Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Home made Air brush

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Home made Air brush

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 14 Aug 2013 17:59

14 sekúnd sa ti zdá na nafúkanie veľa? ak by sa niekto paprčil kvôli filtru, stále ho môžeš postrašiť tým,
že spravíš aj spoiler predný/zadný z kartónu :D
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Home made Air brush

Príspevokod užívateľa iconmaster » 14 Aug 2013 18:01

Vyzera super, tak nech aj dobre sluzi :wink:

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Home made Air brush

Príspevokod užívateľa petopato » 14 Aug 2013 19:03

toudi_sk napísal:14 sekúnd sa ti zdá na nafúkanie veľa?

Ups, samozrejme myslel som 14 min. 23 sekúnd, také zázraky zase od toho športového filtra nečakám :haha:

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Home made Air brush

Príspevokod užívateľa serpens » 14 Aug 2013 21:44

Pekná práca, ale s tým, že je to dosť na striekanie airbrushom to nie je tak úplne pravda.

8×13=104 litrov
104/23=4.5 min
104/14.2=7.2 l/min

Ak som to dobre zrátal, moja pištoľ by vydržala striekať 4.5 min, čo nie je až tak veľa, ale dá sa to prežiť. Horšie ale je, že podľa toho čo píšeš ti ten kompresor dáva len niečo málo cez 7 l/min, čo je málo aj na dáku lacnejšiu pištoľ. Tam býva odber okolo 12 až 15 litrov, takže pri dlhšom striekaní ti to nemusí stíhať.

Edit: Tipujem, že tam máš ten klasický tlakový spínač s pevnou diferenciou 2 bar. Ak máš fengdu alebo niečo podobné tak po cca 2 min sa to zapne kompresor a bude drnčať až kým neprestaneš striekať.


Edit: Čisto zo zvedavosti som si vypočítal, že striekať môžeš cca 17.5 min v kuse pri pištoli s odberom 13 l/min. V skutočnosti je to ale o čosi menej lebo to čo som zrátal je do vyprázdnenia vzrušníka, ale pištoľ chce tlak ničo malo cez 2 bar, takže to je mínus 2 min.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Home made Air brush

Príspevokod užívateľa petopato » 15 Aug 2013 06:30

Ja mám zatiaľ len obyčajnú fixírku (značku neviem) a je pravda, že sa mi s ňou najlepšie robí okolo 2,1 až 2,3 baru. V modelárčine nie sú také veľké plochy, že by si držal pištoľ nepretržite, a kompresor má tak viac času na dotlakovanie aj kým si jednotlivé diely odkladáš a myslím, že sa z toho nezbláznim ak si urobím sem-tam prestávku, aspoň sa to trochu vyvetrá... Ak na to nezabudnem, tak pri prvom striekaní si urobím aspoň orientačné poznámky a dám vedieť ako to presne pracuje.

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Home made Air brush

Príspevokod užívateľa serpens » 15 Aug 2013 07:47

Jasné použiteľné to bude, ja som len narážal na to, že je to až moc vzduchu :)
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Home made Air brush

Príspevokod užívateľa petopato » 15 Aug 2013 16:27

Moc vzduchu? Myslíš 13 litrový vzduchojem? Ja som myslel, že je to skôr výhoda ako nevýhoda, či?

Užívateľov profilový obrázok
Dody | 34
Príspevky: 1285
Meno: Dominik
Bydlisko: Borský Mikuláš / Ružomberok
Kontaktovať užívateľa:

Re: Home made Air brush

Príspevokod užívateľa Dody » 15 Aug 2013 16:40

petopato napísal:Môže sa to zdať veľa, ale pri tom objeme vzduchu je to na airbrush na pol dňa


Miro to skor myslel na tuto cast tvojho prispevku, nie ako ze sa mu to zda vela

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Home made Air brush

Príspevokod užívateľa serpens » 15 Aug 2013 16:42

Sorry, zle som to napisal. Myslel som tu tvoju vetu, ze to je dost na striekanie airbrushom. Inak pokial planujes mat ten kompresor pri striekani pusteny, tak sa ti to neoplati tlacit na tych 8bar. Lebo tak ci tak ti zacne bezat uz pri siestich baroch a zbytonce bude tlacit proti vacsiemu tlaku. Mozno by satalo za zvazenie posunut to na 5bar.

Edit: Tak ako pise Dody
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Home made Air brush

Príspevokod užívateľa petopato » 15 Aug 2013 17:34

Priznám sa, že v tom začínam mať chaos a preto som sa rozhodol, že je to dobre tak, ako to je :wink: aspoň do tej chvíle, kým to nevyskúšam na ostro...

Návrat na "Tipy a triky - Diskusia // Tips & Tricks - Discusion"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní