Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Raketoplán Endeavour / L. Badalec / 1:100

Moderátor: WanRayen

Užívateľov profilový obrázok
Karlos | --
Príspevky: 3
Meno: Karel Novotný

Raketoplán Endeavour / L. Badalec / 1:100

Príspevokod užívateľa Karlos » 11 Feb 2020 21:13

Po 4 letech se konečně vracím k papírovým modelům. Jako správný "starter" jsem zvolil nádherně a detailně propracovaný raketoplán Endeavour.

Pokouším se ho udělat trochu plastický, takže vrstvím jednotlivé destičky tepelné ochrany. Pouze spodek budu vrstvit po větších částech, abych byl schopen model dokončit ještě jako člověk spadající do kategorie živých. Mezery mezi jednotlivými destičkami jsou až nerealisticky velké, ale s tím jsem se již částečně smířil.

Protože raketoplán není nastříkán jednolitou vrstvou bílé barvy, používám pro různé části raketoplánu různé odstíny bílé.

ObrázokObrázok
ObrázokObrázokObrázokObrázok

Dnes dorazila posádka, tak je musím představit. Zatím tedy nevím o kterou dvojici půjde, jestli se jedná o legendárního Storyho Musgreava s Jeffrey Hoffmanem (EVA 1,3,5) nebo o Thortona s Akersem (EVA 2,4)

Nicméně mi trochu zamíchal s kartami kamarád, který mi vytiskl 3 kosmonauty. Tipne se někdo, který let jsem začal zvažovat místo STS-61? :-)

ObrázokObrázok
Obrázok

OT: Pokud by kdokoliv váhal, jestli chce podniknout cestu na kosmodrom Bajkonur, tak já jsem ještě plný dojmů z cesty. O svých zážitcích se snažím vypovídat v zde:

https://www.cesty-nejen-za-kosmonautikou.cz/

Pokud by kdokoliv potřeboval nějaké fotky rakety Sojuz, tak se klidně ozvěte, rád pomůžu...

Návrat na "Kozmická technika // Spacecrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní