Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Dioráma "Cesta na stavenisko"

Moderátor: WanRayen

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dioráma "Cesta na stavenisko"

Príspevokod užívateľa serpens » 21 Dec 2012 22:13

Tak fungovat to ako tak funguje, ale si zober zo oni sypu 1:120 a podobne mierky, ty to chces robit typujem na 1:50, co uz je slusna trava. Na tvojom mieste by som si kupil hotovu foliaz format cca A4 cena od 7 do 14 eur. Je to pekne clenite farebne, da sa to lahko trhat na mensie kusky. Maju aj ine rozmery a siel bysom asi tou cestou. Ale kludne sprav aj sypacku, spon vyskusas. Inak ta daraha od NOCH sa da v niektorych modelarskych predajnach aj pozicat normalne za poplatok. Posypes a vratis.

Edit: Taketo nieco som mal na mysli - http://obchod.elsikor.sk/index.php?cPat ... 88211430e9
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
pisho66 | 39
Príspevky: 1421
Meno: Martin
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Dioráma "Cesta na stavenisko"

Príspevokod užívateľa pisho66 » 21 Dec 2012 22:28

Trávu na to predávajú aj 2mm, 4,5mm a 6 mm, čo je v reále 10cm, 27cm a 30 cm. Na tú mierku to bude akurát. Tieto foliáže poznám, aj v Nitre som to obzeral a nekúpil. Len sa obávam toho, aby to aj fungovalo. Čo som čítal tak niektorý napájali z 4,5V nabíjačky na telefón. No však keď vyskúšam sa ozvem.
Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dioráma "Cesta na stavenisko"

Príspevokod užívateľa serpens » 21 Dec 2012 22:40

No ved prave, ze na dlhe vlakna to moc nefunguje.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
pisho66 | 39
Príspevky: 1421
Meno: Martin
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Dioráma "Cesta na stavenisko"

Príspevokod užívateľa pisho66 » 23 Dec 2012 16:15

Včera som ešte rozmýšľal nad tým elektrostatickým prístrojom na sadenie trávy, niečo ešte pozeral na nete a vyšlo mi, že najlepšie riešenie na začiatok budú zrejme foliáže. Okrem toho som chcel skúsiť ako bude vyzerať spomínaný purex a trsová tráva tak som si spravil niečo menšie, na ktorom to vyskúšam. Pridal som aj ozajstný kameň pre imitáciu skaly.

Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dioráma "Cesta na stavenisko"

Príspevokod užívateľa iconmaster » 23 Dec 2012 16:25

Moze byt! Okolie ako aj plochu toho kamena by si mohol ostetrit nejakym machom, aby to neposobilo tak "cerstvo". Aj ten posyp kamienkami by si mohol zjemnit nejakym jemnym prachom, aby tam bola zastupena aj drobna frakcia pody :wink:
Sledujem a ucim sa.

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dioráma "Cesta na stavenisko"

Príspevokod užívateľa serpens » 23 Dec 2012 18:11

Tak toto je uz nieco ine. Do tej vyjazdebej stopy by sa hodilo par odtienov hnedych olejoviek ako imitacia hliny. Okolo tej skaly mozes dat kusky foliaze aby to zjemnilo prechod skala zem. Inak vypada to velmi dobre!
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
pisho66 | 39
Príspevky: 1421
Meno: Martin
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Dioráma "Cesta na stavenisko"

Príspevokod užívateľa pisho66 » 25 Dec 2012 17:56

Zeleň už vysadená. Okolo toho kameňa som dal aspoň z vrchu trochu trávy, pár väčších kameňov v okolí skaly a sem-tam trsy trávy. Zistil som to čo som chcel zistiť, že sa ten purex veľmi nehodí k takej trsovej tráve a preto na tú väčšiu dám foliáže. Stopy po prejazde sú trochu zvýraznené hnedým pastelom a asi to pomohlo.

Peťo do budúcna budem sypať aj ten najjemnejší piesok čo som preosial, aby to nepôsobilo tak hrubozrnne, však sa aj ja učím.
Ináč inšpiráciu som čerpal tuto.




a ešte jedna, že na čo to asi bude:

Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dioráma "Cesta na stavenisko"

Príspevokod užívateľa iconmaster » 25 Dec 2012 18:20

zatial sa mi to mocno pozdava :victory:

Užívateľov profilový obrázok
Panther | 32
PinkPanther
Príspevky: 1260
Meno: Palo Višňovský
Bydlisko: Kuzmice

Re: Dioráma "Cesta na stavenisko"

Príspevokod užívateľa Panther » 25 Dec 2012 18:47

Pekne. U mne dobrý :victory:

Užívateľov profilový obrázok
Burton | --
Príspevky: 608
Bydlisko: Nemecká

Re: Dioráma "Cesta na stavenisko"

Príspevokod užívateľa Burton » 25 Dec 2012 22:17

Co tak skusit tu skalu dakde naspodu na par miestach trochu natupovat tmavo zelenym pastelom akoze je porastena machom? Inac pekne.

Návrat na "Diorámy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní