Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Osacký hrad v Japonsku /M.Bartoš/ 1:150

Užívateľov profilový obrázok
Zdeněk Krčmář | --
Príspevky: 457
Meno: Zdeněk Krčmář
Bydlisko: Šakvice, jižní Morava, ČR
Kontaktovať užívateľa:

Osacký hrad v Japonsku /M.Bartoš/ 1:150

Príspevokod užívateľa Zdeněk Krčmář » 09 Mar 2009 19:45

Dalším modýlkem z dílny p. Bartoše opustíme Českou republiku a přesuneme se do středověkého Japonska, konkrétně do japonské Osaky, kde se nachází tenhle nádherný hrad....
Něco o předloze: (podklady mi poskytl přímo autor modelu)

Osacký hrad leží v jednom z největších japonských měst Osaky. Byl vybudován v roce 1585 Toyotomi Hideyoshi jako jeho hlavní sídlo při sjednocování Japonska po dlouhém období válek. Jeho stavba trvala pouhé dva roky. Opevnění je třístupňové a jeho celková délka je okolo 12km. Nachází se v něm jeden z největších použitých kamenů pro opevnění, kamen nazývaný tako-ishi, který je 5.8 merů vysoký a 14 metrů dlouhý. V roce 1615 byla rodina Toyotomi poražena a hrad byl vypálen. V roce 1665 byl opět zničen požárem a zbytek budov shořel v roce 1868. Nyní zůstala pouze hlavní věž, která byla rekonstuována v roce 1931 městem Osaka.

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

A nyní již k modýlku:
Název modelu:Osacký hrad v Japonsku
Vydavatel: Prozatím nikdo (Beta test)
Autor modelu: Milan Bartoš
Rozsah:3,5x A4 dílů vystřihovánky + 5x A4 návodného textu, kresby...
Počet dílů: 55 číslovaných dílů

Náhled na vystřihovánku:
Obrázok
Moje galerie
R.I.P. Závislák - Tvé příspěvky nejen v architektuře mi budou scházet :(
Rozestavěno:Hrad Lichnice (R.V.), Orenstein a Koppel Cn2t (Modelik), Bílá věž a kaple sv.Klimenta (O.Hejl), Sd.Kfz.124 Wespe (GPM)

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Osacký hrad v Japonsku /M.Bartoš/ 1:150

Príspevokod užívateľa serpens » 09 Mar 2009 19:47

Pekny kusok, vzdy som Japnosko a nie len ich architekturu obdivoval. Som zvedavy, ako sa s tym vyhras.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Návrat na "Odložené stavby modelov // Postponed Model Builds"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní