Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Farbenie

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
maťko85 | 38
Príspevky: 1042
Meno: Martin Hašlar
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Farbenie

Príspevokod užívateľa maťko85 » 13 Aug 2013 12:01

iconmaster napísal:Moze byt problem skor vo farbe alebo v tom ze som nenechaval jednotlive vrstvy dostatocne dlho preschnut? S akrylovkami z drogerie som uz robil, cely podvozok na Volve je striekany prave nimi a tam nebol takyto problem.

Ptal jsem se na tvůj problém s barvami kluků v práci a takto odpověděli: v barvě by byl problém v případě, že bys dal jen jednu vrstvu (jako to bylo v mém případě s tou systetickou barvou ve spreji). A protože jsi to stříkal ve čtyřech vrstvách, tak by problém mohl být v tom, jak jsi naznačil, tj. nenechával jsi jednotlivé vrstvy dostatečně dloudo vyschnout. Konkrétně mezi první a druhou vrstvou, tam je dostatečná časová rezerva na vytvrdnutí první vrstvy nejdůležitější (nejlépe až do druhého dne), kvůli úplnému vyprchání ředidla v barvě. Protože když se to takto neudělá, a po několika hodinách nanese další vrstva, tak pak můžeš nanášet vrstev, kolik chceš, a tento problém, se kterým se potýkáš, tam pořád bude.
Takto mi to řekli chlapi v práci, snad ti to pomůže :wink: .

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Farbenie

Príspevokod užívateľa iconmaster » 13 Aug 2013 13:40

Dakujem Matko! Uz len vymysliet nejake riesenie, lebo bola by skoda tie diely vyrabat odznova :bad smile:

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Farbenie

Príspevokod užívateľa serpens » 13 Aug 2013 16:36

C6000 to cele umy a mozes striekat nanovo.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Farbenie

Príspevokod užívateľa iconmaster » 15 Aug 2013 18:38

Skusal som na jednej maske a je to dost fuska, navyse vsetko ide dole aj s plnicom :beat brick:

Nahodou nejaky iny napad na "humannejsie" riesenie problemu? Dost ma to mrzi, kedze su tam aj diely, na ktorych som pracoval naozaj vela (spatne zrkadla, sanie vzduchu). Asi by som nemal vychvalovat tu akrylovku :-( Keby som vedel na isto, ze po mesiaci-dvoch bude farba vytvrvdnuta, tak radsej pockam...

Užívateľov profilový obrázok
maťko85 | 38
Príspevky: 1042
Meno: Martin Hašlar
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Farbenie

Príspevokod užívateľa maťko85 » 15 Aug 2013 23:36

Já bych na tvém místě tyto díly vyrobil celé znova. Protože kolikrát je oprava daleko náročnější a zdlouhavější, než výroba nového dílu a navíc se neví, jak by to po opravě nakonec vypadalo :scorn: . Vím, že je to frustrující pocit (zvlášť při vědomí, že jsi nad tím strávil spoustu času a žádný výsledek) a k vzteku, sám jsem to u Scanie taky zažil (rám a jedna zadní náprava). Ale jak se i zde říká - všechno zlé je pro něco dobré. Takto teď budeš vědět, že před použitím každé nové barvy naostro je lepší si ji vyzkoušet na vzorku, kde naimituješ všechny potřebné detaily a uvidíš jak se nanášená barva chová :wink: .

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Farbenie

Príspevokod užívateľa serpens » 16 Aug 2013 06:29

Cele to zalej tym acetonom. Nechaj to tam minutu-dve potom to vyber a stercom namocenym v acetone to prebehni. Malo by to ist dolu lahko. Ano das to dolu aj s plnicom a mozno sa ti nieco aj trochu rozlepi, ale stale to je menej roboty ako vyrabat to cele nove.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Farbenie

Príspevokod užívateľa iconmaster » 16 Aug 2013 18:35

Matko: Vyskusat farbu takto naostro si uz nedovolujem, takze nebol to prvy pokus. Prave touto farbou som striekal aj pneumatiky. Pamatam sa, ze na zaciatku sa javili podobne, ale ked som sa dostal k ich "obuvaniu" a montaze na auto, uz neboli s nimi problemy. No zial, nepamatam sa, kolko vrstiev som tam pouzil a ako dlho schli.

Vyrobit tie diely na novo sa mi momentalne vazne nechce, ked si predstavujem, ze jedno zrkadlo som vybrusoval mozno aj den. Sanie, masky, stupacky,.. som tiez dost dlho pripravoval, aby povrchy boli bezchybne, kedze su na najviditelnejsich partiach kabiny.

Miro: Prave tak som skusal, ze namocil do acetonu na par minut, no bolo co robit aj tvdsim stetcom aby som tu farbu vyskriabal z kutov a drazok.

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: Farbenie

Príspevokod užívateľa Sumec » 19 Jan 2016 13:38

Chcel by som sa Vás opýtať, aké máte skúsenosti s farbami Vallejo a ich produktami?? Či už farby priamo na airbrush alebo na štetec. Lebo mám v pláne do budúcna aj nejaký model vojenskej techniky a striekať ho.
Zatiaľ som skúšal experimentovať s nejakými lacnými akrylovými farbami, ale myslím že nemá zmysel špekulovať a radšej kúpiť poriadne modelárske farby. Prípadne doporučíte mi inú značku farieb vhodné pre začiatočníka v tejto technike?

Vopred Ďakujem za vaše rady a postrehy :big smile:
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Farbenie

Príspevokod užívateľa serpens » 19 Jan 2016 13:45

Je to modelarsky uznavana znacka. Osobnu skusenost nemam, ale ako sam pises, netreba spekulovat. Modelarske farby su proste urcene na jemnu pracu a maju jemne pigmenty. Treba odskusat par vyrobcov, co ti a tvojmu airburshu najviac sedi a drzat sa toho. Ale zas na druhej strane nebat sa skusat nove. Jedine na co si je treba dat pozore je - nekupovat cele sady ak to nemas vyskusane.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
braintech | 41
Kral Papiru (Brno '15)
Príspevky: 343
Meno: Miro
Bydlisko: Bratislava

Re: Farbenie

Príspevokod užívateľa braintech » 19 Jan 2016 15:51

Ahoj,

ja som presiel z Revell na Vallejo z 2 dovodov:
1. odporucanie kolegu plastikara ktory ich uz dlhsi cas pouziva a je spokojny (subjektivne ale dovod sa vzdy najde :wink: )
2. ked som brushil zeriav, tak som kupil 3 krabicky modrej Revell (samozrejme rovnaky odtien), po otvoreni, co krabicka, to iny odtien.
Tak som sa nastval a dal si poradit na zmenu znacky, nieze by to bolo smerodajne.
Dalsia vec co od nich pouzivam je zakladovka - surface primer, velmi dobre zjednocuje povrch, a chyta na nu rozna znacka bez problemov.
Mam odskusane aj Model Air - priamo nariedene na airbrush, ale mal som aj Model Color - na stetcovanie, kt som riedil cca 1:1 1:1.5 obycajnou vodou bez problemov na airbrush.
Pri Model Air - ak striekas vacsie modely, mal by si pouvazovat nad retarderom - spomaluje zasychanie farby na tryske.
Samozrejme najvacsia vyhoda ako som uz pisal v mojich vlaknach - akrylove, takze striekam s nimi doma v byte, aj napr o 11tej vecer a bez problemov.

Miro

Návrat na "Tipy a triky - Diskusia // Tips & Tricks - Discusion"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní