Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Mercury/ABC/1:24/speedy

Moderátor: WanRayen

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Mercury/ABC/1:24/speedy

Príspevokod užívateľa group b » 15 Aug 2017 07:52

Kosmická loď nesoucí označení Mercury byla prvním modulem pro lety amerických zvířecích i lidských kosmonautů.
Byla 3,3 metru dlouhá, 1,8 metru široká a vážila 1400 kilogramů.
Uvnitř bylo místo pro jednoho člověka.
31.1 1961 vzlétl na první suborbitální let šimpanz Ham
5.5 1961 jej následoval první americký kosmonaut Alan Shepard
29.11 1961 vzlétl na orbitální dráhu šipmanz Enos
2.2 1962 byl prvním americkým kosmonautem na orbitální dráze okolo Země John Glenn.
Všichni letěli na stejném typu, jejich moduly se lišili pouze vnějším uměleckým designem.
Obrázok

Model vyšel v ABC 1:24, kolega ho zmenšil na cca 1:35 a velmi výrazně opravil - většinu dílů nepoužil. :lol:

Dokončený model

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

a ještě nějaká ta dobová fotografie

Obrázok

Obrázok

Obrázok
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Užívateľov profilový obrázok
Sekerka | 49
Príspevky: 559
Bydlisko: Žilina

Re: Mercury/ABC/1:24/speedy

Príspevokod užívateľa Sekerka » 15 Aug 2017 12:30

Ahojky!
Mercury bol "můj milášek" keď som oveľa intenzívnejšie "raketáril". Či už na Little Joe-ovi, alebo na Redstone. Dokonca to aj dobre lietalo! Taký Little Joe od Dr. Zoocha (aj keď je to viac karikatúra ako maketa :red: ) lietala perfektne, a nebyť toho nešťastného záchranného systému (myslím tú vežu na vrchole modulu) tak by lietala stále. :wink: A dokonca bol kdesi na nete veľmi pekný a funkčný papierový model Little Joe-a I. Ale pripomenulo mi to zase tieto modely: http://www.delta7studios.com/spacecraft.html. Myslel som že tam bol aj Mercury v mori ale asi len Gemini. Inak veľmi milé to je. :victory:

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mercury/ABC/1:24/speedy

Príspevokod užívateľa Fito » 15 Aug 2017 20:24

No pekne, vidím že sa tvoja partia dala na novú zbierku, tak nech sa Vám to riadne rozrastá.
Ako je spravené to more ?
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 384
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Re: Mercury/ABC/1:24/speedy

Príspevokod užívateľa marcello » 15 Aug 2017 20:57

Retro fotky sú veľmi fajnové...Ja mám zas otázku (možno až hlúpu). Zaujíma ma, čo je tá zelená tekutina, ktorú je videť na fotke predlohy a samozrejme aj na stavbe?

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: Mercury/ABC/1:24/speedy

Príspevokod užívateľa group b » 15 Aug 2017 21:02

Díky za odpovědi.
Rakety jsou snad jediné modely, co jsem nikdy nedělal. Připadalo mi to takový divný, člověk si s tím dá práci, koupí motor a pak frnk a je hotovo.
Co se týká té naší party, je to složitější. Před pár dny skončila první z výstav na téma Lajka, zvířecí kosmonauti a dobývání vesmíru, od 3.11 bude otevřena druhá. Takže ještě děláme na tom, aby nebyla úplně stejná.
Jinak to fungovalo tak, že co se slepilo, to skončilo u mě v archívu a objíždělo výstavy. Bohužel to dopadlo tak, že jsem se rozhodl, že skoro všechny modely půjdou z domu a také šly. Takže prakticky dnes není nějaká motivace stavět dál. Něco málo snad budeme pokračovat, měli bychom zůstat především u kořenů, tedy u modelů majáků, rozhleden a věží, samozřejmě, pokud si chce někdo něco postavit pro sebe, postaví si cokoliv, ale třeba kostely, hrady, zámky,mosty už jdou mimo nás. Uvidíme, jak to nakonec dopadne. Zatím tedy vesmírná technika. :wink:
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: Mercury/ABC/1:24/speedy

Príspevokod užívateľa group b » 15 Aug 2017 21:24

Voda je udělaná štetcem nanášeným tmelem na sádrokarton, který je pak obarven a nakonec nalakovám.
To "zelené" není zelené, ale žluté. Bylo to nějaké barvivo, co loď vypustila po přistání na vodu, aby z výšky byl vidět barevný flek, protože černá trubka by se hledala v oceánu blbě.
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 384
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Re: Mercury/ABC/1:24/speedy

Príspevokod užívateľa marcello » 16 Aug 2017 20:49

No dokonca to je žlté, monitor sa vie pohrať s farbami..... Vidieť, že v NASA mysleli na každý funkčný detail, len možno na ekológiu menej :) Dík za zákulisné info.

Návrat na "Kozmická technika // Spacecrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní