak polepoval texturou stěnu za stěnou. A zde je výsledek.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: projekt LAJKA /různí autoři/různá měřítka

Príspevokod užívateľa Fito » 16 Máj 2016 20:57

Parádne si zabojoval, veľmi dobre to vyzerá.
Tak vidíš, všetko sa dá zmastiť z papiera, aj železná guľa sa bude dať :P
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: projekt LAJKA /různí autoři/různá měřítka

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 16 Máj 2016 21:53

tož pekný model si vysochal, gratulujem a guľu by som osobne spájkoval cínom z medeného drôtu (oblankovaný kábel) :bad smile:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: projekt LAJKA /různí autoři/různá měřítka

Príspevokod užívateľa group b » 17 Máj 2016 00:04

díky pánové, teď si dám památníkový voraz, vyrážím na dovolenou, jestli se tomu tak dá říci. Loni jsme za dovolenou zvládly nějakých 5000 schodů za týden, letos to nebude jiné. Takže vzůru na rozhledny.
(kolegové budou mezi tím pěkně makat, to zas jo, přeci se nebudou poflakovat)
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: projekt LAJKA /různí autoři/různá měřítka

Príspevokod užívateľa group b » 12 Jún 2016 19:58

V projektu je trochu novinek. Nestíhám, musí pomáhat kamarádi.
Zatím nemám plastikový Vostok, tak alespoň papírový.
S druhým raketovým stupněm to bude Sputnik- Vostok 1, tedy ten, na kterém vzlétly a úspěšně přistály Belka a Strelka
Obrázok

A modul s návratovou motorovou částí, na kterém letěla nějaká z dalších kosmonautek. Zatím nevím, která, uvidíme podle finiše.
Obrázok
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: projekt LAJKA /různí autoři/různá měřítka

Príspevokod užívateľa group b » 15 Jún 2016 00:02

Jak jsem kdysi slíbil, že sem občas přidám i nepapírový model, tak právě to činím.
Venku je teplo ale já už se přesto chystám na Santa Clause.
Obrázok Obrázok Obrázok

Po pravdě se přiznám, jediné, co jsem na tom udělal já jsem přišil ty očka. Trvalo mi to celý západ Portugalců s Islandem, takže jsem nakonec vítězem já.
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Návrat na "Kozmická technika // Spacecrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný