Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Dioráma "Cesta na stavenisko"

Moderátor: WanRayen

Užívateľov profilový obrázok
pisho66 | 39
Príspevky: 1421
Meno: Martin
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Dioráma "Cesta na stavenisko"

Príspevokod užívateľa pisho66 » 10 Jan 2013 20:41

Ahojte
Pôvodná cesta sa mi dáko nepozdávala a ani priestor nebol dosť využitý a tak som to skúsil ešte raz. Staré som odtrhol a nalepil nový polystyrén. Cesta už ide trochu šikmo, v pravom roku bude jemná zákruta. Sypal som už aj jemne preosiatu zem, čo tiež trochu pomohlo. Jeden kameň nalepený a jeden alebo dva menšie ešte prídu niekde do kopca. Zajtra, ak to už bude suché nalepím štrk a potom budem čakať na foliáže. Tieto zárezy sa mi pozdávajú viac :)


Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dioráma "Cesta na stavenisko"

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 10 Jan 2013 20:43

ako znázorníš vyjazdené koľaje? či by nebolo lepšie spraviť ich také nevýraznejšie, akoby tam prešlo viacero áut
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
pisho66 | 39
Príspevky: 1421
Meno: Martin
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Dioráma "Cesta na stavenisko"

Príspevokod užívateľa pisho66 » 10 Jan 2013 20:59

Koľaje chcem len také nevýraznejšie podobne ako na obrázku. Má to byť cesta cez les alebo okrajom lesa, kde prešiel buldozér a na vrch vysypali štrk a zatiaľ tam nebola vysoká premávka.


Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dioráma "Cesta na stavenisko"

Príspevokod užívateľa iconmaster » 10 Jan 2013 21:09

Pozerajuc tieto fotky si dovolim pridat moje najnovsie poznatky zo stavby ciest, pretoze zajtra z toho pisem skusku :girl:

Podla materialov a technologii pozname rozne typy vozoviek, toto kludne moze byt strkova vozovka na stabilizovanom podklade - teda do zeminy namiesaju trebars cement alebo vapno, cim sa zvysi jeho pevnost a chova sa podobne ako pevny podklad. Tuna vidim aj nejake drvene kamenivo, ktore tiez moze byt stmelene hydraulickymi spojivami ale kludne aj asfaltom a pod. A ked sa po nich chodi len obcas, kludne to vydrzi bez kolaji aj niekolko rokov.

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dioráma "Cesta na stavenisko"

Príspevokod užívateľa serpens » 10 Jan 2013 21:34

Som rad, ze si si dal poradit,vypada to niekolko krat lepsie ako ten prvy pokus. Ak vyberies dobru foliaz, bude to naozaj paradne.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
pisho66 | 39
Príspevky: 1421
Meno: Martin
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Dioráma "Cesta na stavenisko"

Príspevokod užívateľa pisho66 » 13 Jan 2013 11:22

Tak cesta už vysypaná štrkom. Len nemal som presne taký aký by som chcel, ako ten svetlý na obrázku. Ale sypať sa dá rôznymi druhmi kameniva, zrejme asi čo je poruke, keď tak ma Iconmaster opraví. Z fotiek trochu vidno aj znázornené koľaje. Pridaný ešte aj jeden kameň do kopca a pod ným vidno, že zem trochu praská. Neviem prečo, aj som to dvakrát opravoval a už to len skúsim zamaskovať trávou, aby to nebolo vidno. Kým príde tráva, upletiem zopár stromčekov.


Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dioráma "Cesta na stavenisko"

Príspevokod užívateľa iconmaster » 13 Jan 2013 14:47

Samozrejme je to vhodna frakcia kameniva. No a tu trhlinku kludne nechaj, vyzera to celkom realne a dokonca na tom mieste sa aj v skutocnosti moze objavit :victory:

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dioráma "Cesta na stavenisko"

Príspevokod užívateľa serpens » 13 Jan 2013 17:37

Zatial je to len na hrubo, ale uz teraz to vypada velmi dobre. Trochu sa mi nepaci ten druhy kamen, ktory si pridal, na tej prvej foto vypada, ako keby tam dopadol z oblohy (je okolo neho taka preliacenina), ale myslim, ze oba kamene este doladis dakym washom, pripadne pigmenatmi a hlavne vegetaciou.

Ak by sa ti chcelo minut par eur, tak by som ti este poradil kupit si normalnu praskovu farbu (balenie asi pol kila, cca 3 eura), daku bledohnedu a vsypat ju do toho strku a dakym valceokm utlacit, aby to vypadalo ako vjazdena hlina do toho kameniva. A okolo tych velkym skal kym budes davat nejaku travu tak ku okrajom, kde je prechod zem-kamen, by si mohol ten prechod vysypat rozdvenym ciernym cajom. Aby bol to bolo zem-caj(stare hnile listy, vetvicky, stara trava)-kamen.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
pisho66 | 39
Príspevky: 1421
Meno: Martin
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Dioráma "Cesta na stavenisko"

Príspevokod užívateľa pisho66 » 13 Jan 2013 19:00

Vďaka za nápad.
S tým čajom niečo vyskúšam, ale asi potom keď príde tráva, aby som videl, že ako to bude. Na ten štrk som štetcom naniesol kamenný prach, čo som si namlel, lebo to po lepidle ostalo také lesklé a aj som dúfal, že to trochu zosvetlí, ale nie. S tým prachom by to šlo, dá sa použiť aj hlina a kým to bolo mokré trochu som tam sypal, tak neviem či to z týchto fotiek vidno.
Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dioráma "Cesta na stavenisko"

Príspevokod užívateľa serpens » 13 Jan 2013 21:24

Ta praskova farba by ti pomohla, je to vlastne ako keby si si kupil plastacky tzv. pigment. Len tam by si dal 6 eur za par gramov. Samozrejme ze tie ich su jemnejsie a maju viac odtienov, ale myslim, ze tebe by uplne stacilo kupit si tu praskovu farbu a pripadne dotienovat uz potom finalny povrh suchym pastelom.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Návrat na "Diorámy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní