Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Lepidlá na papierové modely

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
venco | 54
Príspevky: 57
Meno: venco
Bydlisko: Bratislava-Petržka

Re: Lepidlo

Príspevokod užívateľa venco » 15 Júl 2011 16:22

ja používam na uskladnenie lepidla bralenku i injekčnou ihlou
chce to kľud

Užívateľov profilový obrázok
Jano | --
Príspevky: 77
Meno: Jano
Bydlisko: Ladce

Re: Lepidlo

Príspevokod užívateľa Jano » 15 Júl 2011 22:41

Heh, tak v tom mám zas ja vodu, na riedenie farieb. Je to tuším z lepidla na nábytok, ak si dobre pamatám... :)

Užívateľov profilový obrázok
moriak

Re: Lepidlo

Príspevokod užívateľa moriak » 12 Aug 2011 00:38

Nakoľko robím najmä plastikové modelárstvo a odskočím si aj ku papierákom, môžem vrelo odporúčiť ružové Testors lepidlo. Používa sa na lepenie priehľadných dielov a podobá sa mi na Herkulesa, možno trošku lepšie.

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: Lepidlo

Príspevokod užívateľa johnny7 » 12 Aug 2011 09:02

Vyzera, ze je pouzitelne na folie ak nenechava ziadne stopy a dobre drzi. Je to predsa len le lepidlo plast na plast, ktovie ci by drzalo aj foliu na papieri. Kto skusi prvy? :P
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
moriak

Re: Lepidlo

Príspevokod užívateľa moriak » 12 Aug 2011 11:40

Nie je to priamo lepidlo na plast. Používam ho na lepenie čírych dielov (kabíniek, svetlometov) k plastu. Je podobný ako herkules. Ten som používal na kabínky, kým som nenarazil na toto. A ak herkules udrží fóliu na papieri, tak tento určite tiež.

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: Lepidlo

Príspevokod užívateľa johnny7 » 12 Aug 2011 11:42

moriak napísal:Nie je to priamo lepidlo na plast. Používam ho na lepenie čírych dielov (kabíniek, svetlometov) k plastu.


:jawbone: A sak to je plast na plast. Sak kabinka je tiez plastova...A herkules na folii moc nedrzi, ale je pouzitelny, ked je dostatocne husty. Da sa to lepidlo aj bezne niekde kupit? Minimalne na vystave v Nitre? Aspon na skusy...
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
ivant | 46
2K+
Príspevky: 2972
Meno: ivan
Bydlisko: Brezno

Re: Lepidlo

Príspevokod užívateľa ivant » 12 Aug 2011 11:54

ahojte nešpekulujte ja lepím folie koresom a drží ako diví nanášom ho vatovou tyčinkou mat doma 10 druhov lepidla nieje moj sen :wink: :P

Užívateľov profilový obrázok
moriak

Re: Lepidlo

Príspevokod užívateľa moriak » 12 Aug 2011 13:12

johnny7 napísal:
moriak napísal:Nie je to priamo lepidlo na plast. Používam ho na lepenie čírych dielov (kabíniek, svetlometov) k plastu.


:jawbone: A sak to je plast na plast. Sak kabinka je tiez plastova...A herkules na folii moc nedrzi, ale je pouzitelny, ked je dostatocne husty. Da sa to lepidlo aj bezne niekde kupit? Minimalne na vystave v Nitre? Aspon na skusy...



Pri plastikových modeloch používam 7 druhov lepidiel. A toto je na kabínky. Aj keď sú z plastu lepím ich týmto, nakoľko pri normálnom lepidle by som si mohol tú kabínku zapatlať a tam je oprava veľmi pracná. Ak si ju zašpiním týmto tak to len zotriem prstom bez poškodenia samotného dielu. Je pravda, že ten diel nedrží ako keď by som tam dal lepidlo plast-plast, ale zabínku ten model nebudem chytať.

O bežnej dostupnosti tohto lepidla pochybujem. Možno na modelárskej súťaži ako je Plastiková zima v BA. Možno. Ja som si ho objednal z netu, pretože sortiment firmy Testrors, pokiaľ mi je známe, nedováža nikto.

Užívateľov profilový obrázok
RoboTY | 34
Príspevky: 253
Meno: Róbert
Bydlisko: Topoľčany

Re: Lepidlo

Príspevokod užívateľa RoboTY » 14 Okt 2011 15:14

Ahojte, nebudem zakladať nový topic, tak to hodím sem... týka sa to sekunďáku, dnes som obehal celé mesto a jediné čo som našiel su tie pidi-tubičky troj-gramové, a to pochybujem že používate, to je tak na jedno použitie, tak to aby som doma skladoval celý karton toho :beat plaster: takže k veci, aké sekundové lepidlo by ste doporučili, prípadne poradiť aj kde to zohnať, lebo jediné čo som našiel na nete je toto, tak či to objednať, alebo sú aj väčšie nádobky, aby som nemusel zháňať každú chvilku :death: Vopred díky
[vcol=80]Hotovo - Raketoplán Endeavour 1:100
Na stole - Lokomotíva TY2|
Obrázok
[/vcol]

Užívateľov profilový obrázok
Trak-Tor | 51
2K+
Príspevky: 3659
Meno: Juraj
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lepidlo

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 14 Okt 2011 15:34

Myslím, že skor všetci používame tie 3g balenia... :wink:
Mne to obyčajne stvrdne skôr, ako to stihnem minúť. Ale to pro mojom tempe nie je žiadne prekvapenie...
Ak potrebuješ napúšťať veľa papiera, kúp si tie lacné z Tesca a tak...
Naposledy upravil/-a Trak-Tor v 14 Okt 2011 15:34, upravené celkom 1 krát.
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

Návrat na "Tipy a triky - Diskusia // Tips & Tricks - Discusion"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní