Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

tlaciaren Alps

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: tlaciaren Alps

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 16 Dec 2012 11:20

cena ... koľko stáli prvé LCD monitory a koľko mávali vadných pixelov už od výroby? aj atramentové tlačiarne mávali
jeden zásobník (a tiež nie čiernu, nedajbože zvlášť) to sa časom utrasie
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: tlaciaren Alps

Príspevokod užívateľa iconmaster » 16 Dec 2012 14:31

Ak som to dobre pochopil, cierny toner naozaj nema, mne to ale nijak zvlastne nevadi, nakolko cierne vodolepky si viem vytlacit aj doma.. Ide o bielu a rozne svetle odtiene, ktore potrebuju biely podklad (zlta, svetlo modra/zelena/cervena/..) inac by boli ciastocne priehladne.

Ano, biele vodolepky sa daju tlacit aj dnes. Co som zistoval ceny tlace, cesky kolega-plastikar mi odporucal jednu nemecku stranku, kde aj oni vacsinou davaju tlacit (samozrejme vedia tlacit bielu farbu a tusim aj striebornu a zlatu), tam orientacna cena A4-ky je priblizne 22 EUR + posta..

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: tlaciaren Alps

Príspevokod užívateľa Roman » 17 Dec 2012 21:13

dnes som v papiernictve objavil biely propisot,velkost pismen 3mm.obsahuje palickove pismena,pismena times new roman,cisla,znaky,vyzera to ze sa to bude dat pouzit na vagony,na napisy.existuje aj velkost pismen 5mm,tie sa mi zdali trochu velke.

Užívateľov profilový obrázok
trdlo | --
Príspevky: 293
Bydlisko: cirkus raluy, caravan MAN spanielsko

Re: tlaciaren Alps

Príspevokod užívateľa trdlo » 18 Máj 2013 23:40

toto sa tu uz riesilo ze vytvorit nejaku a4 s najcastejsimi potrebnymi suboirmi znakov a dat to normalne vytlacit ofsetom nasiel som aj tlacku co by to urobili ale nejak sme sa nedopracovali k tej a4 ke :D


a ked je to offtopic tak sorry u mna bezi cas pomalsie :D

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: tlaciaren Alps

Príspevokod užívateľa iconmaster » 30 Okt 2016 16:59

Dnes pocas "pasivneho modelovania" (=surfovanie po nete) som objavil jednu zaujimavost. Ista nemecka firma ponuka biely toner do standardnych laserovych tlaciarni. Cenovo tie biele tonery su okolo 100-130 EUR, co je celkom prijatelne vzhladom na ich vydrz, ktora je radovo na urovni beznych tonerov!

Ako moznost aplikacie bielej tlace tam nezabudli ani na modelarov:
http://www.ghost-white-toner.com/modellbauer/?lang=en

Užívateľov profilový obrázok
Richibox | 33
Príspevky: 218
Meno: Richard
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: tlaciaren Alps

Príspevokod užívateľa Richibox » 30 Okt 2016 20:37

neviem ci ste to uz poriesili chalani ale bielym tonerom tlacim ja. Nie je to sice ALPS ale kvalitna OKI tlaciaren. Ked to niekto chce na vodolepky viem vytlacit A3 vodolepkovy papier, pripadne na akykolvek papier. (priesvitna folia napr. na okna, na cierny papier, vykres, kanclak a pod.) takze kludne sem do vlakna pripadne cez mail alebo sukromnu spravu. Urcite sa dohodneme. :)

Ďalej ma ešte napadlo a musim to tu napisat. Kedze sa jedna o CMYW tlaciaren, tak samozrejme ze z toho krasna cierna nikdy nebude a preco? Pretoze uz z nazvu to vyplyva, bielu tlaci ako poslednu, cize cely W valec je v tlaciarni umiestneny ako posledny a tak prekryje vsetko. Ja ju pouzivam na tlac grafiky pre tmavy textil. Dalej je tu moznost namiesto papiera WATERSLIDE (vodolepkovy) pouzit papier A+B. Na papier A sa vytlaci napriklad aj bielym pozadovana grafika a papierom B prenesieme lepidlo na papier A. Ak to chceme aplikovat na model, tak papier A s lepidlom len zehlickou nazehlime na pozadovane miesto. Pravdepodobne to bude blbost ale pre rozne mikronapisy napriklad na tatrach tlak v pneu, napatie, loga firiem je to v pohode. Neviem ale ako by sa spraval offsetovy papier po nazehleni takejto grafiky na model. Musim niekedy vyskusat.
Naposledy upravil/-a Richibox v 30 Okt 2016 20:50, upravené celkom 1 krát.
Drawing: Илью́шин Ил-18 ČSA
Constructing: TATRA 815 CAS 32

Užívateľov profilový obrázok
atlon | 46
Pán laserov
Príspevky: 1685
Meno: attila
Bydlisko: Nitra, Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: tlaciaren Alps

Príspevokod užívateľa atlon » 30 Okt 2016 20:48

tlač bielou je už dávno doriešená :wink:

iconmaster napísal:Dnes pocas "pasivneho modelovania" (=surfovanie po nete) som objavil jednu zaujimavost. Ista nemecka firma ponuka biely toner do standardnych laserovych tlaciarni. Cenovo tie biele tonery su okolo 100-130 EUR, co je celkom prijatelne vzhladom na ich vydrz, ktora je radovo na urovni beznych tonerov!

Ako moznost aplikacie bielej tlace tam nezabudli ani na modelarov:
http://www.ghost-white-toner.com/modellbauer/?lang=en


vyzerá to zaujímavo, ešte keby sa niekto nájde kto to bude u nás predávať, aby som nemusel od nemčúrov objednávať :boss:
Armin is the best

Užívateľov profilový obrázok
Beňo | 46
Príspevky: 55
Meno: Benjamín Krajčí
Bydlisko: Miloslavov

Re: tlaciaren Alps

Príspevokod užívateľa Beňo » 02 Nov 2016 10:34

Zdravím páni.

Bielou vedia tlačiť aj vo Faxcopy a aj za dobru cenu, akurát netuším či na vodolepkový papier a či tá farba znesie namočenie do vody. Istého času som sa ich pýtal, či dokážu tlačiť na priehľadnú fóliu a odpoveď bola taká neistá, pretože na tej pobočke nemali tú tlačiareň a poslali ma do Eurovei, kam sa mi už nechcelo :big smile: .

Richibox: tlačíš aj na priehľadnú fóliu? Neoplupuje sa to? Koľko by to koštovalo (A4) ?

Beňo

Užívateľov profilový obrázok
Dody | 34
Príspevky: 1285
Meno: Dominik
Bydlisko: Borský Mikuláš / Ružomberok
Kontaktovať užívateľa:

Re: tlaciaren Alps

Príspevokod užívateľa Dody » 02 Nov 2016 16:27

Ja som si teraz nechaval tlacit okna s reklamami na dakarky u Tea. Farba drzi v pohode pokial sa to neohyba, potom sa zacne farba odlupovať, takze treba s tym robit opatrne. Prikladam aj foto

Užívateľov profilový obrázok
atlon | 46
Pán laserov
Príspevky: 1685
Meno: attila
Bydlisko: Nitra, Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: tlaciaren Alps

Príspevokod užívateľa atlon » 02 Nov 2016 16:57

faxcopy má OKI tlačiarne, teda niečo ako čo máva braintech zbierky. ak on vie tlačiť na samolepiacu fóliu tak aj vo faxcopy to vedia :wink: a vodolepkové papiere nemajú, teda aspoň nemali v ponuke keď som tam robil.
Dody - asi si s tým nerobil opatrne keďže na movistar GPS ti chýba nožička na m :P :haha: číííí?
Armin is the best

Návrat na "Tipy a triky - Diskusia // Tips & Tricks - Discusion"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní