Hviezdicovitá pevnosť z Malých šancov pri Čiernom /Peter Šimko-Považské múzeum/ 1:200 - HOTOVO _CUT

Užívateľov profilový obrázok
mirec116 | 33
Kontaktovať užívateľa:

Re: Hviezdicovitá pevnosť z Malých šancov pri Čiernom /Peter Šimko-Považské múzeum/ 1:200 - HOTOVO

Príspevokod užívateľa mirec116 » 16 Feb 2017 14:15

Group, pre mňa je najlepší relax práve to "obyčajné zlepovanie modelov". Ak však úroveň modelu posudzuješ rozsahom a spracovaním okolitého terénu, tak potom väčšina mojich modelov u Teba neprejde - rešpektujem Tvoj názor. Ale porovnávať plastový a papierový model nejde, plast bez povrchovej úpravy sa rovná bielej papierovej betastavbe. Tá dokončiť potrebuje aspoň vyfarbením, no úprava zlepeného papierového modelu je otázka osobného prístupu (tie máme odlišné, ale to predsa nevadí). Môžeš si byť istý, že rýchlosť a kvalita mojej práce nie je ovplyvnená tým, že nerobím terény.

Tvoje ďalšie slová však uvediem na pravú mieru. Ja som tu nikdy toto fórum nekritizoval, ani som sa za zástupcu slovenskej architektúry nevyhlasoval. Kto ma pozná vie, že je to hlúposť. No nie vždy fotím model počas stavby hlavne kvôli zlým svetelným podmienkam. Sú stavby, ktoré rozsahom a presnosťou reportáž zo stavby ani nepotrebujú. Potom mám dilemu, či modelu vytvorím samostatné vlákno alebo ho hodím len do galérie. A práve toto mi vyčítaš pri memoriáli O.Č.! Ja som ho pochopil tak, že akékoľvek modely slovenskej architektúry (zlepené v danom termíne) sú vítané - nie len tie, ktoré majú samostatné vlákno s podrobnou reportážou zo stavby. Inak do Tvojho memoriálu sa modelom zapojil aj pesoico, do druhého ročníka ak mám byť presný.

Nevedel som o tom, že sa považuješ za majiteľa ochrannej známky na Memoriál OČ. Ja som Ondreja nepoznal vôbec, vtedy som mal iné záležitosti ako papierové modely. Bolo by však škoda, keby nás spomienka na tohto modelára nejako rozdeľovala. Myšlienka na memoriál OČ tu na fóre sa mi páči a po dohode s pesoicom ho rád prevezmem. A aby sa to zase niekomu nejavilo ako moja ohromná sebaprezentácia, vyberiem si iba jeden-dva modely, ktoré do memoriálu zaradím.

pesoico | 48
Kontaktovať užívateľa:

Re: Hviezdicovitá pevnosť z Malých šancov pri Čiernom /Peter Šimko-Považské múzeum/ 1:200 - HOTOVO

Príspevokod užívateľa pesoico » 16 Feb 2017 17:48

Na toto môžem povedať len jedno. Group si len sprostý chrapúň.

pesoico | 48
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa pesoico » 16 Feb 2017 18:09

Pre ostatných modelárov.
Memoriál Ondreja Čiernika robím so súhlasom pán Čiernika, otca Ondreja. Na jeho žiadosť som zmenil dátum akcie, aby mohol prísť osobne. Na jeho žiadosť to nerobím na Smolenickom zámku, kde by som mal priestory zadarmo, ale je to od ruky pre modelárov aj divákov, ale v Trnave, kde za priestory musím zaplatiť. S Ondrejom som komunikoval až do jeho smrti a Group vie veľké hovno o tom, čo sme sa rozprávali pred jeho smrťou. Spravte si úsudok sami.
Kto chce prísť do Trnavy na modelársku súťaž a výstavu ste vítaný, kto nie, je to jeho osobná vec.

group b | --
2K+
Meno: Tomáš

Príspevokod užívateľa group b » 16 Feb 2017 18:55

Napsal jsem asi tak 2 A4 textu, ale nakonec myslím že stačí jedna věta a tak jsem to smazal.

Pesoico spi dál a nech modeláře ať si dělají modely, ty o tom vůbec nic nevíš.
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

mirec116 | 33
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa mirec116 » 16 Feb 2017 19:41

Chlapi, ste ako malé deti. Obaja :-(

Budem rád, ak táto diskusia tu už nebude pokračovať...

MIO | 39
Vtákológ
Meno: Mišo

Príspevokod užívateľa MIO » 16 Feb 2017 20:36

No, zaujímavá debata sa tu z tohoto vykryštalizovala... akurát podľa mňa zlým smerom... ale očakávaným, pretože je to tu presne ako vždy... Človek vyjadrí svoj názor, je jedno či niekomu dáva za pravdu ,alebo ide proti a hneď sa nájde niekto, čo sa doňho začne navážať...Na tomto fóre to tak vždy bolo a určite aj bude...ale holt to je tá slovenská nátura....

Tiež som mal napísaný elaborát na dve strany ale tiež som ho radšej zmazal, aby som sa nedajbože niekoho nedotkol alebo niekoho neurazil.

A k danému teda iba toľko:

Tento model ani podla mňa nepatrí do architektúry, pretože neobsahuje žiadnu architektúru a mal by byť v diorámach. Ale to samozrejme tvrdia aj o mojich modeloch, a nielen na slovenskom ale aj na českom fóre nie je niektorým osobám po chuti, že mám okolo stavby aj terén a kopec zeleniny... lenže to je modelárčina, od slova modelovať...
Miro ja Ti neberiem Tvoj názor na moje modely, nemusia sa Ti páčiť /ale je blbosť že kvôli stromom a zeleni musíš hladať domček / mňa tiež Tvoja tvorba neoslovuje, lebo mi tie iba čisto pozliepané domčeky prídu sterilné... Ale to neznamená, že spolu nemôžeme ísť na pivo a pokecať o modeloch .Každý ma právo na svoj názor a dúfam,že sa stretnem v Trnave aj s pesoicom aj s Tebou.

A k tomu divokému záveru veľmi stručne : Ondreja som poznal osobne, samozrejme nie tak ako Štefan, ale určite by mu s tohoto čo tu riešite bolo smutno....Takže skúste zakopať vojnovú sekeru, keď už pre nič iné, tak aspoň pre Ondrejovu pamiatku. Obaja máte svoj kus pravdy a radšej teda organizujme aj desať memoríálov v Ondrejovom mene na oboch stranách hranice, než aby sme naňho zabudli......

vrso | 29
Meno: Michal
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa vrso » 16 Feb 2017 22:38

pridám aj ja zopár postrehov k tejto debate, veľmi sa mi páči čo napísal mirec116
mirec116 napísal:Chlapi mňa neodradíte, ja si lepím pre radosť čo sa mi páči a tak ako sa mi páči ;)

ja som si doteraz naivne myslel že tu hodnotíme prácu modelára, ako zlepí papierový model, v tomto prípade veľmi pekne, že si tu pozrieme zlepený model, ktorý možno stavať nebudeme ale zaujíma nás ako vyzerá a nie že budeme na zlepiteľa kydať za to že zlepil model tak ako ho autor nakreslil

ďalej napísal group b
group b napísal:Na druhou stranu jsou to ale (a neberte to jako urážku) jen "slepené kousky papíru"

Zaujalo ma to "jen". Čo iného by mal byť papierový model?

group b napísal:Pokud to bereš takto, tedy že si jen slepovatel něčeho, co někdo vydává jako model a přitom je to paskvil,a ještě tě to uspokojuje pak ano, je to v pořádku.
Pak by to ale mělo patřit do kategorie hračky pro nejmenší, tu zde nemáme, tak tedy do ostatní a ne do MODELŮ ARCHITEKTURY.

myslím, že toto už hraničí s urážaním a sem to fakt nepatrí, za to že neupravím terén a zlepím model tak ako je vydaný, tak je to hračka?

ja si myslím: "lepím papierové modely", a nie "vytváram krajinky a terény" ale obe majú v modelárstve miesto

keď o nejaký model nemám záujem tak do tej témy neleziem

pesoico | 48
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa pesoico » 16 Feb 2017 22:48

H*****, ktorý tu prezentuje svoje modely sa tu ide navážať do človeka, ktorý lepí modely slovenských autorov a ktoré vychádzajú na Slovensku? H*****, ktorý Ondreja osobne nepoznal sa tu ide navážat do človeka, s ktorým komunikoval denne až do jeho smrti? Počúvaj ty h*****, povieš to, čo tu píšeš do očí otca Ondreja Čiernika? Dávam Ti šancu. Nie v Trnave, kde bude pán Čiernik prítomný. V Nitre. Najlepšej slovenskej akcii. A garantujem Ti, že ma tam nestretneš.

Odmazane vulgarizmy - serpens
Naposledy upravil/-a pesoico v 16 Feb 2017 22:59, upravené celkom 1 krát.

pesoico | 48
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa pesoico » 16 Feb 2017 22:54

MIO, tvoje modely beriem ako umelecké diela. Tak ich bral aj Ondrej. Škoda, že si bol zatiahnutý do tejto špinavej debaty. Nezaslúžiš si to. Ale ja už nemám chuť nechať sa osočovať egoistami a hajzlíkmi, vďaka ktorým tu na fóre skončilo desiatky aktívnych modelárov komunikovať. Rád Ťa privítam v Trnave a budem rád, ak sa porozprávaš s pánom Čiernikom osobne. Ten Ti asi povie o mne niečo iné, ako sa tu snažia o mne šíriť určitý ľudia. A tiež bude rád, keď stretne ďalších ľudí, ktorý Ondreja poznali osobne. V Nitre bol totiž dosť sklamaný z určitých vecí.

mimapnd | --
Fordsonman
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa mimapnd » 16 Feb 2017 23:38

pesoico napísal:H*****, ktorý tu prezentuje svoje modely sa tu ide navážať do človeka, ktorý lepí modely slovenských autorov a ktoré vychádzajú na Slovensku? H*****, ktorý Ondreja osobne nepoznal sa tu ide navážat do človeka, s ktorým komunikoval denne až do jeho smrti? Počúvaj ty h*****, povieš to, čo tu píšeš do očí otca Ondreja Čiernika? Dávam Ti šancu. Nie v Trnave, kde bude pán Čiernik prítomný. V Nitre. Najlepšej slovenskej akcii. A garantujem Ti, že ma tam nestretneš.

Upozornujem, ze toto forum je verejne pristupne. Ak by som bol mlady, neskuseny modelar vo veku cca 10-12 rokov, listoval by som forom a cital si citovany prispevok, tak sa zlaknem.
Jedna vec je sa hadat, ale slovne si nadavat je druha a tusim je to aj pravidlach fora. Ak uz nevie clovek vecne urazit, tak ide na to slovne. Ubohost najhrubsieho zrna. Zrno velkosti kokosoveho orechu!
Je mi velmi luto, ze vydavatel modelov, co modely nelepi, uraza modelarov, ktori lepia modely, jeho, ci inych vydavatelstiev (to je hadam jedno aky model sa lepi), ked sa technikam lepenia nevyzna, teda ich nechape, kedze nikdy nelepil modely.
Touto slovnou roztrzkou sa zahlcuje Mircova tema, ktora si to urcite nezasluzi. Mirec si lepi tak ako sa mu paci.
POZOR! Kriticke komentare su hlavne pre posun modelara. Nie pre vznik osocovania od ludi, ktorych do toho nic, vsak? Mirec kritiku vstreba a sam sa rozhodne, ci bude lepit ako lepi, alebo nieco prida. To je na nom.
Na zaver chcem upozornit, mohol som napisat namiesto "alebo nieco prida" napriklad "posunie sa smerom dopredu", ale to by samozrejme mohlo byt od urcitych jedincov brane ako urazka, ale nikto ma nevidi, nepocuje, ked to pisem, takze nemoze vediet, ako je to myslene. A myslene urazlivo to nie je.
Mirec ma svoj styl, ja mam svoj styl, xy ma svoj styl. Mne tiez pindaju do mojich "lesteniek", a co? budem tu hajzlovat? teda, bude tu za mna niekto hajzlovat? NIE. naco. moj styl. moj. tak sa zmierim alebo odlestim.
Idem aspon jedno koleso skrutit bo ma tu slak trafi z toho hajzlovania...
Teraz:
Pred: Zeriav Ganz, Fordson F Road Roller, Fordson F Snowdevil,
Po: nejaky divny Fordson.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Návrat na "Neaktuálne témy // Obsolete Topics"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný