Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Vodolepky a ich domaca vyroba

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vodolepky a ich domaca vyroba

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 02 Apr 2013 22:42

ako na biely vodolepkový papier vytlačíš biele písmeno s priehľadným ostatkom? to by ma zaujímalo
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Luky815 | --
Príspevky: 415
Meno: Lukáš
Bydlisko: Bratislava

Re: Vodolepky a ich domaca vyroba

Príspevokod užívateľa Luky815 » 03 Apr 2013 17:58

Ten papier sa používa hlavne, keď chceš tlačiť viacfarebné obtisky, ktoré obsahujú aj bielu farbu. Na papier si vytlačíš tvar obtisku, vyrežeš a použiješ ako podklad. podrobnejiší postup je popísaný v predloženom skene originálneho návodu.
P.S. Ako vytlačíš bielu farbu na priesvitný papier. Pokiaľ ja viem tak to na domácej tlačiarni nejde. Ak sa mýlim tak ma opravte. :wink:

"Musíme to urobiť presne, preto to urobíme podľa oka"

Užívateľov profilový obrázok
Miso122 | 25
Príspevky: 352
Meno: Michal
Bydlisko: Jaslovské Bohunice

Re: Vodolepky a ich domaca vyroba

Príspevokod užívateľa Miso122 » 03 Apr 2013 18:06

Ide, ak mas tlaciaren na biely toner, par som ich uz videl.
Na stole: San Salvador
Hotovo: Nautilus, Michalská veža, Kaiten-1,...

Užívateľov profilový obrázok
spider | 32
Príspevky: 974
Meno: Stano
Bydlisko: Trenčín

Re: Vodolepky a ich domaca vyroba

Príspevokod užívateľa spider » 03 Apr 2013 18:25

Ja som to chcel použiť na novodobé F1 v 1:24 ... Nápisy POTENZA a BRIDGESTONE. Myslím, že sa to dá použiť na viac modelov a nebol by som sám, kto by o to mal záujem. Chcem totiž pneumatiky prebrúsiť a nafarbiť a potom na to dať tie vodolepky. Ak by bol záujem a našla by sa firma čo to vie, tak by sa mohla spraviť nejaká hromadnejšia objednávka. Ak to ináč nepôjde, dám si to vypáliť laserom do nejakého hrubšieho kartónu, a vyrobím si niečo ako pečiatku ...
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vodolepky a ich domaca vyroba

Príspevokod užívateľa iconmaster » 03 Apr 2013 18:37

Chlapi, nechcem vam kazit radost ani diskusiu, ale tato problematika je tu znama: viewtopic.php?f=89&t=1210

V 6. prispevku pisem o tom, ze je nadej, ze sa v buducnosti rozsiria tlaciarne schopne tlacit bielu farbu a tym je nas problem vyrieseny. Ono ani doteraz nebol velky problem vytvorit biele napisy, no u vacsine technologii (napr. sietotlac) sa to oplati iba v seriach a nie ako individualne objednavky. Pravdepodobne to tak robili aj Poliaci, spominam si ze tie vodolepky mali ako keby mriezkovanu strukturu povrchu tlace. Na druhej strane, firmy, ktore sa zaoberaju individualnou tlacou vodolepiek, pouzivaju tie spominane tlaciarne ALPS, ktore sa uz nevyrabaju a udajne je problematicke zabezpecit ich servis.

Edit: Spider - mozno ze take vodolepky aj existuju, teraz nemam tolko casu aby som tu stranku presiel, ale skus pozriet tu: http://www.car-model-kit.cz/12-decals-obtisky/ Je to plastikarsky e-shop pre modelarov aut :wink:

Návrat na "Tipy a triky - Diskusia // Tips & Tricks - Discusion"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných