Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Dioráma "Cesta na stavenisko"

Moderátor: WanRayen

Užívateľov profilový obrázok
pisho66 | 39
Príspevky: 1421
Meno: Martin
Bydlisko: Banská Bystrica

Dioráma "Cesta na stavenisko"

Príspevokod užívateľa pisho66 » 19 Dec 2012 20:05

Ahojte
Už dlhšiu dobu som vymýšľal nejakú diorámu alebo len modul, na ktorej by som si mohol odfotiť moje papierové ale aj nepapierové stroje. Dlho som hútal, že čo a ako a takto aspoň na začiatok som skúsil príjazdovú cestu na stavenisko popri okraji lesa. Cesta je mierne zarezaná do svahu a vysypaná štrkom. Na kopčeku toho zatiaľ nieje veľa porobeného, chystám sa lepiť trávu z purexu čo je drvená PUR pena. V pláne sú tiež malé trsy trávy z šnúry niečo podobné. Potom niekoľko stromov a malé kríky. Samozrejme kritiku a nápad uvítam.


Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

Užívateľov profilový obrázok
BugsBunny | 48
Príspevky: 204
Meno: Daniel
Bydlisko: Očová

Re: Dioráma "Cesta na stavenisko"

Príspevokod užívateľa BugsBunny » 20 Dec 2012 11:50

Základ zatiaľ vyzerá dobre. V tomto štádiu stavby tam vidím iba jednu chybu. Jedno z pravidiel stavby diorám hovorí : model, cesta by nemala byť rovnobežne s okrajom podložky. Cesta by mala byť viesť rohu do rohu prípadne jemne šikmo vzhľadom na hranu podložky.

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dioráma "Cesta na stavenisko"

Príspevokod užívateľa serpens » 20 Dec 2012 12:30

Trochu mi tam vadi ta praimost (robi to potom take ploche), ale chapem, ze to ma byt viac menej foto podlozka, takze da sa to pochopit. Trochu by sa ta priamost dala rozbit vhodnymi doplnkami (tak ko si pisal trava kriky), do jednoho rohu by ich bolo dobre dat viac. A co sa mi nepaci je podkus o tie skali, zdaju sa mi zatial neprirodzene, ale uvidim, ako to vypali, ked tam bude aj trava. Inak super. Je to len zaklad, takze sa to este vyrazne pomeni, potom sa da hodnotit lepsie.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
pisho66 | 39
Príspevky: 1421
Meno: Martin
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Dioráma "Cesta na stavenisko"

Príspevokod užívateľa pisho66 » 20 Dec 2012 18:29

Vďaka za pripomienky. Tá cesta nieje až tak priama, na pravej strane ide trochu do zatáčky, ale aj tak celok pôsobí priamo. No prvý pokus o niečo a zatiaľ len takto. Ani sám som nevedel, že ako začať a ako vlastne, pár námetov som mal a doteraz z toho vyšlo čo vidíte. V tom širšom priestore pri ceste som to už od začiatku chcel viac zazeleniť, takže tam určite niečo bude.
S tými skalami je to tak ako vidno na obrázku, neviem či takéto pôsobia reálne, ale ani dať tam ozajstné skalky by asi nebolo odveci.

Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Dioráma "Cesta na stavenisko"

Príspevokod užívateľa Roman » 21 Dec 2012 18:45

napadla ma mlaka,kaluz,stavebny odpad,stary kybel,vyhodena drevena paleta,kapance od oleja,pohodena doska, kolaje od blatovych kolies.pen stromu.

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dioráma "Cesta na stavenisko"

Príspevokod užívateľa petopato » 21 Dec 2012 19:34

Celkom sa mi to pozdáva...

Užívateľov profilový obrázok
pisho66 | 39
Príspevky: 1421
Meno: Martin
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Dioráma "Cesta na stavenisko"

Príspevokod užívateľa pisho66 » 21 Dec 2012 21:19

Roman s tou vodou asi nie, chcem suché obdobie a niečo z toho ostatného možno, zatiaľ neviem a okrem toho sa pohrávam s myšlienkou, že trávu vysadím elektrostaticky. Bude to vyzerať lepšie ako zamýšľaný purex, z toho mám trochu obavy aby nepôsobil divne s trsmi trávy. Dnes som našiel prístroj, pomocou ktorého to snáď pôjde. Takže pokrok týmto smerom asi až v novom roku.
Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dioráma "Cesta na stavenisko"

Príspevokod užívateľa iconmaster » 21 Dec 2012 21:38

ty kks, to je napad :eyes droped:

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dioráma "Cesta na stavenisko"

Príspevokod užívateľa serpens » 21 Dec 2012 21:50

tej sypacke moc nedavam, chcel som ju robit, ale nie je to nic moc, kazda recenzia dopadla zle, je tam moc male napatie.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
pisho66 | 39
Príspevky: 1421
Meno: Martin
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Dioráma "Cesta na stavenisko"

Príspevokod užívateľa pisho66 » 21 Dec 2012 22:09

V tejto téme som toho našiel dosť a väčšine to fungovalo, i keď výsledok nebol ako so silnejšímy, ale je to o dosť lacnejšie a ak to bude fungovať, tak by mi to mohlo stačiť na tých pár kúskov.

http://diegovaho.blog.cz/1001/statika-zadna-matematika
Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

Návrat na "Diorámy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní